Progestenalle a neskutočná unava v 1. trimestri

11. mar 2024

Ahojte,

som v 7tt a vkladám si Progestenalle. Vkladala som už aj pred tehotenstvom. Týždeň mám však nevoľnosti a takú únavu, že neviem byt mimo postele. Som hrozne malatna a točí sa mi aj hlava. Je to z tehotenstva?
Nemala ste to niektorá takto pri vkladaní?

Ďakujem.

sofia1979
11. mar 2024

Áno vraví sa keď bývajú nevoľnosti aj tehu prosperuje drž sa

autor
11. mar 2024

@sofia1979 ďakujem, tak ak je to cena za to, že babo bude v poriadku, tak som viac ako ochotná toto prežiť 🙂

cookie29
11. mar 2024

progestanelle nema taketo vedlajsie ucinky, ak sa vklada, to je tehotenstvo. On sa vlastne vklada prave preto, aby neboli vedlajsie ucinky. Drzim palce

autor
11. mar 2024

@cookie29 aha, ďakujem, je to moje 1. tehotenstvo tak som neskúsená.

keyte
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
11. mar 2024

@keyte a skusala si ho niekedy brat? Asi nie. Preco si myslis, ze je to neskutocna hlupost?

Progesteron sa pouziva na podporu tehotenstva. A vklada sa preto, ze pri oralnom uzivani je max 1 davka 200mg pri vkladani az 400mg a o vedlajsich ucinkoch radsej nehovorme. Ja som ho jeden cas uzivala oralne, lebo som privelmi krvacala a mozem Ti povedat, ze je to den a noc.

zuzinka888
11. mar 2024

Tvoje telo vyraba maleho dokonaleho cloviecika. A je to fakt tazka robota vyrobit tolku krasu. Ked uvidis, pochopis. Drzte sa.

autor
11. mar 2024

ďakujem baby pekne, verím, že bude všetko v poriadku, len som sa bála, či to nie je z liekov alebo tak. Ak je to iba kvôli bábätku, tak som s tým úplne ok 🙂.

keyte
11. mar 2024

@cookie29 myslim si ze neskutocna hlupost je povedat ze sa vklada PRETO aby neboli vedľajšie účinky. Vklada sa kvoli tomu aby ucinkoval tam kde ma bez zbytočneho zaťaženia traviaceho traktu.

Ano jedla som ho aj som si ho vkladala, ano mozem suhlasit ze je to rozdiel ale nesuhlasim s tým žeby som po vkladani bola aktivnejsia alebo menej ospalá. A dovolim si tvrdit ze niesom jedina ak poviem ze ten progesteron z veľkej časti podporuje tu tehotensku unavu ospalost a malátnosť. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre