Preliečenie streptokoka v 37. týždni antibiotikami

tinka9284
7. júl 2015

Ahojte, dnes mi žial vyšli poz. výsledky na streptokoka typu B. Moj gynekolog mi predpísal užívať atb. 3x1 denne po 8 hodinách. Všade som sa dočítala ale, že streptokoka riešia v porodniciach tesne pred porodom formou infuzie. Máte teda niektorá skúsenosť aj s tým, že Vám dr. predpísal atb. ešte počas tehotenstva ?

ďakujem moc

palculienka123
7. júl 2015

áno aj ja som brala tabletky a neviem či nie po 2 naraz, ale už si to veľmi nepamatám 😒

ruthike
7. júl 2015

No neviem, ono sa ti to do porodu este moze vratit, ak ich budes brat tak sa rozhodne otestuj znovu po dobrati, aby si si bola ista. Ta infuzka je silnejsia, lebo to ide do zily a je to viac "na istotu"

tinka9284
autor
8. júl 2015

@palculienka123 a brali ti potom ešte znova vyter alebo si aj tak pri porode ešte dostala infuzku ?

palculienka123
8. júl 2015

ja som na druhý deň po dobratí liekov rodila a sekciou, ktorá bola síce plánovaná, ale začala som rodiť o pár dní skôr.ale mali mi robiť kontrolné testy celkom určite, len sme to nestihli

tinka9284
autor
9. júl 2015

@palculienka123 no ja sa na to spytam bud. poradnu ako budu postupovať po dobrati liekov ....

nika991992
9. júl 2015

Ahoj mne tiez zistili streptokoka uz tyzden beriem lieky 3x1 denne a vecer este cipky a mast myslela som si ze tento tyzden mi vezme vzorku ci zaberaju ale nic asi az o tyzden ak do vtedy neporodim ked doberiem cipky ale myslim si ze pri podode nam budu musiet dat tak ci tak infuzku s protilatkou

moma
9. júl 2015

mne tiez zistili, mam vaginalne antibiotika na 12 dni. Neviem ci ma stihnu znova otestovat, asi uz len infuzku pred porodom.

tinka9284
autor
9. júl 2015

@nika991992
@moma dam Vam vediet, čo mi povedia bud. utorok - sa ich spytam, či napriek tomu že teraz jeme atb. nam pred porodom tesne daju aj infuzku

nika991992
9. júl 2015

@tinka9284 super aspon sa nebudem stresovat ze co a ako a ja keby som zacala rodit dam vediet ze ci mi museli este nieco dat alebo nie 🙂

moma
9. júl 2015

@tinka9284 Daju, mne to povedal lekar ked mi predpisoval tieto lieky. Teda predpokladam ze keby ma stihli este raz otestovat po dobrati, tak potom netreba, ale s takouto moznostou nerata, na vyslledky sa caka, takze infuzka musi byt ako prevencia.

tinka9284
autor
9. júl 2015

@moma mne jedine povedal že v porodnici si to ustražia ale ako to už nepovedal....

moma
9. júl 2015

@tinka9284 ano aj mne, tak ze to je v knizke zapisane a nezabudnu podat atb. Ale ja im to aj tak este pripomeniem, pre istotu.

ruthike
9. júl 2015

Ak sa dietatko infikuje pri porode strepom b - co nie je iste, tak sa rychlo prejavia komplikacie s dychanim a podobne - to sa asi mysli ustrazenim, inac to velmi povedat nevedia. Vtedy sa im rychlo nasadzuju atb a umrtnost je nizka pod 10%, ale je to bezpecnejsie ak ich dostanes do zily pred samotnym porodom a nemusis sa stresovat, ze co ked vy budete ten zriedkavy pripad

ella48
9. júl 2015

Ja som mala tiez streptokoka a aj napriek liecbe v tehotenstve mi automaticky pred porodom davali infuzku, lebo sa to zvykne vratit a na testovanie uz nebol cas. Tak vela stastia 🙂

tinka9284
autor
9. júl 2015

no som zvedava čo mi fakt povedia... každopadne im to tiež pri porode pripomeniem . Ďakujem vam všetkým moc moc

palculienka123
9. júl 2015

no, mne na novorodeneckom robí mladá doktorka z rodiny, tak mi hovorila, že malej po narodení pobrala výtery z uška a ešte z niekiaľ ale to už fakt neviem 😝 ale výsledky mala v poriadku

alexanotbad
9. júl 2015

ja som atb neuzivala, len v den porodu som ich dostale infuziou do zily a po narodeni malemu robili vytery.

tinka9284
autor
14. júl 2015

@alexanotbad
@palculienka123
@ella48
@ruthike
@moma
@nika991992
Ahojte, tak dnes sme boli na poradni už priamo v porodnici a tam ostali zhrození, že prečo mi kazali jesť tie antibiotika - že to sa nepreliečuje pred porodom - že sa to može vrátiť - že som ich jedla v podstate uuuplne zbytočne, pretože pri porode mi aj tak daju tu infuzku ....

ruthike
14. júl 2015

@tinka9284 super, ze si si to overila.Tiez som si myslela, lebo tabletkove atb su castokrat prislabe na vykinozenie strepa.Treba sa spoliehat na intuiciu a zdravy rozum.Drzim palce.Vsetko dobre dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre