Robili vám endodonciu v tehotenstve alebo na začiatku tehu ?

katika1811
10. nov 2019

Ahojte robili vam endodonciu v tehotenstve alebo na zaciatku tehu? Planujeme babo..a zubarka mi zistila pod dolnou 5kou mrtvym zubom ze mam zapal neboli ma ten zub a nechce mi ho otvarat pokial neboli :/ (vie ze planujeme). Tak neviem co robit:/poradte dakujem

kanurka24
10. nov 2019

Ahoj určite dať urobiť endo EŠTE pred otehotnením! Ak tam máš nález pod mrtvým zubom je to zdroj infekcie do tvojho tela. Neviem prečo doktorka čaká taky zub sa má hneď urobiť, už sám neožije a zápal sa sám od seba nesiahne. Samozrejme pozor nato či endodonciu vie robiť a či ju urobí dobre. Ak áno zápal/nález sa stiahne a zdroj infekcií sa stratí.

katika1811
autor
10. nov 2019

@kanurka24 aj ja si myslim idem knej v piatok a chcem jej povedat nech mi.ho otvori a precisti radsej .. pokial ma este neboli...akurat mam plodnr a nechcem velmi cakat s otehotnenim :/ ... moze sa to robit aj v tehu ta endo?

kanurka24
10. nov 2019

@katika1811 ako viem, ale niesom odborník, tak v prvom a poslednom trimestri sa majú ženy vyhýbať zubárovi ( keď je urgentný prípad tak to je iné), najlepšie je dať sa ošetriť v druhom trimesrti. Moje odporúčanie dať si dokopy zub (aby infekcia neublížila plodu) a tak otehotnieť. Hlavne všetko robiť pre zdravie dieťatka. 🙂

katika1811
autor
10. nov 2019

@kanurka24 ano je to.pravda 🙂 bola som s jednym zubom uz na endodonciu a vravela som ze niesom si ista bola som u sukromnika a ten povedal ze zapal je len lokalny ze babatku neublizi 🙂 aj to keby mi neurobil on rtg tak ani neviem ze mam na tej 5ke zapal :/

carmenuska
10. nov 2019

Určite si to daj spraviť.To čo je za zubarku,že chce čakať,kým ťa zacne bolieť? To sa potom zbláznila a nebudeš domôcť dátami tabletku.Takze zubnaporiadok.Od zubov sú problémy v celom tele. Môže ti robit endodonciu v tehu,to nevadí,ale pri správnom postupe sa robieva aj RTG či sa endo dobre urobila a to už by ti nemohla.Daj si spraviť pred tehu.

katika1811
autor
10. nov 2019

@carmenuska ved presne chcem si to dat v piatok idem knej poviem nech mi ho precisti ak odmietne idem k sukromnikovi este vten den..nechcem cakat sem tam ma vtom zube jemne pichne no

aristka
11. nov 2019

Tak to by som hned menila zubarku ...to co je za kravinu , ze zapal neotvara , absolutnan eprofesionalita .Kazdy zapal v ust.dut .je velke riziko pre org.a odvovodnenie .ze planujeye tehu .ci ze si tehu ...nerobit zub .jevelmi zle.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre