Reakcia po kliešťovi

bambulka1105
11. aug 2019

Je to borelioza?? ale na koľko som tehotná brali mi krv a borelióza to nie je mi povedali.,, netreba to podceňovať, ale lekarka my nic nedala a poslala ma domov ..?!?co s tym!?!?

coolbaba
11. aug 2019

Eeee...

klarissa25
11. aug 2019

No keď sa to nepotvrdilo z krvi tak to nie je borelioza...

ceklis
11. aug 2019

@bambulka1105 no ja neviem :( maly keď mal kliešťa a povedali sme pediatricke, kázala mám prist až po 2-3tyzdnoch na krv. Že skôr to nevedia zistit či bol infikovaný :( jedine že by si im doniesla kliešťa priamo, tak to vedia zistit.
Toto vyzerá nie moc dobre :( na tvojom mieste by som znova riešila doktora.

dajda459
11. aug 2019

Ako typický fľak pre boreliozu to nevyzerá,ale v testoch sa objaví až za také 4tyzdne po prisatí kliešťa. Určite by som dala spravit testy ešte neskôr. Borelióza není sranda. Manžel ju má a niekedy je to naozaj boj. Určite nepodceniť. Treba udržať silnú imunitu,veľa vitamínu D ,aby organizmus nezoslabol,inak začnú všetky možné ťažkosti. Veľa šťastia

bluka2
11. aug 2019

Určite sa nenechaj odbiť, kopec ľuďom to nediagnostikovali a mali to... Známy problém

slavkasobanska
11. aug 2019

Ahoj ja som mala po vybratí take rozskrabane , lebo som najprv nevedela že mam kliešťa ale obvodný mi dal pre istotu antibiotiká na 3 dni

kaki3
12. aug 2019

Ako nehladala by som za tymi vysledkami nic via. Ak vysli dobre, tak boreliozu nemas. Niekoho postipe komar a spravi sa mu obrovsky flak a niekomu zas nie

bambulka1105
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulka1105
autor
14. aug 2019

Dakujem vsetkym za prispevky.,, nakoniec som bola.,, a nasli mi tam naznak zapalu,infekciu.,, dali mi antibiotika na 2 tyzdne, ak sa to bude zhorsovat mam sa ihned hlasit na infekcnom.,,

kiki23
30. máj 2020

@bambulka1105 ahoj prosím ako si dopadla? Tiež som po vybrati kliešťa a urobil sa mi tam taký fľak? A tiež som tehu. Veľmi sa bojím. Krv mi nebrali ešte,lebo vraj sa to dá až po troch mesiacoch. Dali mi lieky na infekčnom.

bambulka1105
autor
30. máj 2020

@kiki23 aj mne dali antibiotika., krv mi brali hned a potom po 5tyzdnoch kontolny odber.. kde sa potvrdilo., ze som prekonala boreliu.. ak by antibiotika nezabrali musela by som ostat na infekcnom., vraveli,ze postup by bol zlozitejsi.,kedze som bola tehu, ale antibiotika zabrali.,nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂

kiki23
30. máj 2020

@bambulka1105 a aké si mala ATB?

bambulka1105
autor
10. jún 2020
bambulka1105
autor
10. jún 2020

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre