RTG na začiatku tehotenstva

lucikaaaa
21. feb 2019

Zdravím mamičky, mám na Vás otázku..som v 5 tt, dozvedela som sa to minulý týždeň, v tom istom týždni som mala zdravotné problémy a podstúpila som RTG hlavy, s tým, že som nevedela že som tehotná. Teraz mám strach či sa nemôže niečo skomplikovať. Prosím Vás o vaše skúsenosti, mám sa obávať? treba o tom informovať gynekologa? Ďakujem za každú radu a odpoveď.

danuta8
22. feb 2019

Tak to vyšetrenie bolo dosť vzdialene od panvy a tiež len začiatok gravidity. Tam to môže mať nejaký vplyv až keď je už žena v pokročilej gravidite. Nestresuj všetko je v poriadku.

chloe33
2. mar 2019

Skor v prvých troch mesiacoch sú tieto veci dosť rizikové . Hlava je ďaleko od panvy Tak snáď sa nič nestane. Určite sa ubezpeč u gynekológa A informuj ho o tom.

fridi96
5. mar 2019

Ja som mala v 6tt rtg brucha (nevedela som ešte že som tehotná) keď som dozvedela povedala dr a on mi povedal že to by som už určite potratila keď niečo teraz som v 23tt a všetko ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre