Rastová retardácia plodu v 21. týždni

jarkaleskova
11. dec 2013

mile mamicky,prosim,ak mate niektora vlastnu skusenost,takuto diagnozu som si vcera vypocula na 3D USG...zatial mi este nevedel povedat doktor kvoli comu,budem chodit na castejsie kontroly,prietoky boli zatial v poriadku....nieco som si vygooglila,ale poprosim aj o nazory,hlavne,ak vsetko dobre skoncilo...nefajcim,nepijem,cize v tom problem nebude....

zuzkat1
11. dec 2013

@jarkaleskova neupresnil ti,co tym mysli? Teda ake rozdiely vidi?mozno to vobec nie je zle..

jarkaleskova
autor
11. dec 2013

no ze na svoj vek by malo vazit okolo 500g a ma len 300...od neho som odchadzala celkom v pohode,az kym som si tuto diagnozu nevygooglila,tam som sa nedocitala nic dobre...

livka299
11. dec 2013

Ahoj Jarka neviem čo to je za diagnóza. Ja ti len chcem napísať, aby si sa veľmi neznepokojovala. Mne tiež v 24. tt na 3d diagnostikoval MUDr. Dankovčík, ktorý je odborník na vývojové chyby pred 5 rokmi že malinkej za nevyvýja mozog, že bude postihnutá, že ak chcem, napíše mi správu na interupciu. Alebo mi dal možnosť druhú, že mi odoberie plodovú vodu, že si ju odnesieme hneď do Prahy, kde to v tom čase robili na počkanie a podľa toho sa zariadiť. Ja som nič nerobila, pozháňala som si viac lekárov, ktorí ma upokojili, že dieťatko sa nevyvýja v brušku rovnomerne. A teraz má kočka už 5 rokov a je zdravá a hlavne veľmi šikovná. Keď si mám na to obdobie spomenúť, tak mi je zle....

zuzkat1
11. dec 2013

@jarkaleskova negoogli,aj ked ta chapem... Ale ja som bola na sono v 20+1 a mala mala 340g a dr povedal ze vsetko je ok... Plus na sone pred porodom mi povedali ze ma 3100 a mala 3760g...
Pokus sa mysliet pozitivne...je to tazke,vobec o tom nepochybujem ale verim ze to bude ok...

jarkaleskova
autor
11. dec 2013

tak ja len dufam,ze ten rast dobehne,tak ako ma,som ochotna prelezat aj zbytok tehotenstva na infuziach....myslim,ze keby to bolo velmi vazne,tak ma uz rovno posle do nemocnice....a som rada,ze mas krasne a zdrave dievcatko...

jarkaleskova
autor
11. dec 2013

@zuzkat1 tak to si ma upokojila,potom ta vaha nieje az taka nizka,podla toho,co pises ty...

zuzkat1
11. dec 2013

http://www.maminkam.cz/21-tyden-tehotenstvi
Tu pisu ze vaha v 21tt je okolo 360g a nie 500
Pockaj na dalsie sono...keby bolo daleko,tak skus este ineho dr

jarkaleskova
autor
11. dec 2013

@zuzkat1 tiez akurat citam,ze ta vaha sa pohybuje nad 300g,ale nie az do 500...tak som uz ovela spokojnejsia a dakujem...

zuzkat1
11. dec 2013

@jarkaleskova tak ja nie som lekar... Ale moj bol spokojny... Pomeral ruky,nohy,hlava,vaha... A vraj 20+1tt podla tych udajov

jarkaleskova
autor
11. dec 2013

aj u mna vsetko v poriadku,co sa tyka merania,vsetko podla tabuliek,az na tu vahu....

zuzkat1
11. dec 2013

@jarkaleskova nemas za co... Niekedy lekari plasia... Tym to nechcem zlahcovat... Ale treba mysliet pozitivne...

zuzkat1
11. dec 2013

@jarkaleskova kedy mas dalsie sono?

jarkaleskova
autor
11. dec 2013

tak u svojho 27.12. a tento,co mi to diagnostikoval na 3D,tak ma objednal az na 28.tyzden...

zabkakwa
11. dec 2013

my sme boli na 3D v 22tt+2 a malá mala 434 g, a povedal nám,že sme také 3 dni pozadu.....ale že to vôbec nevadí, nakoľko ja som sa narodila s váhou 2700 g

zuzkat1
11. dec 2013

@jarkaleskova to nebolo u tvojho? Tak to do 27ho vydrz a uvidis co povie tvoj. Ked boli ostatne hodnoty ok tak to nemoze byt take zle,neboj. Urcite priberie.

simonkazga
11. dec 2013

my sme boli 20+4 moja malinká vážila 376g a lekár bol nadmieru spokojný, tak neviem prečo ťa plašia. A dopadli sme presne ako píše @zuzkat1 3dni pred pôrodom tvrdili, že váži 3100g a narodila sa 3620g. Hlavu hore a mysli pozitívne!

miilada
11. dec 2013

@jarkaleskova Ale ved vaha sa odhaduje z rozmerov jednotlivych casti tela, to si ale potom protireci.. Ako ti viacere baby pisu, v 21. tyzdni ma byt vaha medzi 300 a 400 g, cize neviem, co salie ten doktor. Predpokladam, ze to nie je tvoj gynekolog. V tom pripade by som hned volala tomu svojmu a nechala si to vysvetlit. Ved naco stresovat seba a babo, ak mozno vobec nie je kvoli comu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre