Problémy so zubami a prechod k novému zubárovi

henikapetko
25. apr 2014

Ahojte baby,potrebujem poradiť,potrebujem navštíviť zubára,no za minulý rok som nemala preventivu resp.mala ale nie u svojho zubára chytili ma bolesti a vzhľadom na to,ze moj mal voľno navštívila som iného ku ktorému som si chcela preložiť kartu.On mi preventivu spravil,ale moju kartu nemal.Medzitým som sa presťahovala a v terajšom meste ešte svojho zubára nemám.Takže potrebujem zaviesť novú kartu,spraviť preventivu ,vyberať a zaplombovat 2 zuby a jeden spraviť nový,zlomil sa mi a ostal mibpo nom len koreň a diera,takze tam musí umelý.Nemá niektorá z Vás skúsenosť s tým ako sa to robí ci ma musí vziať každý lekár alebo ako a čo asi stoja tieto úkony,najmä má zaujima ten umelý,lebo vravia mi,ze vraj umelý zub stojí až 400e a to sa mi zdá obrovská suma.Ďakujem pekne za reakcie 🙂

tomiholjubavi
25. apr 2014

@henikapetko ja este kym som byvala na svk, tak som mala obrovske problemy so zubarmi..niektori ta nevezmu vobec, vraj maju plno pacientov, ini zase neberu tvoju poistovnu, ked ta niekto vezme, tak cakacia doba je ako v dakej krajine tretieho sveta...najlepsie je ist k dobremu sukromnemu a zaplatit viac, ale sa to oplati... chodila som k priemernemu do puchova (a to v okresoch PU, PB a IL je ozaj umenie najst zubara - hocijakeho...)...platila som dost...ale robota na h*vno...ked som prisla do hr, tak ma bolelo kopu zaplombovanych zubov a kyvali sa mi vsetky predne horne zuby... tak sme to pofotili..a ...pod plombami kopu kazov, zapalov... museli mi opravovat 9 zubov, dva uplne vytrhnut a spravit tri protezy...cele leto som bola u zubara...a stalo ma to skoro 3000 euro... ☹ ☹ tak je lepsie si priplatit hned, ako si nechat dokazit zuby a potom mastno cvakat za opravy...

korylan
25. apr 2014

Ahoj,najdi si zubara v terajsom meste.On Ti povie,ci si kartu sam vyziada od predchadzajuceho dr.alebo ju pojdes zobrat osobne.Zaroven od toho,ktory robil prevenciu mas potvrdenie o jej vykonani.Mozno to maju zubari v systeme a novy to bude vediet overit-neviem,spytaj sa. Vziat Ta nemusi kazdy,ak ma ,,plno".Pozri tel.cisla na nete a obvolaj ich s otazkou,ci Ta zoberu. Kazda ambulancia ma svoj cennik doplatkov,tiez zalezi na pouzitom materialy...Umely stoji viac ako100e,neviem sumu presnu. Drzim palce.

barnica
26. apr 2014

ja som si teraz nechala robiť porcelánový implantát lebo som si vybila pri páde dva zuby a platuila som skoro 700eur ale ja som nemala koren iba dieru preto mi museli dávať titánový vrut do kosti a naň mi budú osádzať porcelánový implantát až keď si budú istý že sa ujal a telo ho nevylúči ako cudzí predmet. Keďže ty máš koreň myslím že ti ho len obrúsia a dajú naň koru ku a to je podstatne lacnejšie. Držím palce. Ale s každým lekárom sa dá dohodnúť. Zrobí ti akože preventívku zapíše a potom ti bude robiť úkony normálne ja som tiež mala tento problém a po dohode je to super zaplatila som si viac len za preventívku...

henikapetko
autor
27. apr 2014

@barnica aj kamoska mi vravela,ze pokiaľ mam koreň a neboli ma taki ho nechajú,dnes som prišla o ďalšiu polovicu stoličky,ešte,ze to neboli.Vždy som mala zuby zdravé max.2-3 malé kazy ročne a teraz???Placem pri čistení zubov ☹

barnica
27. apr 2014

Tomu verím mňa to tieť riadne bolelo najlepšie mi zaberal meridol pasta aj ústna voda po tom som mala aspoň v noci kľud. nestojí to nejak horibilne veľa,dá sa kúpiť v lekárni je modrý ale nenecháva to farebný film na zuboch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre