Prekonanie kiahní v tehotenstve

lulu1125
29. apr 2017

Ahojte, chcem sa vás spýtať, či ste niektorá neprekonali ovčie kiahne v tehotenstve. Som v 11tt a pravdepodobne som ich dostala.

jlp
29. apr 2017

No ak ich mas ty, tak je tam riziko pre dieta najma v 1. trim. Drzim palce nech ste ok

lulu1125
autor
29. apr 2017

Veď práve, veľmi sa toho bojím

soldi
29. apr 2017

@lulu1125 prečo myslíš že máš kiahne? Máš už vyrážky?

bombulka
29. apr 2017

Ahoj, ja som v detstve kiahne neprekonala a vyskytli sa v skolke prave ked som bola v 7. tyzdni tehotenstva, nechytila som ich nastastie, ale v priebehu inkubacnej doby mi gynekolog dal urobit pre istotu test na protilatky, ci som ich nahodou predsa len neprekonala v detstve, mali by sme jasno a nemusela by som sa dalej stresovat. tak to by si mohla skusit, mohla si ich prekonat s velmi miernym priebehom. Zaroven mi ale povedal, ze ano, 1. trimester je najrizikovejsi, ale riziko poskodenia v pripade prekonania kiahni je okolo 2 - 4 %. Nebezpecne pre dieta je to tesne pred alebo po porode.

lulu1125
autor
29. apr 2017

Ano mám vyrážky najmä v hlave a na tvári, pár malinkých na tele. Bola som doma u obvoďáka keďže je sobota a ten mi povedal, že na 100% zostať aspoň týždeň ležať s vraj sa mu zdá, že to kiahne byť môžu.

lulu1125
autor
29. apr 2017

@bombulka Trochu si ma ukľudnila, v utorok chcem zavolať gynekológovi a ten mi snáď poradí ako ďalej postupovať.

bombulka
29. apr 2017

@lulu1125 a ako vyzeraju tie vyrazky? lebo ja som prekonala kiahne teraz v lete s obidvomi detmi a tie vyrazky su take jednoznacne by som povedala, vsetky tri sme ich mali rovnake, takze ked si uz vyhadzana nejaky ten den malo by to byt viac menej jednoznacne ci to kiahne su alebo nie

lulu1125
autor
30. apr 2017

Sú to také červené fliačky po celom tele, nie je ich zatiaľ nejaké obrovské množstvo. Biele za končenie je len na pár z nich. Preto rozmýšlam, či nejde o nejaké tehotenské vyrážky alebo podobne.

soldi
30. apr 2017

@lulu1125 a svrbia? mas teplotu?

lulu1125
autor
30. apr 2017

Svrbia, horúčku zatiaľ nemám, niektoré vyzerajú ako malé pľuzgieriky.

soldi
30. apr 2017

@lulu1125 a kolkaty je to dnes co to zacalo?

lulu1125
autor
30. apr 2017

@soldi druhý deň

juliana1911
30. apr 2017

Joooj a presne pre toto som sa dala teraz radšej zaočkovať proti nim, aby som sa nestresovala potom v tehotenstve, že čo ak náhodou 🙂

karolinasss
30. apr 2017

Ahoj my s dcerkou sme ich dostali teraz na Vianoce a bola som v 16tt...vdaka Bohu to malo ako tak pokojny priebeh,teploty sme nemali,mali sme dost vyrazok na tele ale ja hlavne na hlave, vsetko som konzultovala s gyn a verim ze je vsetko v poriadku😊Ano najrizik.je 1.trimester ale to percento postihnutia,poskodenia je male...davali sme si na to tanno hermal lotio 2x denne tycinkou do usi nas manzel natieral,sprchocali sme sa ale len cistou vodou,mne osobne sprcha velmi prospievala a upokojovala svrbenie😊verim ze to zvladnete s babom tiez v pohode, ries to vsetko hlavne s gynekologom😊drzim palce nech ste v poriadku😉

lulu1125
autor
1. máj 2017

@karolinasss mám to už aj ja potvrdené, že ide o kiahne...dúfam, že aj ja budem mať kľudný priebeh, teploty zatiaľ nemám tiež len celé telo plné vyrážok a neznesiteľné svrbenie. Na infekčnom mi dali lieky aby sa mi to prestalo šíriť. V utorok zavolám gynekológovi a dúfam že bude všetko v poriadku 🙂 😘

kukulienkalenka
21. dec 2022

@lulu1125 viem že dosť neskoro ale zaujíma ma ako to celé dopadlo??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre