Prekyslený žalúdok + tehotenstvo

16. sep 2023

Caute baby dlhodobo trpim na traviace problemy kvoli prekyslenemu zaludku. Stravu sa snazim dodrziavat, viem co mi robi zle a co ma prekysluje, ale som tehotna v 6tt a zvyknem si dat sem tam kavu (mam dost nizky tlak, tak sa mi ziada) no potom po týchto kyselinotvornych potravinach sa mi zacnu ukrutne bolesti brucha, grganie, palenie zahy a fakt je mi strasne zle, tazoba na zaludku, pocit plnosti, nechutenstvo a podobne. Nemate skusenosti ako sa “odkyslit” alebo cim si pomoct pri takom probleme este aj v tehotenstve? Dakujem

ildiko36
16. sep 2023

Daj si kysle uhorky, kukurične placky, mne to pomohlo a nemusela som zobrat lieky.

autor
16. sep 2023

@ildiko36 ďakujem krásne! Mala si tiež také nepríjemné bolesti brucha? Je to hrozne🙈

mala_zabka
16. sep 2023

Helicid/Gaviscon. Brala som oboje celé tehotenstvo a pohoda

ivkasolteska
16. sep 2023

Ja som brala take lieky zo sody bikarbony,v lekarni maju za 2--3e,vedia trosku zneutralizovat a neskodia

janulka182
16. sep 2023

Tiez odporucam lieky zo sody. Tieto maju v coop jednote. Popripade si dam tak tretinu malej lyzicky klasickej sody bikarbony.

autor
16. sep 2023

@janulka182 ďakujem veľmi pekne a sú prosím vhodné aj v tehotenstve?

janulka182
16. sep 2023

To ti neviem povedat, pisu len, ze nevhodne pre deti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre