Preventívny ster z pošvy v tehotenstve

23. okt 2022

Ahojte zienky,

zaujíma ma, či vám vás gynekológ počas tehotenstva 1-2 trimester robil ster z posvy.

Ja som ho o to viackrat prosila, že si uhradím aj ako samoplatca, ale vždy sa len pousmial, že je to zbytočne. Čo som sa ale docitala, tak skrytá a neliecena infekcia môže spôsobiť až zápal plodovych obalov a viesť k predčasnému pôrodu.

Aktuálne som 20tt. Neviete, kde v BA by mi toto vyšetrenie spravili ako samoplatcovi, keď už môj gyn nechce?

Ako ste to mali vy?

vasjar
23. okt 2022

Máte na mysli z krčka maternice?

jaskolka
23. okt 2022

Nie, nerobil. V 36 tt iba ten ster na streptokoka
Vôbec som neriešila nejaké "skryté infekcie" to by som sa musela obávať všetkého možného. Jednoducho som nečítala všetky (úprimne aj somariny) na internete, tehotenstva boli absolútne bez problémov, pôrody tirz, deti zdravé
Prečo sa bojíš infekcie? Máš nejaké problémy, prejavy, časté mykozy v minulosti ci dačo také?

autor
23. okt 2022

@vasjar nie, myslela som normálne z posby výter, mne zvykla robievat bývala gyn napr pri mykozach a pod

autor
23. okt 2022

@jaskolka je pravda že som uzkostlivejsia, prvé tehotenstvo skončilo MA, tak by som rada mala vylúčené, čo sa dá…

simonecka008
23. okt 2022

Pri prvom som ziaden ster okrem 36tt na streptokoka nemala.. a teraz som mala ist na ster po roku (preventivka) a prisla som s tym ze som tehotna.. tak mi spravil aj ster.. ale myslim si ze keby nejdem na preventivku tak nic take nerobi 🙈 pokial nemavas problemy pred tehu a ani teraz tak podla mna sa nemas coho bat

noami12
23. okt 2022

Áno mne robili cytologiu aj biopsiu ambulantne v tehotenstve

basska_b
23. okt 2022

Podla mna by to malo byt indikovane, len ked nieco sa ti nezda... ked mas zapachajuci alebo svrbiaci vytok, tak ti spravi. Ja som mala vytok veru vsakovaky, aj mykozy pocas tehu, ale nikdy nie nad ramec normy. V 36tt sa robieva, kvoli streptokokovi a bliziacemu sa porodu. Mne sa jal robit ster z posvy iniciativne v 7tt prave v tom tehotenstve, ktore zakratko skoncilo MA. Neviem, co a naco to robil, kedze den predtym ma to dost svrbelo, ale mykozu to neodhalilo, celkovo ma kvoli tomu vobec nekontaktovali. Slo len o ster z posvy. Este je ster z krcka (cytologia), tak to mi robili zaciatkom hadam kazdeho tehu, kedze od mojej poslednej cytologie preslo vyse roka

euka210
23. okt 2022

nie, iba raz mi vychadzalo, ze som este nemala preventivku a bolo zac. tehu, tak urobila...ale velmi som s tym stotoznena nebola, ze to nemoze pockat az po porode. ten v .36t ano.

evuska135
23. okt 2022

Ano robil mi normalne ako preventivku v prvom trimestri

vasjar
23. okt 2022

Mne robila, dokonca na ten krcok, preto som sa pýtala, lebo moja Dr vravela ze počas tehu sa nerobí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre