Pulz 96-116 v 28. týždni tehotenstva

miskamichalka
22. jún 2020

Ahojte. Nikdy som nemala problem so srdcom, tlakom, pulzom. Som v 28tt a uz druhy den mam pocit, ze mi ide srdce vyskocit. Nie stale ale ten pocit mam aj 10x do dna. Pri merni tlaku mam hodnoty cca 128/ 70 a pulz rozne raz je tam 78 ra, 96 a ked prejdem z poschodia na poschodie tak mam pulz az 116
Samozrejme nenechavam nic na nahodu. Som v stredu objednana na kardio. Len ma zaujimaju vase skusenosti, ci ste si to niekedy v tehu zazili, co vam n to hovoril lekar a ci to moze ublizit babatku. Snazim sa odpocivat a nerobit nic namahave.. Fakt sa sestrim no niekedy to busenie.citim aj v noci ked spim :(

marci77
22. jún 2020

Ja som mavala zvyseny pulz, ale u mna to suviselo s tachykardiou, ktoru mi zistili uz pred tehotenstvom, ziadne komplikacie som nemala, rodila som po termine
a pocas tehotenstva som mala nizky tlak
pri vysokom krvnom tlaku zvyknu hospitalizovat, ale neviem presne, kde je ta hranica
skuste co najviac oddychovat a dajte si magnezium

katarina9593
22. jún 2020

@miskamichalka ahoj ja mám bežné nízky tlak a vysoký pulz aj pred tehotenstvom som to mala lebo mám tachykardiu a aj iných problémov....a počas tehotenstva som mala stále vysoký pulz dychas za dvoch ja som mala aj okolo 120 ..Dr na diabetologii mi stále hovorila že to je normálne lebo ste dvaja a aj žena počas trhu priberie takze to je okey....ale keď máš takéto problémy ako odpisujes určite neckaaj a choď 🙂držím palec

miskamichalka
autor
22. jún 2020

@marci77

@katarina9593 dakujem za odpovede. Hadam nic vazne

fiafia
22. jún 2020

@miskamichalka tk nieje dáky vysoký a pulz ak nezistia nejakú príčinu je tiež ok, zvlášť v tehu, dychas za dvoch. Ja sa liečim na tachykardiu pekným pár rokov, tep som bežne mávala okolo 150 myslela som si,že snáď mi srdce roztrhne. Dávno beriem lieky, cez tehu som mávala bežné tep do 120, nijako to neriešili len som mala častejšie kontroly na internom

marci77
22. jún 2020

@fiafia @katarina9593
dievcata a ako prebieha liecba tachykardie? nejake tabletky? Mna obvodna nikam neposlala, iba mi to po ekg povedala...a v tehotenstve to u mna nijako neriesili, nastastie vsetko dobre dopadlo....ale tak aby som vedela, ci mam ist znova za obvodnou

najk
22. jún 2020

@marci77 ja som vzdy mavala vysoky tep a uz 5 rokov beriem slabe lieky, ktore mi mierne znizuju tlak a aj tep. Teraz som tehotna, tak mi ich vysadili a tep vyskocil na 110. Nemozem sa dockat ako porodim a znova budem moct uzivat lieky 🙂 Pytaj sa na vysetrenie u interneho lekara..

katarina9593
22. jún 2020

@miskamichalka dúfam že nie drž sa ,nech to všetko dobre dopadne ☺️

katarina9593
22. jún 2020

@marci77 tak mne na to nič nedavali ale dávno pred malou som brala lieky chodila na EKG. Na interné a potom sa to nejako ustálili a potom zas... A počas toho tehotenstva nič ..m nejako pokiaľ som nemala nejaké problémy ...väčšinou to riešia keď je to fakt velaa. A hlavne aj vysoký tlak vtedy aj hospitalizuju

zuzu1994
22. jún 2020

@miskamichalka mozem ta uistit ze tlak aj pulz mas v poriadku a jasne ze pri namahe budes mat vyssu pulz to by si mala aj mimo tehotenstva telo teraz ma dvojitu zataz aj srdce pracuje viac ja som v 26tt a tiez mi sem tam bije silno srdce ale je to normalne pokial nemas iny problem

fiafia
22. jún 2020

@marci77 lieky na tlak, upravuju tep. Nasadili mi lieky keď som mala za sebou vyšetrenie na internom, kardiologii, echo, EKG, Holter, zatazovy test. Mne niekedy skákal tk 170/100, 150/90 plus väčšinou vysoké tepy. Na toto je dobré magnézium no mne už nestačilo. Tak beriem najnižšiu dávku 1xR. Lieky som brala normálne aj v tehotenstve.

bajuss21
13. júl 2020

Ahoj, ja mávam tlak nižší a tep okolo 120. V noci som sa budila na to ako mi srdce ide vyskočiť z hrude. Bola som kvôli tomu v nemocnici a zistili, že proste horšie znášam, že mi bábätko tlačí na dolnú dutú žilu a srdce mi pumpuje oveľa rýchlejšie aby to nejako zvládalo. Dali mi tabletky a mám doslova prísny zákaz spať ma chrbte, len no ja to už mám také, že po pár minútach na chrbte kolabujem... teraz je to už lepšie 🙂

miskamichalka
autor
13. júl 2020

@bajuss21 ja nespim na chrbate uz od 4.mesiaca. Pulz skontrolovali vraj je to normalne. Zvysili davky magnezka a uz je ovela lepsie 🙂

nanka1986
13. júl 2020

Pri druhom tehu som bežné mala pulz aj 110, vyšší tlak ku tomu, ale ten iba, keď som zbadala Dr 😊 mala som obrovské brucho ale a keďže som nízka, myslím, že to bolo tým. Po pôrode všetko ôk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre