Pustia ma prednostne na antigénovom testovaní, keď som tehotná?

eva_u
16. nov 2021

Ahojte, neviete ako to momentálne funguje na antigénovom testovaní? Keď som tehotná pustia ma dopredu keď kompetentným ukážem tehotenskú knižku? Ak by mal niekto skúsenosť z Banskej Bystrice bola by som vďačná 🙂

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzina007
16. nov 2021

@eva_u zalezi od mesta. u nas v meste je 2 hodinovy rad a nik to nekoordinuje. Neviem ci ti co sa objednali na cas idu dopredu a v rade cakaju len neobjednani - to netusim.
Ale viem jedno ze ludia su dost casto arogantni a sebecki. My sme boli na PCR teste so 6 a 8 rocnym dietatom, mali sme aj termin objednania a poslal nas koordinator na koniec hodinoveho radu medzi neobjednanych lebo ze termin je informacny nie narokovatelny. Boli to jedine dve deti tam a dopredu nas pustit nechcel nik.

mamina0078
16. nov 2021

Ja som bola v BB pár krát a nikto tam nebol maximálne 1 človek. Ak je to u teba možné odporúčam ísť v doobedných hodinách, keď všetci sú v práci 🙂 Kompetentní - v tomto prípade zdravotníci s tým nič neurobia. Tu pôjde skôr o morálku alebo nejakú empatiu ľudí, ktorí budú čakať v rade keď im povieš, že si tehotná.

dzina007
16. nov 2021

@mamina0078 u nas je to prave doobedu najvacsi masaker lebo vsetci potrebuju testy k lekarom.
Samozrejme rady su len tam kde su 5e testy,
V labakoch kde stoji test 10 rady niesu ziadne

luci_ba
16. nov 2021

@eva_u myslim že straaasne závisi od ludi v rade. V poslednom čase ale mam pocit že vsade su arogantni ľudia.. mňa s bruchom predbebli len taký fukot u lekára... 🙄

eva_u
autor
16. nov 2021

Ďakujem vám za odpovede. Veď práve že v BB sa nedá objednať na testovanie 😐

mamina0078
16. nov 2021

@dzina007 asi je to fakt len o šťastí a miesta.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzina007
16. nov 2021

@luci_ba to nielen teraz to uz dlho. Len sa to stupnuje ako kazdy mysli len na seba.
Ja som zazila ze som bola so synom 5r u lekara, horcuky 40ky kazde 3 hodiny, CRP 100, nik nas nepustil v cakarni sadnut, pred nami 30 ludi, syn mi lezal na nohach na zemi lebo nevladal a sestricka mi povedala ze nas neuprednostni skor ako bude cela cakaren suhlasit ze mozem sa predbehnut. A ludia sa tvarili ze su hluchi slepi nadalej. Nastastie po pol hodine sla lekarka na WC a uvidela ho tam lezat tak nas vzala.

dzina007
16. nov 2021

@eva_u skor by som sa opytala v BB kde su mensie rady. Podla mna najvacsie su pri nemocniciach a poliklinikach. Najmensie rady su pomimo.

luckaiza
16. nov 2021

ja som min rok bola tehotna a chodila som este do prace a ked bolo potrebne sa testovat hlavne kvoli synovej skole vystala som si dlheeee rady a vo vysokom stadiu ma nepustil nikto dopredu ..to je vsetko o ludoch..snad budete mat stastie 🙂

lulu0123
16. nov 2021

Ja ked som bola tehotna rovno som sa isla opytat pani,ktora registruje.Vzdy povedala,ze ano tehotne maju prednost.Neries s ludmi v rade.Nikomu nemusis nic vysvetlovat.Ale teda v inom meste.Ale ked bude rad a necitis sa dobre,tak sa chod spytat.Za to nic nedas.
Ja ked nebolo vela ludi a bola som v pohode,tak som si vystala rad v pohode.Ale ku koncu teh.som to rada vyuzila.

ljzozv
16. nov 2021

@lulu0123 lenže teraz to je služba ako každá iná. To už nie sú povinné hromadne akcie, ako minulý rok, kde boli nastavené iné pravidlá.

