Priečna poloha bábätka

majka267
2. júl 2016

Ahojte baby, som v 32+3tt a dozvedela som sa včera na poradni že moja malinká je priečne otočena a je o 2 týždne väčšia. Má niekto alebo mala z vas nejaká podobný problém? Je možne že budem mat planovanu sekciu? Vopred dakujem za každú odpoveď.🙂

cammille
2. júl 2016

@majka267 este ma vela casu sa otocit😊 Mne sa dcerka do 35tt otacala hore dole, az potom sa ustalila...a niekedy sa babatko otoci tesne pred porodom...ale ak by sa predsa len neotocilo, tak ano - potod prebieha sekciou

mily7
2. júl 2016

Ja som mala malú koncom panvovym. V 37tt sa otočila hlavkou dole. Za seba odporúčam nedohovarat babu asi vie prečo je tak. Moja sa narodila normálne. Po 24hodinách so šnúrou okolo krku. Radšej by som brala cisársky ak je raz babo zle otocene,pre nejaký dôvod to tak je. Ale áno môže sa ti otočiť ešte správne.

bajana
2. júl 2016

Mala som, ale v 34tt uz bola hlavou dolu. Priecna poloha sa neda porodit a je to teda indikacia na planovanu sekciu.

zviz
2. júl 2016

Aj moj maly bol este v 38tt otoceny priecne, stihol sa pretocit hlavickou dolu. Nebojte sa, babo ma este cas.

pribinak
2. júl 2016

Ja dom mala KP v 38tt, mala som naplánovanú sekciu. Nakoniec sa syn stihli este otočiť

stellamaris
2. júl 2016

@majka267 tvoje babätko ma este cas sa otocit.Mne sa syn otocil v 34.tt+6,dovtedy iba v priecnej polohe I.alebo II.bol ( to je hlavicka vpravo alebo vlavo).
Priecna poloha je jasna sekcia,ale predtym sa robi este ultrazvuk,ci sa babo neotocilo alebo mas moznost ist na manualne otocenie babätka 🙂

skuste1983
2. júl 2016

náš sa otočil 38 tt+niečo....

evittam
3. júl 2016

@majka267 Ahoj, dcérka bola tak isto - stále buď priečne alebo KP. Neotočila sa - pred pôrodom lekár zistil vlastne prečo - prepadnutý pupočník-čiže akútna sekcia.
Kamarátke sa napríklad dcérka otočila po odtečení plodovej vody.

snehuliacik29
22. mar 2017

Vcera v poradni mi lekar oznamil ze poloha maleho je KP az priecna a ze ak sa ine komplikacie nevyskytnu tak sa rodi prieodzene a nie sekciou obavam sa toho kedze vsade citam ze to je na SC. A to sme boli uz otoceny hlavou dole a pretocil sa. Je mozne ze sa este pretoci,zacala som 37tt?

evittam
22. mar 2017

@snehuliacik29 Mozne je vsetko. Kamaratke sa pretocila po odteceni plodml.vody. Dcerka vola tiez KP alebo priecne-gynekolog mi hned povedal,ze to bude CR. Ja som nechcela ani pocut. Nakoniec pred porodom porodnik prisiel na to preco sa neotocila-prepadnuty pupocnik-akutny CR.
Ale tebe sa uz otocil takze uvidis,drzim prsty.😙 A chlapcov neradi rodia prirodzene KP i ked aj to je mozne.

evittam
22. mar 2017

Opakujem sa. 😉😇

snehuliacik29
22. mar 2017

@evittam veru otocil uz pekne dole hlavou minuly tyzden a vcera bol uz zas KP az priecne tak ja uz neviem.

evittam
22. mar 2017

@snehuliacik29 Tak uz len pockat do porodu. Drzim prsty.😉

snehuliacik29
22. mar 2017

Ved ano len ten porod prirodzene mi vrta v hlave

evittam
22. mar 2017

@snehuliacik29 Pozri, mna sice gynekolog poslal na predoperacne vysetrenia aj ked som mu povedala,ze ak to bude co i len minimalne mozne tak ja chcem urcite rodit prirodzene ako prve dieta. Aj KP. Lenze dcerka bola viac priecne-vlastne ona sa chcela otocit ale nemohla kvoli tomu pupocniku ako sa zistilo pred porodom, tak som uz nemala na vyber.
Neboj, ked som chodila na monitory, tak mi tam jedna porodna asistentka hovorila,ze uz odrodila aj chlapcov KP a v pohode a nebolo ich malo. A urcite uvidis co ti povie porodnik pri porode-treba spolupracovat a konzultovat.😉 A uvidis co odporuci.

snehuliacik29
22. mar 2017

Veru tak. Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre