Ranné nevoľnosti a lieky na štítnu žľazu

domi27domi
24. apr 2023

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či tu je niekto, kto mal ranné nevoľnosti v tehotenstve a užíval lieky na štítnu žľazu? Je to OK ak cca hodinu po tabletke vraciam? Či nemá potom žiadny účinok? Ako ste to riešili ak ste to mali podobne?

doriiis
24. apr 2023

Tak ju uži až po ranných nevolnostiach

tamvtme
24. apr 2023

@doriiis zvykne sa brat nalacno, takze tazko vziat hocikedy cez den

doriiis
24. apr 2023

@tamvtme ....áno,ja viem.Beriem ich tiež.

vkatush
24. apr 2023

@domi27domi trošku od veci, ale ak by si chcela brať tehu vitamíny, poraď sa s doktorkou. Ja som nemohla tie "všetko v 1", kvôli vysokému obsahu jódu.

domi27domi
autor
24. apr 2023

@doriiis ja ich mám cely deň 😂 len teda tieto ranné ma viac znepokojujú kvôli liekom

doriiis
24. apr 2023

@domi27domi ....aha....no tak skús si tabletky zobrať k posteli,nastav si budík,rýchlo si jednu daj a hneď spi ďalej.Ked sa o pár hodín zobudíš,tabletka už bude vstrebana

andrea_82
24. apr 2023

@domi27domi niektoré ženy berú lieky na štítnu večer pred spaním. Vraj im potom ustúpili nežiaduce účinky. Takže možno sa skús poradiť s endokrinológom, že by si to aj ty vyskúšala. Ja viem, je napísané, že ich treba brať nalačno. Ale nám ich na liečení v Ľubochni dávali sestričky počas raňajok rovno s jedlom a nebol problém. Určite lepšie, ako ich vyvrátiť a mať potom malé dávky.

domi27domi
autor
24. apr 2023

@andrea_82 zajtra teda skúsim zavolať, lebo dnes už mi asi nestihnú odpísať.

stellarstar
24. apr 2023

@domi27domi lieky môžeš aj 2 h po raňajkách užiť, keď po pol h zvraciaš tak nedosiahneš účinok

stellarstar
24. apr 2023

@andrea_82 dobre radíš aj ja ich užívam na noc a aj moj endo vravel že na noc sa ta tbl lepšie vstrebe ako ráno nalačno

zojanka
24. apr 2023

@domi27domi Nechodis v noci/nad ranom na wc? Ze by si si dala vtedy a este si lahla spat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre