Príšerná bolesť lýtok v 15. týždni

lenka6309
9. jún 2015

Ahojte.som v 15 tyzdni +2 dni,a mam priserne bolesti lytok,neznesitelne pomali uz neviem ani chodit.Pijem magnezium sumive tablety,vobec mi to nepomaha,bolest mam pocas celeho dna aj v noci neustale.Ked dlhsie chodim tak sa prida k tomu aj palenie chodidiel.ale ta bolest lytok sa fakt neda zniest,a to som este len v 15 tyzdni.poradi mi niektora,az mate skusenost.Dakujem krasne

livocka21
9. jún 2015

@lenka6309 bola si pri dr? Ja by som na tvojom mieste isla...nepaci sa mi to...

lenka6309
autor
9. jún 2015

@livocka21 nebola som,teraz 18. Mam poradnu o 9dni..

livocka21
9. jún 2015

Nemozes aspon zavolat? Aj opuch mas? Co ak je to tromboza?
@lenka6309

lenka6309
autor
9. jún 2015

@livocka21 opuch nemam,len su take tazke a nedkutocne priserne bolave,stale pocas celeho dna

livocka21
9. jún 2015

@lenka6309 no ja by som nevahala a isla k dr...to ne je sranda....radsej 50x zbytocne ako si potom buchat havu o stenu...

elian
9. jún 2015

Skús užívať vyššie dávky magnézia 3x denne po 2tablety - teda 1000mg na jednu dávku a tiež vápnik ..... ja som to mala tiež, ale najmä v noci ☹ na nevydržanie

lenka6309
autor
9. jún 2015

@elian dakujem,len aby som mu neublizila..

seahorse27
9. jún 2015

O uzivani tak vysokých davok magnezia by som sa poradila s dr., aspon telefonicky...

elian
9. jún 2015

@lenka6309 neboj magnéziom sa nedá predávkovať, prebytočné sa vylúči prirodzenou cestou 😉 ale dôležitý je aj ten vápnik na kŕče v lýtkach

lenka6309
autor
9. jún 2015

@seahorse27 urcite ano,momentalne si dava. 1 sumivu tabletu denne no nepomaha mi to 😒

seahorse27
9. jún 2015

@lenka6309 Ja som na krce v nohách brala asi 1x500 mg a mne to zaberalo. Potom mi ale zacalo tvrdnut brucho a to mi uz naordinovali 3x500 mg (viac sa dava asi len vo vynimocnych pripadoch). Vela bab aj lekarov hovori, ze po magneziu je leniva maternica a predlzuje to porod. U mna to neplatilo, ja som este v den porodu zhltla jednu tabletku magnezia (rodila som o 3 tyzdne skor, nestihla som vysadit) a porod v pohode - rychly, kontrakcie paradne, maly bol von na 3 zatlacenia...

piacere
9. jún 2015

@lenka6309 šumivé magnézium v tehu je nič. Ak je to kvôli horčíku, tak určite potrebuješ magnézium v tabletách, vysoké dávky.

lenka6309
autor
9. jún 2015

@seahorse27 ja nemam krce,ja ich mam take tazke mam pocit ako kamene keby som tam mala.a priserne ma bolia,ci lezim ci sedim a pri chodzi to ani nehovorim...v noci tiez proste stale.priserna bolest.pri prvom som mala krce v lytkach bez opuchu ale to bolo uz v 8mes.Poradnu mam o 9dni,tiez mi bude chciet dat magnezium co mi nepomaha.

evitka83
9. jún 2015

@lenka6309 zrejme ti to nepomaha, lebo beries malu davku. Ja som bráa v tehu 3x denne 1000mg.

elian
9. jún 2015

@lenka6309 úplne bežne sa užívajú dávky 3x1000mg ja som ho tak brala pri oboch 6 mesiacov a presne šumivé je nič, treba v tabletkách

lenka6309
autor
9. jún 2015

Oki,dakujem žienky skusim ai zbehnut kupit teda nie šumak ale tabletky vyskusam.Dakujem este raz ;)

spirit16
9. jún 2015

Kockam v tehotenstve na bolesti lytok vyborne pomahal aj Balzam nohy z JUSTU. Ak mas niekde okolo seba poradkinu, tak ju kontaktuj, nech Ti da vyskusat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre