Rovamycine a krvácanie v tehotenstve

camilla18
24. feb 2023

Dobrý deň chcem sa opýtať či mala niektorá z vás občasné krvácanie pri užívaní lieku rovamycine do 9 tyzdna som nekrvacala ale keď mi infekčná nakoľko som prekonala minulý rok toxoplazmu mi predpísala liek rovamycine 3x denne po 8hodinach. Bola som minulý týždeň aj u gyn a povedal ze je všetko v poriadku.
Mali ste niekto podobné skúsenosti? Ďakujem

wwwwerunka
24. feb 2023

@camilla18
Uzivala som ho tyzden ale ziadne krvacanie som nemala.
Kedy presne si prekonala toxo?
Mozno by som skusila Daraprim z DE ale neviem ci sa moze v tehu. Ten je vraj na toxo najlepsi a nieje to ATB.

camilla18
autor
24. feb 2023

@wwwwerunka toxo som prekonala v októbri a mam len protilatky som v 10 tt

camilla18
autor
24. feb 2023

@wwwwerunka mne infekčná kazala brat mesiac

wwwwerunka
25. feb 2023

@camilla18 od oktobra je to uz dost dlha doba. A teraz na to prisli?
Syn mal tiez v oktobri. Tam ide o to aby ta toxoplazmoza presla cim skor do (neviem ci to poviem spravne) chronickej fazy. Nas infekcny vravi ze musi dozrieť. Ten Daraprim je vraj na to aby sa ten proces urychlil. Je to antipatazitikum.Len neviem ako je to s tehotenstvom.
Ja som ho brala Rovamycine len pokial prisli vysledky z infekcneho. Ja som toxo prekonala v detstve takze mi prislo zvytocne uzivat ho dlhsie.

camilla18
autor
25. feb 2023

@wwwwerunka ja som brala daraprim október november. Na výsledky som bola vo februári mala som už len proti látky.
Len som chcela vedeť ci to nejako súvisí s čistením krvi popri rovamicine

wwwwerunka
25. feb 2023

@camilla18 tak teraz uz vobec nerozumiem potrebe atb po tak dlhej dobe a liecbe Daraprimom.
Sorry ale ze vobec.
Protilatky budu uz naveky tak co ten doktor riesi?
Nemas moznost konzultacie u ineho infektologa?

mima172
27. feb 2023

@camilla18 Ahoj, narazila som na tvoju diskusiu, ak sa môžem spýtať, tak všetko v poriadku? Nejdem ti písať moju skúsenosť, nechcem ta strašiť, verím, že u teba dopadne všetko dobre 🙏

camilla18
autor
10. mar 2023

@mima172 ahoj ja všetko v poriadku a stalo sa niečo s tebou pri rovamycine?

mima172
10. mar 2023

@camilla18 Ahoj. Žiaľ, áno. O bábo sme prišli. Je to už tretí potrat v mojom prípade takže neviem s istotou povedať, či boli lieky príčinou. Každopádne u mňa to bolo troška iné, brala som ich kvôli zápalu pľúc a bola som dosť k.o viac ako mesiac. Som rada, že tvoje bábo to zvládlo 🙂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre