Dobrý deň obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Píšem bakalárku a zostavujem dotazník. A potrebovala by som zostaviť 8 otázok na túto otázku - Čo považujú ženy s rizikovou tehotnosťou za najvýznamnejšie potreby počas hospitalizácie? Je to paradox, vytvárať otázky na otázku. Vopred Vám ďakujem.
Ďakujem Vám 🙂
Dobrý nápad domáca liečba pod kontrolou 🙂
Čo považujú za najvýznamnejšie? Skôr by som sa pýtala: Čo je významné pre ženy s rizikovou tehotnosťou?
Keď hovorím s maminkami, ktoré porodili predčasniatka vždy sa pýtam práve to, čo bolo najťažšie, čo potrebovali?
Nepotrebujú a nechcú súcit. Chcú byť informované ľudsky o všetkom čo sa s nimi a s bábatkom deje. Potrebujú občas stisnúť poriadne ruku, potrebujú pomôcť niekedy aj partnerovi či manželovi vysvetliť, že za daný stav nemôžu, lebo aj to si niektorý muži myslia. Potrebujú pokoj, návštevy kedy je dobre im a nie keď sú vypísané na vstupe na gynekologické oddelenie, občas im pomáha keď sa možu pozhovárať s niekým kto je na tom podobne, ale ako písané vyššie na jednu izbu by som ich nedávala jedna može porodiť, potratiť a podobne.
@eeffka Nemyslím si, že je možné liečbu pod kontrolou, stav ženy sa zmení z minúty na minútu, takisto aj stav bábatka a vtedy je na mieste aby zasiahol gynokologický a aj neonatologický tým.
Áno, znie to krásne byť doma a kontrolovaná, ale ak sa niečo stane, sťažnosti na Úrad pred dohľad, žaloby na dva nezávislé súdy a podobne? Som a stále bude za nemocnice
Ďakujem Vám
Zijem v zahranici a bola som na rizikovom a bola som doma len som chodila na castejsie kontroly, odpocinok a kludovy rezim (napr. pri krvacani v prvom trimestri- dokonca ani na Slovensku tak oblubeny duphaston s ascorutinom, alebo ked ma zena protilatky alebo skrateny krcok) nie je v zahranici vazny dovod na to aby zena lezala, Dovodom na hospitalizaciu je placenta previa al. ked sa zena otvara velmi skoro. Takto som doma stravila par mesiacov pred porodom a urcite to bololepsie ako v nemocnici hoci by som mala samostatnu izbu a neobmedzene navstevy....
Ďakujem Vám
@minika78 lezala som mesiac, doma som mala len muza a psa, tak i nikto az tak nechybal..som nenarocna, tak som nemala potrebu komandovat personal nemocnice, jedine co ma stvalo, ze nam nechceli dat pritup ku nasim zdrvaotnym kartam a museli sme potajomky hladat a fotit nase vlastne vysledky, aby sme vedeli na com sme..
@minika78 dobrá otázka by bola spokojnosť s informovanosťou pacienta, lebo tá je žalostne slabá ... alebo ten režim, kt. je zavedený na oddelení ... a najhoršie je tá izolácia mamičky na izbe a potom má veľa času premýšľať a premýšľať, atď. A za najvýznamnejšiu potrebu počas hospitalizácie považujem ľudskosť ... som človek a najhoršie, že sa nebojím o seba, ale o to malé nevinne a oni s Vami jednajú ako s hysterkou, kt. vôbec ničomu nerozumie a nemajú problém po Vás kričať, keď poviete, že najprv chcete ísť na záchod a až potom pôjdeme na vyšetrenie ... a nejako si nedajú vysvetliť, že primárne potreby sú dôležitejšie, ako to, že niekde čaká na Vás doktor ... vtedy to máte u prde.e ...
-súkromie /nemusia spolupacientky počuť,čo mi lekár vraví
-možnosť návštev každý deň
-primeraná informovanosť
-kvalitná strava /aj si priplatím len nech sa to dá jesť
-pocit,že personál má na mňa dosť času
@minika78 tiež som si to pekne užila v nemocnici a po 110 dňoch ležania by som uvítala rehabilitačnú
sestru ,lebo moje svalstvo ostalo uplne ochabnute, doteraz mam s tym problem. Ďalej podľa mňa je základ aj vyvazena strava ...bohužiaľ v nemocnici som sa jej nedočkala aj keby som si priplatila,ževraj sa varí podľa sezóny takže zeleninu som nevidela celú zimu otras. Esteze moji blizki nosili.samozrejme súkromne izby aj keby nas tam bolo 3-4 + wifi pripojenie na net a televizor a wcko alebo kupelnu na izbe. na izbe by mi nevadili dalsie rizikove spolupacientky, lebo obcas sme mali zaradene na izbe aj cerstve maminky aj s babatkami a to uz bol podla mna trochu na moj vkus nevhodne, urcite prstup ku svojej zdravotnej karte,lebo vlastne cely pobyt som nevedela ako sa moje telo vyrovnava so stalym lezanim. a samozrejme neobmedzene navstevnost svojich najblizsich na izbe, lepsia liecba ako byt so svojimi najblizsimi je na nezahojenie.Samozrejme aj presonal,ale nespominam ,lebo ja som mala naozaj super presonal, skoro ako moja rodina kazda sestricka ktora mala sluzbu, fakt super. Co sa tyka leakrov, tak to vieme, ze to je ka samostatna individualita so strany dr.
Samozrejme by sa dalo pisat aj viac ak mas otazky kludne sa opytaj ja som si to fakt pekne uzila so vsetkym ,ale ten vysledok stal za to.
@lenka852 tak s tým záchodom ako sa to vezme. Ja chodím á týždňov na SONO so žilami, idem cikať pred odchodom z domu, cesta do nemocnice 30minút, hneď potom letím na wc a niekedy počas sona tŕpnem či sa mi nebude chcieť. Moje kolegyne neriešia WC pokiaľ viem, povedia pacientkám od 8,00 idete na SONO k tomu a tomu lekárovi a každá á 15 min, skor ich hnevá to, že tie ženy nie sú toho schopné.
Najhoršie je, že lekári prednostne zachraňujú ženu a až potom dieťa a to veľa žien nevie, nechce vedieť alebo netuším ako.
@lucinocka Informovanosť by mala byť vždy a všade. Ja som bola raz hospitalizovaná a nevedeli o mne, že som sestra- koordinátorka, celkom som sa pobavila na mnohých veciach a zároveň som sa pýtala ako k tomu príde žena, ktorá pojem pozitívna bilancia, negatívna nepozná, alebo hypertenzia farmokologicky ovplyvniteľná apod.
Tiež by mal lekár brať ohľad na to ako je tá žena schopná vnímať a zapisovať, nie je žiadna výnimka, že lekár ženu informuje povie jej všetko sestra svedok a ona o hodinu nevie o čo sa jedná. Ide o tehotenskú demenciu a aj keď si to veľa žien nepripúšťa žiaľ existuje
no asi nie je nic horsie ako miesanie rizikovych s tehotnych cakajucich na porod a nebodaj este ked daju k rizikovej mamu s babatkom, A informovanie o zdravotnom stave je naozaj biedne , lekari sa spravaju ako keby bola zena len nejaka nadoba v ktorej rastie dieta ktore oni zachranuju...
Zienky dakujem Vam 🙂
Rizikove tehot. by mali byt hospitalizovane naozaj len velmi rizikove, kde treba monitorovat stav kazdu hodinu, a nie tehotenstva kede sa zena vyvaluje v nemocnici 3/4 tehotenstva a raz denne ju skontroluje lekar. 1/Najvyznamnejsie je urcite to, ci dana nemocnica ma najlepsi stupen neonat. oddlenia pre predasne narodene deti. 2/Dalsie je ci sa da byt s dietatom na neonat. oddeleni non stop, resp. v neocnici ci je miestnost pre rodicov, ktore maju deti na neonat. oddleni. 3/Ako casto je zena vysetrovana a informovana o stave, mala by mat moznost alebo manzel kedykolvek zavolat lekarovi a diskutovat stav, pytat sa otazky nielen pocas rannej vizity. 4/ Ked uz je zena hospitalizovana, ake ma pohodlie, samostatna izba, neobmedzeny pocet navstev, manzel ma lozko vedla v izbe, jedlo ktore si moze vybrat z jedalnika tv, internet,
dostatočná informovanosť o zdravotnom stave
@minika78 Nemyslim si,ze kvoli tvrdnutiu bruska by zena mala tolko lezat v nemocnici.Mne nasadili Gynipral na doma a mohla som lezat doma.Mala sa narodila v termine.Akurat som chodila kazdy tyzden na kontrolu.V nemocnici mi chybala postel,na ktorej by sa aj dalo spat😀
Dakujem 🙂
@minika78 ja by som sa mohla vyjadrit k tej hospitalizacii - stacilo by mat postel, na ktorej tehotnej zene neodide chrbat (niekedy sa mi chcelo uz plakat od bolesti), mat slusnu toaletu (smrad a neustala zima) a dostacujuci pocet toaliet (dve toalety na cca 10 izieb po dve pacientky) - bola som hospitalizovana v ziline niekolkokrat a bola to pre mna trauma.
Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu
Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.
Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?
Mne napadla len tato:Uprednostnili by ste sukromie na izbe alebo vacsi pocet spolupacientiek?
Mne v nemocke najviac chybal pokoj bez televizora a navstevy na izbe,kedze som mala lezat.