dzina007
16. nov 2021

@lulu0123 problem je ze teraz sa uz dost casto nekoordinuje. u nas k pani co registruje sa dostanes len tak ze vsetkych predbehnes a pojdes ku okienku kde sa dava OP a plati

hruska91
16. nov 2021

Podľa mna to je základná slušnosť

ljzozv
16. nov 2021

@hruska91 ja budem ledva stať na nohách, lebo k lekárovi ten test potrebujem, ale základná slušnosť mi určí, aby som pustila pred sebou tehotnú ženu, ktorá hneď potom pobeha možno niekoľko hodín po obchodoch. HM...
Nie je to povinnosť a nedá sa to nárokovať. Je to o rozhodnutí daných ľudí a súdiť ich nebudem, lebo neviem prečo sa tak rozhodli v danom momente.

simca06022011
16. nov 2021

V BB sa neobjednava, prides a cakas. A myslim ze tam ziadny kompetentni, ktorym nieco ukazes nie su... vsetko zalezi na ludoch co tam stoja, ci budu normalni a pustia ta dopredu.

alexandra2468
16. nov 2021

Je to hnus.
Tiez som s mini placucim deckom v nosici cakala hodinu a pol v rade. Vsetci boli hluchi a slepi zrazu.

nevenka
16. nov 2021
nevenka
16. nov 2021

Akoze ano keby som sla na test, lebo sa nim potrebujem preukazat, v podstate som zdrava, tak to chapem. Ale su ludia, co maju horucky 39 a viac a idu na test, tak ledva stoji na nohach, no. Ale toto je o tom PCR teste. Je to ako vzdy a vsade, o ludoch a konkretnej situacii.

simca06022011
16. nov 2021

@nevenka len chori idu väčšinou na pcr, tam sa skoro necaka... Ten antigen je otras, jedno okienko, 50 metrový rad v akomkolvek čase 🙄 otras. Este to ide aj dost pomaly jvoki vyplnovackam, platbam... Aspon mne sa zda... 😔

ljzozv
16. nov 2021

@simca06022011 nesúhlasím 😅
Antigen za pár sekúnd vybavený.
Pcr hodinu čakania vonku na zime a kým mi dala papiere tak ďalších päť až šesť minút. 🤷‍♀️
Minulý týždeň utorok a stredu 😅

simca06022011
16. nov 2021

@ljzozv v BB?? bola som v stredu... pcr ake papiere ti davala? ved tam sa ziadne nedavaju... A na antigene som kazdy tyzden, ziadne sekundy, minimalne pol hodinu som cakala vzdy

ljzozv
16. nov 2021

@simca06022011 antigen v utorok. Fakt pár sekúnd. 😅
A pcr v stredu v BB na Tom parkovisku. Fakt hodinu a musela ešte niečo nahadzovať do počítača. Mne to prišlo, že dieťaťu tam niečo nahadzovala , čo tam neboli a málo asi byť. Ale takto tam všetci chvíľu stali.. a dala nam papiere do ruky aj so skúmavkou a išli sme k ďalším unimobunkam, vedľa mali antigen, ten išiel pomerne rýchlo.
A je tam ešte jedno pcr , iný prevádzkovateľ, a tam to šľapalo jedna radosť 🤷‍♀️

simca06022011
16. nov 2021

@ljzozv no nechce sa mi verit... kazdu chvilu sme tam, aj zajtra ideme :D

ljzozv
16. nov 2021

@simca06022011 nemám prečo ti klamať 😅
Mne to prišlo, že asi sa tam niečo pred nami pokazilo a mali zameškané? Neviem. Boli sme prvýkrát.
Moje pcr v piatok bolo rýchle.

simca06022011
16. nov 2021

@ljzozv no keby to bolo tyzden predtym, tak chapem... niekto im tam odstrihol elektricke kable :DDD maly riadny sklz urcite kym to opravili :DDD

ljzozv
16. nov 2021

@simca06022011 fakt neviem. Ale už som si všimla aj tu na Mk, že pár krát povedali ľuďom, že nevadí ak neprídu úplne na čas na pcr, tak mohli mať sklz aj kvôli tomuto.
No to museli mať fakt "zábavu" vtedy🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre