Rakovina štítnej žľazy v tehotenstve

nmoso26
14. feb 2024

Ahojte....ma niekto skúsenosti s rakovinou štítnej žľazy v tehotenstve...mali ste aj komplikácie v tehotenstve alebo po pôrode.....

gemerka17
14. feb 2024

@nmoso26 ako vieš, že máš rakovinu ?

nmoso26
autor
15. feb 2024

@gemerka17 výsledky z krvi a mám aj nález sono...pôjdem na biopsia do onkocentra v ba

gemerka17
15. feb 2024

@nmoso26 onkomarker máš veľmi vysoký? Uzliny na štítnej zlaze ma veľmi veľa ľudí, drvivá väčšina sú benigne a len sa sleduju. Pokiaľ uzlik nie je väčší ako 4cm a biopsia vyšla na 4/6 a lepšie, tak stačí sledovať.
Okrem toho táto rakovina postupuje veľmi pomaly a keby si aj niečo mala a riešila to o 10 rokov tak sa ti nič nestane. Ako tehotnú ťa nebudú riešiť

tanuuulka
15. feb 2024

@nmoso26 ahoj, neviem, či ti pomôžem, ale mne na to prišli až po dvoch tehotenstvách. ale teda mala som rakovinu už počas prvého. vynosila som obe deti bez problémov (akurát som už užívala euthyrox). keby mi boli biopsiu robili skôr, tak na to prídu skôr. takže celú liečbu som podstupovala, keď mala mladšia dcéra 10 mesiacov (od operácie až po "vyliečenie" to trvalo 10 mesiacov). odvtedy som už mala dalšie bábo. 🙂 samozrejme, že sme museli čakať, kým to bude "bezpečné" po rádiojóde.

nmoso26
autor
15. feb 2024

@gemerka17 ano mám...lekár mi to proste povedal...a na biopsii sa to len ma potvrdiť

nmoso26
autor
15. feb 2024

@tanuuulka tiež mi povedal ,ze to môžem mat dlho toto bol náhodný nález na sobotu krku som išla kvôli iným ťažkostiam....dosť ma vystrašil zlý výsledok krvi aj doktor bol dosť prekvapený tými hodnotami. Štítna mi normálne funguje takže by tehotenstvo malo byt v pohode

nmoso26
autor
15. feb 2024
gemerka17
15. feb 2024

@nmoso26 to ešte nič neznamená. Hodnota nie je taká vysoká a môže sa zvýšiť aj z iných príčiň. Počkaj na biopsiu. Jedine definitívne potvrdenie ma až pooperačna histologia. Čiže nepanikar, zatiaľ ti nič také nie je a áno ma to veľa ľudí a kopec z nich o tom nevie. Zariadis sa podľa výsledkov z biopsie.

nmoso26
autor
15. feb 2024

@gemerka17 lekár má dosť vystrašil lebo vravel ze to vyzerá ma rakovinu a biopsia to len potrvdi ,že mi vypisuje štítnu....

tanuuulka
15. feb 2024

@nmoso26 ja som ale mala papilarny karcinom. Ten je ten "najlepsi". Charakteristiku a trend progresie medularneho nepoznam. Ale ako vidim, chystas sa do ousa, tam su spickovi odbornici. Nechaj si tam so vsetkym poradit. Drzim palce!

nmoso26
autor
16. feb 2024

@tanuuulka ❤️ďakujem nejak som sa nebála ale teraz keď som tehotná už sa troska bojím hlavne aby tehotenstvo bolo v poriadku aj bábätko...

tanuuulka
16. feb 2024

@nmoso26 a zistili ti to pocas tehotenstva?

nmoso26
autor
16. feb 2024

@tanuuulka ano...prví trimester tehotenstvo nebolo plánované úplne nečakane...

tanuuulka
16. feb 2024

@nmoso26 aj mne pri prvom.v tehotenstve v 13.tyzdni prisli na to, ze stitna neni okej. Biopsiu ale urobili az o dva roky neskor, ked uz sa to doktorke vobec nezdalo... Stitnu operuju aj v druhom trimestri, ak by bolo najhorsie. No ved v ousa ti povedia. S medularnym karcinomom nemam skusenost a netusim, ako rychlo by bolo treba konat. Ale vybrala si si ousa a to je na sz naozaj najlepsia nemocnica.

nmoso26
autor
18. feb 2024

@tanuuulka aj som rozmýšľala ci nemám zvýšené hodnoty kvôli tehotnosti. Keď mi brali krv ešte som nevedela ze som tehotná.

lussy_s
23. feb 2024

@nmoso26 ahoj, ja som bola v rovnakej situácii. Funkcia ŠŽ bez problémov, ale mňa ani nič nebolelo, nikto v rodine nič. V tehotenstve mi vyšlo na kontrole nejaké zvýšené hodnoty, tak ma pre istotu moja gyn poslala ku endokrinologicke, ale nebrala som to nijak vážne. Urobila mi tam sono, niečo sa jej nezdalo, že jeden útvar vyzerá podozrivo, stále som nepočítala s tým, že mi niečo je. Poslali ma na biopsiu, z nej mi prišiel výsledok, že je to papilarny karcinom. Operovali ma v 20tt, pod narkózou. Veľmi som sa bála. Bábätko je však zdravé krásne a dnes má už 3 mesiace 🙂

nmoso26
autor
24. feb 2024

@lussy_s ďakujem za odpoveď...a potom si sa ešte liečila

lussy_s
25. feb 2024

@nmoso26 nemala som ešte kedy, teraz som bola po 3m od pôrodu na kontrole a žiaľ mám zvýšené onkomarkery ☹ ale môže to byť aj pôrodom, tak uvidíme, ďalšia kontrola v máji a potom sa dohodneme čo a ako ďalej. Ale odporúčili mi reoperáciu a rádiojód.

tanuuulka
25. feb 2024

@lussy_s je to naprd odchádzať od maličkého bábätka, ja som to tiež ťažko niesla.. izolácia od dvoch malých detí, mladšia ešte bábo.. ale ak ti to odporúčajú, choď, povedz si, že to robíš pre rodinu... tiež som mala dve operácie a dva rádiojódy. držím ti palce!

nmoso26
autor
25. feb 2024

@lussy_s to znie dosť hrozivo operacia v tehotenstve....

nmoso26
autor
25. feb 2024

@lussy_s mne napísal do papierov medularny karcinóm ty si mala co....kalcitonin mam 113 a tsh 4.67

lussy_s
26. feb 2024

@nmoso26 no čo sa týka bolestivosti, dalo sa to zvládnuť aj bez následných tabletiek od bolesti po operácii, ale pocitovo to bolo fakt hrozné. Najmä na psychiku, keď som sa prebrala po narkóze a necítila pohyby, to fakt neprajem nikomu zažiť. Ale bábätko je OK a dnes je z neho už 7 kilový valibuk 🙂

lussy_s
26. feb 2024

Lekári celkovo veľmi neradi vykonávajú operácie v tehotenstve, ja som sa preto vopred nato pýtala a našla som si odborníka, ktorý má konkrétne skúsenosti s operáciami ŠŽ u tehotných. Držím Ti veľmi palce

nmoso26
autor
26. feb 2024

@lussy_s teším sa svami...🥰uvidím co ma ešte čaká určite to bude dlhá cesta...hlavne chcem mať zdravé bábätko ...

anina3
16. apr 2024

@nmoso26 Ahoj. Môzem sa opýatať? Ockovi našli uzol na štítnej 3.5cm a tiez ma v papierol medularny karcinom. Kalcitonín 32.8 a má byť do 8.4. Tyreoglobulín 96.43 a má byť do 111. Doktorka ho poslala na punkciu do BB a potom že operácia v Ružomberku. Operovať ho chce dať tak či tak, ale povedala mu, že podľa výsledkov to vyzerá na karcinóm. To podľa toho kalcitonínu, ktorý má 32.8 už vie, že je to karcinóm? Tak sa bojíme, čo bude...aj maminka sa trápi za to....och. Pred rokom mu diagnostikovali rakovinu obličky a teraz toto? Ďakujem za každý názor a radu a prajem hlavne zdravie.

nmoso26
autor
16. apr 2024

@anina3 s tej pinkcie budú výsledky presné ale kalcitonin je onkomarker, ak mu dr.napisal diagnózu modulárny karcinóm bohužiaľ je to tak.Asi mu pozrú aj nimfaticke uzliny v krku kvôli metastazam. Čím skorej ho budú operovať tým lepšie. Skóre uzdravenie prajem

anina3
20. apr 2024

@nmoso26 tak to ste ma teda nepotešili, snáď všetko dobre dopadne a nepôjde to ďalej.. teraz má čakať na výsledok z preplachu ihly z punkcie a o nejaké 2t budú výsl.z punkcie. Vy ste to mali ako? Vás už operovali? Ďakujem pekne

anina3
20. apr 2024

@nmoso26 tiež prajeme veľa zdravíčka

nmoso26
autor
21. apr 2024

@anina3 nie mňa to čaká na konci mája som tehotná tak o to viacej sa bojím, bohužiaľ mám zle výsledky ...

anina3
21. apr 2024

@nmoso26 prajem nech všetko dobre dopadne. Zlé výsledky krvi aj biopsie? Držím silno palce aby ste boli aj s bábätkom ok 🙏 prajem veľa síl

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre