Predčasný pôrod a prevoz do Trnavy

lusy9911
6. aug 2015

Ahojte.som v 32tyzdni tehotenstva a hrozi mi predcasny porod koli skratenemu krcku.mam ho skrateny na 1a pol cm.lezim v nemocnici ale povedali mi ze keby som porodila ze ma musia prevazat do Trnavy.prosim vas moze mi niekto napisat ake to tam je? Hlavne to oddelenie pre predcasne narodene deticky.dakujem moc

kikiklop
6. aug 2015

@lusy9911 ahoj ,,ja neviem ako je v Trnave,,ale ja som v 36tt a tiež mam skrateny krok maternice z dôvodu zakroku ,,ktory mi robyli asi v auguste ,tak nechapem prečo z toho dôvodu ti to hrozi????

lusy9911
autor
6. aug 2015

Mne sa zacal skracovat ani neviem preco.pred tromi týždňami bol leb zmaknuty a teraz je uz tak skrateny
@kikiklop

janulina.k
6. aug 2015

@lusy9911 nebojte, je tam uzasna, neskutocne ludska primarka, sestricky velmi mile, boli sme tam 10 dni, maly sa narodil v 34tt a nastastie je uplne v poriadku. Skvely tim odbornikov, nemate sa coho bat. Drzim palce 🙂

perzefona
6. aug 2015

@kikiklop za prve nechapem ako mozes napisat robyli.... Za druhe ako mozes porovnavat 36 tyzden s 32.... A celkovo ako mozes porovnavat seba s nou, ked nevies, ktora ma aky dlhy krcok a ostatne veci co sa pri tom posudzuju... Dalej nepokracujem len fakt nerozumiem tymto odveci radam a nazorom.

kikiklop
6. aug 2015

@lusy9911 ,to je potom o inom to som nevedela len som sa pitala že prečo ti to hrozi tak no neviem ,,ale ked budeš v nemocnici hadam ti to udržia ,,,,,držim palce

kikiklop
6. aug 2015

@perzefona ako nechapem očo ti ide ked kcem len byt oporov žene ktora ma problem a mam krčok skrateny aj ja ale chyrurgicky a to by malo byt to iste pani ho ma 1,5cm a ja tiež tak ma tu nesundavajte ,,,hlupi a primitivny vaš nazor,,,aj mne hrozil predčasny porod a som tu v 36tt preto sa porovnavam ,,takže 31 som bola v nemocnici a pani iba ukludnujem

aduskatt
6. aug 2015

@kikiklop skrátený krčok autorka myslela zjavne inak ako si to pochopila Ty. Nemyslela fyzicky z neho odrezané a preto skrátený.........určite nie je to isté čo píše ona a to čo myslíš Ty. @perzefona hovorí viac ako k veci, jej názor určo nie je hlupy (ani hlupi)

lusy9911
autor
6. aug 2015

Pred mesiacom som mala ten krcok iba zmaknuty a teraz je uz skrateny.doktorka mi povedala ze by mal mat 30mm a ja ho mam uz skrateny na tych 16mm

aduskatt
6. aug 2015

@lusy9911 ja Ťa môžem povzbudiť v tom, že pri kľudovom režime sa to dá🙂 ja som kvoli tomuto ležala od 25 tt v nemocke do 35+niečo, keď sa malý narodil🙂 je úplne v poriadku. Držím palce

lusy9911
autor
6. aug 2015

@aduskatt Ďakujem. Aj ja dufam ze to bude o.k

kikiklop
6. aug 2015

Ale urcite ,nedoj a mysli pozitivne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre