Predčasný pôrod a druhé tehotenstvo

4. apr 2024

Dobrý večer ,chcela by som sa opýtať žien ktorym sa dieťa narodilo predčasne .ja som konkrétne prvé dieťa porodila v 29 TT , prave pred tým tehotenstvom(synom) som potratila v 6 TT.. a teraz čakáme druhé bábo preto ma zaujíma či pri ďalšom tehotenstve ste podstúpili nejaké špeciálne vyšetrenia,či ste patrili do rizikovej poradne atď alebo ak všetko prebiehalo zatiaľ v poriadku nijak viac to lekár neriešil a bral vás ako bežné pacientky? Som trošku c strese z toho či robíme všetko my /gynekológ preto aby toto tehotenstvo dopadlo v poriadku a úspešne do konca sme to potiahli.....ďakujem za odpoveď

ivangeline
4. apr 2024

To závisí od dôvodu predčasného. U mňa hematolog a lieky. Ináč nič špeciálne.

pukanec123
4. apr 2024

Závisí od toho z akého dôvodu bol prvý predčasný pôrod. Ja som tiež prvé rodila predčasne, dôvodom bol ale “len” skracujúci krcok, nevedeli to nijako zastaviť. druhé som donosila normálne do termínu 🙂

autor
5. apr 2024

@pukanec123 u mňa odtiekla , plodova voda vraj z infekcie 😔resp.sa tá zistila pri /po pôrode..takže neije pravidlom ak jedno skončilo predčasne musí aj ďalšie tehotenstvo.... pri druhom sa už skracujúci kŕčok neopakoval resp. Urobili nejaké ďalšie kroky skôr?

autor
5. apr 2024

@ivangeline dakuejm 🙂

pukanec123
6. apr 2024

Vieš čo neurobil gynekológ žiadne kroky, nemala som ani častejšie poradne. Na každej poradni skontroloval krčok a videl ze sa neskracuje tak to bolo ok. Tiež som mala obavy ze sa to zopakuje, ale vôbec 🙏🏻

timea301196
6. apr 2024

Mala som obe deti predčasne - dôvod skrátený krčok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre