Rizikové tehotenstvo a PN

adka2422
26. máj 2024

Ahojte. Prosim o radu 🙏 Dostala som sa do zapeklitej situacie. 1.5 som nastupila do prace kde mam klasicky 3 mesacnu skusobnu dobu. Ale otehotnela som a kedze mam transplantovanu oblicku urcite ma da doktorka na rizikove a pracu mi zakaze ( postarka na bicykli) a PN. Otazky su:
1. mozu ma vyhodit z prace ak som v skusobnej dobe ?
2. Mozem ist na PN aj ked som v skusobnej dobe ?
3. Ak ma vyhodia z prace mam narok na PN ?
Citala som nieco o ochrannej lehote ale neviem ci to plati aj v mojej situacii.
Co sa tyka podmienok na PN tak tych 270 dni platenia nemocenskeho by som mala splnat. Plus este dostavam invalidny dochodok a neviem teda ci to ma nejaky suvis alebo nie. 🫣

Dakujem pekne za kazde vysvetlenie 🙂

ivik4
26. máj 2024

Hej mozes ist na pn v skusobnej dobe a vypoved Ti daju, mozu. Mne ju tusim tak dali k poslednemu dnu ale niesom si ista, je to uz vela rokov ale bola som na tom presne ako ty. Pn som poberala az do materskej

natalienka12
26. máj 2024

@adka2422 V skúšobnej dobe môžu s tebou ukončiť pracovný pomer len z dôvodov, ktoré nesúvisia s tvojím tehotenstvom. Skončenie v skúšobnej dobe musí byť písomné a písomne odôvodnené. Upozorňujem, že za tehotnú si považovaná až vtedy, ak písomne oznámiš zamestnávateľovi svoje tehotenstvo a toto aj preukážeš lekárskym potvrdením. Čiže ak si sa nejakej kolegyni už pochválila alebo nebodaj šéfovi a zajtra dostaneš oznámenie o skončení v PP v skúšobnej dobe, tak toto nemusí byť odôvodnené, lebo pre zamestnávateľa si stále "netehotná". Teda nie je dôležité, že reálne už tehotná si, ale to, či si to písomne oznámila a preukázala.

adka2422
autor
26. máj 2024

@natalienka12 nevie to nikto kedze som objednana k doktorke az na utorok a zatial som ,,netehotna” ako si napisala 🙂 dakujem za radu, odlahlo mi.

maranta_leuconeura
26. máj 2024

@natalienka12 to je uplne jedno aj ked oznami, jednoducho ukoncia, lebo ,,sa neosvedcila". Keby nebola tehotna tak dovod zamestnavatel ani uviest nemusi, takto si vymysli nieco vseobecne, aby neporusil zakon, kedze kvoli tehotenstvu to byt nesmie

adka2422
autor
26. máj 2024

@maranta_leuconeura no a v skusobnej dobe ani nemusia udat dovod prepustenia …

adka2422
autor
26. máj 2024

@adka2422 manazerka je moja rodina u druheho kolena tak uvidime ako sa zachova

natalienka12
26. máj 2024

@maranta_leuconeura Nastuduj Zakonnik prace

natalienka12
26. máj 2024

@maranta_leuconeura nestaci len vseobecne uviest ze sa neosvedcila, dovod sa musi skutkovo vymedzit a nalezite zdovodnit, mozno to takto zamestnavatelia robia, ale keby sa sudila tak by uspel zamestnanec

mimuska328
26. máj 2024

@natalienka12 ale v skúšobnej dobe ťa môžu vyhodiť bez udania dôvodu na to je práve tá skúšobná doba..

draik
26. máj 2024

@mimuska328
Skutočne bude lepšie, keď si to naštudujete. Bavíme sa o ukončení PP v SD s tehotnou ženou.

mimuska328
26. máj 2024

@draik ale je rozdiel keď vedia ze tehotná je a ma na to papier ako keď to nevedia

mogaa
27. máj 2024

@adka2422 aj ako tehotnú ťa môžu v skúšobnej dobe prepustiť, nie si chránená lebo ti nemusia uviesť dôvod tehotenstvo ale niečo si vymyslia, napr.že nie si vhodná na danú prácu, lebo si pomalá....

adka2422
autor
27. máj 2024

@mogaa jasne, tiež si myslím, že to tak môže dopadnúť. Do konca tyzdna budem múdrejšia🙂 dakujem za odpoved

ivik4
27. máj 2024

Ano moze ved ja som Ti hned napisala ze som bola v rovnakej situacii a vypoved som mala

mandarinka555
27. máj 2024

@adka2422 No... som zvedavá, ako dopadneš...draik to vie určite presne a nebude vás tu zavádzať...Ostatné dámy len hádajú.

natalienka12
28. máj 2024

@mandarinka555 Na to si prisla akym algoritmom, ze ostatne dievcata len hadaju? Vies kolko je tu vystudovanych pravniciek? To nie je iba draik.

mandarinka555
29. máj 2024

@natalienka12 Veľmi pochybujem, že ty k nim patríš...

natalienka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre