Problém s dýchaním v tehotenstve

26. jún 2022

prosim vas mali ste niekto v tehotenstve problemy s dýchaním? Posledne 2 dni ked si lahnem mam uplne upchatý nos nemozem poriadne dychat niekedy sa zobudim ako lapám po dychu resp. to sa mi stalo predvcerom a vcera som zaspala v pohode ale rano o 5 som sa zobudila a ked som znova zaspavala akoby som mala problem vydýchnuť som sa na to zobudila. Alebo som vydýchla a mala som problem sa nadýchnuť - bola som rozospatá neviem presne. pred tym som ziadne dýchacie problemy nemavala nikdy. Tlak aj pulz mam v norme. Teraz si meriam aj saturáciu a vsetko ok. Cez den ked fungujem tak nemam problem horsie je ked si lahnem. Cakam dvojicky.

liloastitch
26. jún 2022

Mne sa zle dýchalo počas druhého tehotenstva. Nevládala som dýchať, kvôli tomu, že som mala veľmi veľké bruško, často som sa nevedela ani nadýchnuť. Nos som upchaty ale nemala

katarina161
26. jún 2022

Mala som problém nosom, ktorý píšete. Dokonca mi malý 4x vyrazil dych a bolo to strašne niekoľko sekúnd som sa nemohla nadýchnuť. Výsledok u lekára. Malý bol inak uložený a tlačil mi na organy, ktoré mali na starosti dych.

ildiko36
26. jún 2022

Zrejme budeš chudokrvna, ked chyba zelezo ťazko sa dýcha, aj mne tak bolo zle, ale trvalo par dni kym mi to zabralo, brala som globifer forte 1xrano a 1x vecer ..ked som dala 1x denne vobec nemal účinok a som si myslela ze sa zadusím

ildiko36
26. jún 2022

A upchaty nos treba cistit bud s Nacl 0,9%alebo morskou vodou

nitka1157
26. jún 2022

@ildiko36 tiez som tehotna a mam problem aky pise autorka.tiez mi zistili anemiu.lieky nezaberali tak chodim na infuzky

autor
26. jún 2022

@nitka1157 mam zajtra volat na gyndu alebo cakat do stredy ked mam kontrolu ?

kacena4
26. jún 2022

ries to cez obvodaka nie gynekologa vezme ti krv a popr nasadi liecbu, ci posle k odborníkovi

autor
26. jún 2022

@kacena4 ok Dakujem zajtra tam behnem

sapetka
26. jún 2022

Ja to mam kazdy vecer. Spim tak 2-3hodiny za celu noc lebo mam upchaty nos a neviem dychat. Ide mi to uz riadne na nervy

sapetka
26. jún 2022

U mna je to hormonmi prve tehu som take nemala ale teraz a nic nepomaha. 2x som su dala olynth do nosa aby som sa vyspala😃no co uz to len zvladnut. Po proode sa to upravi

autor
26. jún 2022

@sapetka a v kolkom si tyzdni? Ja som 21 to budem musez este dlho vydrzat🙈

sapetka
26. jún 2022

36.. ale tiez mi to +- tak zacalo

layla123321
26. jún 2022

Mám to podobne, pomáha mi vyvýšené ležanie a tigria masť na spánky a okolo nosa. Potom som celú noc bez problémov. Len si treba dať pozor a nepošúchať si tým oči 😂

autor
26. jún 2022

Pozeram zlozenie vitaminov pre tehotne co si davam a tam je aj zelezo 20mg to si davam od zaciatku tak ktovie, pojdem na krv uvidim

nitka1157
26. jún 2022

Ja by som pockala do stredy.rano isla na lacno povedala sestricke nech zoberie krv aky mam problem alebo potom k tej obvodnej.no ja som skor za gyn.si tehotna oni ta sleduju.beru tiez krv preventivne takze skor tam ako obvodak.a ak budes mat zle vysledky urcite ta posle niekam alebo ti nasadi on zelezo.mne tiez nasadil gyn.zelezo lebo vyslo ze mam malo aj kyseliny listovu.neskor skontroluju.lenze medzi tym chodim na hematologiu este a tam tiez robi odber takze zistila neskor ze mi to zelezo uz nestaci

autor
26. jún 2022

@nitka1157 tak ci tak idem utorok na krv na gastro a tam mi kazdy rok beru krvný obraz a aj zelezo a okrem toho aj ine. Takze uvidime co mi z toho vide a v stredu to poviem na kontrole. Vo stvrtok uz budem mat vysledky z gastra

kamoska_z_konika
26. jún 2022

Ja mam skúsenosť že som v 36 tt, beriem železo tradyferol a dycha sa mi posledné 3 dni čím ďalej tým horšie...

autor
30. jún 2022

Tak zeleza mam dokonca viac, anémiu nemam krvy obraz mam Dobry, akurat mi vyslo malo magnezia a nejaka biochémia co gastroenteorolog uzavrel tym ze mam brat viac magnezia( kolko som sa nedozvedela 🙈) a ze mam viac jest. Volala som teda na gyndu ze kolko toho magnezia ked som tehotna a kazdy od vsetkeho ruky prec mam taky pocit🙈poslali ma internistovi ze neh si to riesi on🙈 tam sa zase nemozem dovolat uz vidim ze tam sa zase budu vyhovarat ze to ma riesit gynekolog 🤦‍♂️ Pojdem pre istotu este obvodnej co mi na to ona povie lebo uz fakt neviem snad mi niekto povie 🙈

nitka1157
30. jún 2022

Urcite aj k internistovi.aj ja som tam bola teraz v 3 tehu vsetko bolo ok.pri druhom tehu mi ale zistil a dal mi uzivat egilok sa to tusim volalo.magnezko si nasat kludne aj 3x nic nim nepokazis

autor
30. jún 2022

@nitka1157 Dakujem za info. ja som bola uz na zaciatku tehu a objednam sa tam teda. Magnezium si zvysim teda 500mg 3x denne. Ale som z toho strasne znechutena ze nikto cloveku nic nepovie a potom si budu robit srandu ze mamicky nieco riesia na modrom koniku. Sak bodaj by nie ked oni nie si schopni

kamoska_z_konika
30. jún 2022

Nakoniec sa mi tak pohoršilo ze som šla do nemocnice..aj hla covid..a magnezko dostávam so infuzky

autor
30. jún 2022

@kamoska_z_konika Hm to ma mrzi ale tak tam ta hadam daju dokopy, to magnezkovmi mohli aj mne aspon pichnut. Mna moja internistka poslala do riti taka bola neprijemna ze sak som tam bola vo februari a co ona ma s dýchaním neh idem na pľúcne a ani ma neobjednala 🤦‍♂️Isla som teda obvodnej co mam robit podla nej na pľúcne somarina aj tak nemozem ist na rtg ze sa mam objednat inemu a ten ma uplne v pohode nabuduci tyzden objednal, tazke neni doktor ako doktor

kamoska_z_konika
30. jún 2022

Ďakujem, veru mohla ti dat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre