Prekonali ste počas tehotenstva Covid-19?

silvinecka
11. nov 2021

Prosím Vás dievčatá prekonali ste počas tehotenstva covid?

zanetakovacsova
11. nov 2021

@silvinecka Ja osobne nie. Ale moja známa áno. A má krásnu zdravú dcérku. 😇

andrea_82
11. nov 2021

Aj moja kolegyňa prekonala, syn je úplne v poriadku.

silvinecka
autor
11. nov 2021

Ďakujem 😘

anjelik9993
11. nov 2021

ano aj ja.. všetko v pohode

silvinecka
autor
11. nov 2021

@anjelik9993 a brala si dáke lieky prosím ťa?

brezza
11. nov 2021

Ja v 3. Trimestri. Ziadne lieky som nebrala a vsetko je v poriadku. Mala som lahky priebeh oproti zbytku rodiny.

silvinecka
autor
11. nov 2021

@brezza ani paralen si si si nedavala
ja mam horučky v kuse a som 15 tyždni

ajko2011
11. nov 2021

Švagriná v 5tt mala ťažký covid. Vysoké teploty, obojstranný zápal pľúc a len zázrakom neskončila na pľúcnej ventilácii. Maličký má už mesiac a zatiaľ vyzerá, že je všetko v poriadku. 🙂

brezza
11. nov 2021

@silvinecka nie nemala som horucky len nadchu a stratu cuchu. Paralen mozes brať

silvinecka
autor
11. nov 2021

ano paralenn mam a aj antibiotika ale tie zatial nie su nutne

jannies15
11. nov 2021

@silvinecka Ja som mala minulý týždeň, ešte som v karanténe. Dva dni som bola odpísaná, veľmi silná nádcha, bolesť dutín, hlavy, tela, ale postupne lepšie a lepšie. Počas zvýšenej teploty som si dala Paralen, inak len celaskon horúci nápoj a iné bežné vitamíny. Som očkovaná, možno preto bol lepší priebeh. V súčasnosti mám ešte hlieny, ale čo sa týka kašľu, postihlo ma to menej ako manžela. Inak som.v 24 tt.

jannies15
11. nov 2021

@silvinecka A ešte pastilky na hrdlo, čo môžu aj tehotné.

lentilka235
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvinecka
autor
11. nov 2021

@jannies15 ja jednoducho som sa bála dať očkovať keď sme chceli babo
Mam horúčky zlata suseda ma doma pozityvne ho syna a beha kade tade...
Snažím sa nestresovat kvôli babetku ale metlou by som ju hnala
Celé zle!

danielahamar
11. nov 2021

Rodila som pozitívna, ale teploty som nemala a paralen mozes

jannies15
11. nov 2021

@silvinecka Už je zbytočné niekoho obviňovať. Teraz je covid taký rozšírený, že naozaj či ockovany alebo nie, dostane ho človek kdekoľvek. Pracujem v škole a bola som zmierená s tým, že ak chytím, tak v škole. Nakoniec som dostala od manžela, ktorý ani sám nevie od koho má.
Treba myslieť pozitívne, že bude všetko dobré, že to nijak neovplyvní bábo. Predsa len je v brušku chránené a tiež mu poskytujete vitamíny. Keď bude veľmi zle, stále viete kontaktovať lekára. Dovtedy Paralen, nejaký vitamín c, veľa ležať, piť tekutiny, čaje, polievky.

silvinecka
autor
12. nov 2021

@jannies15 😘

anjelik9993
12. nov 2021

@silvinecka nie, paralen som si dala.. ale tak ja som mala lahký, skor ma trápila strata čuchu a chuti

sona_sulek
15. nov 2021

@danielahamar a ako prebiehal porod ked ste rodili pozitivna?

danielahamar
15. nov 2021

@sona_sulek doktor a porodná v skafandroch a to tak bolo všetko, a akurát malého zobrali hned po porode, neviem ako to funguje teraz a hlavne každá nemocnica má iné pravidlá, ja som malého dostala až domov potom na 5deň, ja som išla na 3den domov, kedže bolo všetko ok u mna a končila mi už aj moja karanténa pomaličky, ale vyfasovala som dalsiu 10dnovú, lebo som ležala na covid oddelení, tak že pre istotu. Našťastie ja osobne som nemala zlý priebeh, hoc okrem teploty som mala asi všetko a najhoršia bola tá unava z covidu, ale tak pri pôrode to človek až tak nevníma, ak nemá teploty a nedusí sa nonstop

zuzula507
3. jan 2022

@ajko2011 ak sa mozem.opytat dala som po prekonani pocas tehotenstva ockovat?

ajko2011
3. jan 2022

@zuzula507 dala sa očkovať až po pôrode

vanda323
3. jan 2022

@silvinecka Ahoj, áno teraz v Októbri.
Skončila som v nemocnici, ale žiaden kyslík len vyčerpaná som bola veľmi! Dostala som silney hnačky plus som zvracala. Dali mi 2x infuzie a prešlo to. Inak som brala Paralen pri teplote a vitamín C , D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre