Problém so štítnou žľazou v tehotensvte

1mimka18
4. feb 2022

Ahojte mal tu niekto v tehu problem so stitnou zlazou ake vam robili vysetrenia a brali ste lieky? Mne vcera bral gyn krv a dnew volala ze sa mam objednat na endokrinologiu kvoli stitnej tak mam kus stres

zuzkacik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venusa85
4. feb 2022

@1mimka18 ja sa liečim dlhodobo, keď som otehotnela, hneď som volala Dr a zhruba každé 2 mesiace som chodila na kontroly. Brala som len lieky, ziadne zvýšené dávky ale.

aliaray1
4. feb 2022

@1mimka18 spravia krv a nasledne sono, ekg a doplnujuce vysetrenia a stanovia liecbu ak treba.

Su to bezbolestne vysetrenia na 1 mieste. Napr.pri hypofunkcii SZ bez lieku by sa mohlo stat, ze dostatocne nevyzivis plod atd. Pre teba a bejby je najlepsie riesit cim skor.

Mne davku euthyroxu hned po otehotneni zdvojnasobili a v zac.3.trimestra este o malinko zvysili.

majamat
4. feb 2022

je to casty problem. pri objednavani uved, ze si tehu, musia ti zobrat prednsotne, nemozes cakat do kocna tehu. ak by bol problem, zver sa gynekoogovi/gynekologicke.

heln
4. feb 2022

@1mimka18 ahoj, je to bezny problem, ako pisu zoberu ti krv, spravia sono, a nastavia lieky. spravna liecba je dolezita pre spravny vyvin babatka, ale pri liecbe nebyvaju komplikacie, takze sa nemas coho bat.

1mimka18
autor
4. feb 2022

@majamat ved gynekolog na to prisiel, vcera robil testy dnes prisli vysledky pondelok sa idem objednat

1mimka18
autor
4. feb 2022

@zuzkacik4 jasne nejdem to.odkladat dufam ze ma objedna co najskor, vysledky prisli dnes tak idem pondelok sa objednat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre