Reakcia na kombináciu liekov v tehotenstve

29. nov 2022

Ahojte, potrebujem radu. 6 mesiacov si picham clexan, cely cas som v pohode. Cez vikend schytam taky zapal vonkajsieho ucha, ze od bolesti skriabem steny. Doktorka mi dala vcera antibiotika cefzil, ktore som uzivala aj mnohokrat predtym a vzdy v pohode. Okrem toho si do ucha davam aj kvapky infalin duo. Dnes asi do hodiny od vpichnutia clexanu sa pozeram, ze sa mi vyhodili cervene flaky na stehnach a zadku, presne na miestach kde si ho kazdy den picham. Zatial nesvrbi, len malicko, ale z coho to moze byt? kombinacia liekov? Tie ATB teraz vazne potrebujem, lebo inak to s tym uchom neprejde, poznam to. A zaberaju, lebo mi je konecne aspon o trochu lepsie. A clexane tiez potrebujem, lebo mam trombofilnu mutaciu... A do toho ma zacalo boliet prehltanie, asi mandle, ale to beriem tak, ze ten zapal z ucha mohol zasiahnut aj hrdlo... co teraz? flaky nesvrbia, mozem si dat nejaky zodac vobec? Stale mam nejaky problem a uz ma to nebavi. Nastastie maly kope ako blazon.

mogaa
29. nov 2022

skús väčší rozostup medzi ATB a inj.na riedenie krvi

autor
29. nov 2022

@mogaa 6,5 hodin tam bol rozdiel medzi nimi

mogaa
29. nov 2022

to by nemala byť kombinácia liekov, ale môže to byť alergia na tie ATB...ale rovnako to môže byť alergia na čokolvek....

bagre
29. nov 2022

je to alergická reakcia, ale ťažko povedať na čo - to že predtým si bola ok, je fajn, ale veľa alergií bolo kedysi ok... tehotenstvo mohlo k tomu prispieť tiež...
Zodac si dať môžeš, no a zajtra by som volala lekárovi, nech porieši hlava študovaná, keďže aj jedno aj druhé potrebuješ

autor
29. nov 2022

@bagre zajtra idem na kontrolu k usnej, tak jej poviem, ale pochybujem, ze bude vediet co s tym...gynekologicka robi az v piatok, takze tej nemozem zavolat...moja otazka znie, moze alergicka reakcia takehoto typu uskodit malemu? trosku to pali ked sa toho dotknem,ale inak nic viac. zatial sa to nerozsiruje. Vyskusam clexan pichnut na ine miesto, mozno toto je uz prepichane

bagre
29. nov 2022

malému možno až tak nie - aspoň kým je to takéto, ale čo ty? Nuž neviem, keby sa dalo aspoň zistiť čo to má na svedomí, zvedavá som čo ti povie doktorka

autor
29. nov 2022

@bagre ja tiez. mozno to do rana zmizne a uz sa to nebude opakovat. uvidime...ale cele sa to tak zaujimavo vyvija. Snad to prejde v pokoji a bez komplikacii, lebo ako som za posledne 2 dni zistila, tak pomoci od lekarov sa dostanem len tazko. Kebyze nie som tehu, tak som viac v klude, ale takto ma to strasne stve

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre