Preeklampsia a hospitalizácia v 31tt

simic
21. aug 2019

Ahojte som v 31tt a diagnostikovali mi preeklampsiu. Vraj budem lezat az do porodu v nemocnici no najhorsie je ze ja to psychicky nezvladam ani jednu noc v nemocnici. Bojim sa vsetkeho som uplne vytrasena... Ako ste zvladali psychicky nemocnicu?

amarilka26
21. aug 2019

@simic ahoj, hlavne bud v klude. Ja ked som lezala v nemocnici, tak som bola kludnejsia. Bola som pod neustalym dozorom, nemusela som nic robit a tak som si tam aj celkom oddychla 🙂 drzim palce 🙂

monikatopolcany
21. aug 2019

@simic ahoj. Ja som bola cez 3 týždne a poviem ti prvý deň ubehol rýchlo, bol to šok. V noci som nemohla zaspať. Potom to bolo v pohode. Niektoré dni ubehli rýchlo, niektoré pomalšie. Boli aj dni keď som si aj poplakala, ale takých bolo málo. Dôležité je byť v psychickej pohode a myslieť na to, prečo to robíš resp. pre koho.. neboj sa dáš to len nestresuj a mysli pozitívne 😉

janka_v
21. aug 2019

Veru, skús sa nastaviť, zme dávajú na mňa a bábätko pozor. Nechaj si čas na čítanie časopisov - ale nie o deťoch a zdravotných problémoch, úplne iné témy zvoľ a snívaj - čo ja viem, prišli mi na rozum také o bývaní, záhradách, móda. Knihy a keď vieš tak niečo vyrábaj, prípadne sa nauč háčkovať, vyšívať alebo pliesť. Úžasne to zamestná myseľ. Pýtaj si prechádzky po areály, keď sa dá, choď si posedieť von, prejsť sa. Úplne spomaľ, všetko, čo má akože byť nachystané popros muža, maminu, súrodencov, čo by ti mohli pomôcť. (Ja viem, že sa strašne tešíš na posledné pranie, žehlenie a úpravu izby, ale naozaj to tvoja rodina zariadi. A dobre, zvyšok si po príchode s bábätkom pomalinky poupravuješ podľa seba neskôr.
Zažila som to a až keď som sa zmierila s tým, že nemusím všetko chystať ja, ale moji mi pomôžu, až vtedy som vedela “vypnúť”. A ja osobne som potrebovala dáta a veeeeeľa seriálov 🙂 dá sa to, nepanikár, ten čas už nie je veľmi dlhý. Držím silno päste.

miroslavaa31
21. aug 2019

Vela sa tam rozpravaj so zenami,co tam lezia ako Ty. Povedz si,ze su na tom tak isto a tiez sa boja,nie si v tom sama. Rychlejsie Ti to ubehne. Mozno si tam najdes aj nejaku kamaratku. A neboj,ani sa nenazdas a babatko budes mat v naruci.

mrnoska3
21. aug 2019

ahoj ja som bola 6 tyzdnov pre vysoky tlak a doma este 2 deti pomahali vsetci co mohli.Ubehlo to celkom rychlo vystriedalo sa 16 zien pri mne a niektore co sa vratili uz rodit sa ma pytali ci som yz tu a ja ze som ani neodisla.Ja lutujem zeny co tam musia cele tehot.prelezat alebo polvicu.Aj ja som si poplakala ale intern.mi tiez vela casu zabral .Zbehne ti to uvidis a aj kopec srandy som tam zazila a 2 kamosky co si s nimi do teraz pisem mam.Neboj sa

kkatulikk
21. aug 2019

Ja som mala toto iste, vysoký tlak, utekali sme na pohotovost, a už si ma tam nechali..nikdy predtým som v nemocnici nelezala..síce ja som bola 2 tyzdene do termínu..prvé tri dni som bola sama na izbe a skoro celé som ich preplakala, no potom keď mi dali na izbu 2 ďalšie dievčatá, už bolo dobre, neskutočne sme si sadli a doteraz sme v kontakte a už to bude rok 😊 čiže mne určite pomohlo to, že som nebola sama a všetko sme super zvládli..neviem ako vysoký tlak máš, ale ak by sa ti upravil, môžu ta ešte poslat aj domov keď si v 31tt

simic
autor
21. aug 2019

@kkatulikk mam 150 na 95 tak v priemere :(

nikpa
21. aug 2019

@simic ležala som na rizikovom 4 týždne pred pôrodom a 2 po pôrode na šestonedeli. A dokonca aj na štedrý deň a na silvestra som tam trčala. Ty môžeš porodiť kedykoľvek, preeklampsia je nevyspytateľna, neviem ako si na tom keď sa rozhodli, že si ťa tam až do pôrodu nechajú ale dôveruj im. Nemám návod ako to tam zvládnuť, no keď doma môžeš ohroziť seba aj dieťa, musíš sa zatnut a vydržať. Boli stavy kedy som bola zúfalá, že idem podpísat reverz ale potom som sa zamyslela čo všetko nám hrozí a ukludnila som sa. Ak je tam niekto dlhodobo ako ty, nadviaz kontakt, dvom vám tam určite bude lepšie. Ja mám odtiaľ kamarátku dodnes a dokonca sme nečakane porodili v rovnaký deň. Držím ti palce aj bábätku aby ste to zvládli do čo najvyššieho týždňa 😊😉

nasasa_1
21. aug 2019

@simic Myslim, ze ten tlak nemas az tak sialene vysoky aby si sa takto musela bat, mas ho vysoky dost, ale su pripady, ze maju aj viac, ak ta chcu v nemocnici tak mozes byt rada budes pod dozorom a dieta tiez, vela zien si tym preslo a deti sa narodili zdrave. Neboj.

deti95060810
21. aug 2019

len buď v kľude, bábo ešte potrebuje by si troška vydržala....ešte stále rastie. Každý deň je dobrý ktorý vydržíte spolu....si v nemocnici tak si pod dohľadom a nič by sa nemalo stať...čo doma? kto ti pomôže?
ak je to prvé bábo tak mm musí vydržať. Horšie je ak si doma nechala malé deti...veľa si čítaj, oddychuj a nebuď smutná...

katica2011
21. aug 2019

@simic ahoj, aj ja som bola v 31.t., ked som sa dostala do nemocnice. Tlak tiez taky aj vyssi a babatko bolo o 3 tyzdne pozadu s rastom. Isla som v piatok a pondelok som mala cisarsky rez nakolko tlak sa mi nezlepsoval ani po infuziach a liekoch a prietoky sa mi zhorsovali. Mala sa narodila 15.4.s vahou 1050g a teraz mame 4230g. Vsetko vyzera byt ok.

lucynka777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusyc
21. aug 2019

Treba sa nastaviť tak, ze si pod dohľadom, nemusíš upratovať, variť, môžeš spať, koľko sa žiada. Pokecať s ostatnými zienkami. Tiež som s prvou skončila v nemocke v 31.tt s takým tlakom s preeklampsiou. Teraz tu pobehuje okolo mladšej, s ktorou som v nemocke skončila v 36.tt, a to mladšia musela ostať doma s tatkom skoro 3 týždne.

kkatulikk
21. aug 2019

@simic ja som mala tiež presne taký a ešte ma nechali aj prenášať 5 dni a potom mi robili sekciu, len vravím ja som bola vtedy už 2 týždne pred termínom 😊 ale boli tam dievčatá s vysokým tlakom, ktorým sa upravil a išli ešte domov keď bolo všetko v poriadku aj s babenkom samozrejme a mali ešte dlhšie do pôrodu 😊

saja1
21. aug 2019

@simic ahoj, ja som sa veelmi bala aby som nemusela ist do nemocnice, lezala som doma asi 15 tyzdnov kvoli rizikovosti. Ked som porodila v 35tt, bola som v nemocnici 2 tyzdne, nastastie vsetko dopadlo dobre. Ale hovorila som si, ako by mi bolo dobre, v nemocnici pred porodom, oddychnut si, nic nerobit, mozno by sme to nakoniec potiahli dlhsie a mohla som si usetrit ovela vacsie stresy po porode 🤔 no chcem tym povedat, chapem ze si v strese, je super ze si pod dohladom, tes sa z kazdeho dna co maly vydrzi v brusku a na zle nemysli, ak sa da 😊 velmi drzim palce nech vsetko dobre dopadne ✊

mrnoska3
21. aug 2019

@simic ja som mala tiez taky tlak a po tyzdni som sa odhodlala opytat kedy pojdem domov tak ma vysmiali ze ja uz nepojdem to som revala jak koza 2 hodiny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre