Problémy s platničkou v tehotenstve a pôrod

16. apr 2021

Ahojte, chcem sa poradit, som momentalne tehotna a uz roky dozadu mam problem s krizami , ktory som nikdy neriesila s doktormi lebo raz to prestalo boliet potom zas zacalo a teraz pocas tehu je to 100 krat horsie, ale nemam papierovo potvrdeny ziadny nalez ze co to je, bola som u fyzioterapeuta a on povefal ze to bude platnicka.
Chcem sa spytat ci nieco take riesit s gynekologom, ci budem moct rodit normalne alebo je to dovod na planovany cisarsky rez, kedze platnicka boli teraz v 15tt, neviem co to bude ked budem mat vacsie brucho ako to budem zvladat a ne to este pocas porodu.

lius
16. apr 2021

a fyzioterapeut ti ukazal aj nejake cviky? zamerala by som sa na celkove spevnenie chrbta, krize su haklive u kazdej jednej tehotnej, pokial necvici

autor
16. apr 2021

@lius ano dal mi najprv ulavovu polohu na bruchu (kedze este mozem a viem lezat na nom) ale to mi nepomohlo, a teraz mam dve cviky na spevnenie oblasti krizov a bocnych brusnych svalov.. tak uvidime

lius
16. apr 2021

inak nechcem ta strasit, ale tie bolesti zacnu este len porodom, ked budes babo dojcit, dvihat, nosit na rukach...takze podla mna by si mala cvicit kazdy den, najst si idealne aj niekolkokrat za den par minut na tie cviky, co ti fyzioterapeut ukazal,, vela krat bolest krizov je kvoli slabemu bruchu, brucho si potom mozes spevnovat opatrne po porode (ziadne brusaky, skracovacky), teraz max tie bocne brusne svaly...a osobne si nemyslim, ze to je indikacia na cisarsky, u mojho dr by to asi nepreslo

autor
16. apr 2021

@lius ja by som isla radsej normalnym sposobom, je to moje prve, neviem ake budu komplikacie, tazko predpovedat, ale ten rez na bruchu , asi radsej nie ... mna zacne vecer boliet nenormalne , a pocas dna ked chodim, ved fungovat musim, teraz prerabame uz detsku izbu tak to treba ci upratovat a preto sa mi to tak ozvalo ze uz kazdy den s tym musim zit s tou bolestou

lius
16. apr 2021

tak asi len to cvicenie (zacala by som aj s tehotenskymi cviceniami, vela ich najdes na YT) a spravne drzanie tela, velakrat na to zabudame, hlavne v tehotenstve, ked sa tazisko tela meni kvoli brusku, drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre