Prečo mi doktor nepredpísal progesterón?

11. feb 2024

Caute, len zo zvedavosti... Pri prvom tehotenstve mi dali progesteron a ze mam uzivat tyzden po ovulke...
Teraz pri druhom sa zadarilo bez akychllkolvek liekov, ale pytala som sa, ci by mi predpisal pre istotu, a jeho odpoved bola, ze nie... Az ked uvidime akciu srdca.

Preco? Vie to niekto?

patus_2
11. feb 2024

Zbytočne sa budeš dopovať hormónmi "pre istotu" pokiaľ nemáš žiadne problémy. To nie sú cukríky...

autor
11. feb 2024

@patus_2 nie su cukriky, ale uziva ich vela zien na zachranu tehotenstva. Uzivala som aj ja....

wishes
11. feb 2024

Ahoj, aj mne gynekolog predpisal progesteron, az ked uvidel akciu srdca…. a to este pritom moje predchadzajuce tehotenstvo skoncilo potratom a aj tak mi ho nedal hned alebo len tak preventivne 🙂

autor
11. feb 2024

@wishes hm... A povedal aj dovod?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wishes
11. feb 2024

nie, nepovedal dovod…. a ja som po tom ani nepatrala, asi som mu doverovala, ze snad vie, co robi 😀

autor
11. feb 2024

@monsterablue nieco si mrmlal o zltom teliesku, ale nepocula som

autor
11. feb 2024

@wishes tak snad, no

biglovemom
11. feb 2024

Ja som brala pre istotu pri dvoch tehotenstvach.Aj ked je zbytocny ,neublizi
No zalezi od lekara asi ci ho predpise

michaela329
11. feb 2024

A máš nejaké problémy? Nízku hladinu, spinenie, kŕče? Lebo ak nie, nie je dôvod. Pri prvom Ti ho asi nechal l, keď už si ho mala pri plánovanom styku. Neužíva ho každý automaticky, dokonca aj ženy, ktoré mali prvé rizikove tehotenstvo, ho pri druhom automaticky nedostávajú. Neboj sa.

autor
11. feb 2024

@michaela329 neviem, ci mam nizku hladinu, ale pichanie vo vajecniku, z ktoreho som ovulovala mam veru. Niekedy aj silnejsie.

autor
11. feb 2024

@biglovemom ved to

autor
11. feb 2024

@michaela329 este si pamatam, ekd sa pozeral na zlte teliesko, tak bolo velke, apovedal, ze, tak toto je super. A akurat citam, ze vedia odhadnut podla jeho velkosti hroziaci potrat. A teda ci treba alebo netreba nasadit progesteron

michaela329
11. feb 2024

Tak mu dôveruj, to teliesko produkuje potrebné hormony. Ja mam problémy s plodnosťou a ten progesterón beriem len preventívne. Ale naozaj v okolí mám prirodzene tehotne zeny, co ho brali len ak mali indikácie, nie preventívne. Teraz je dôležité aby si bola v kľude 🤞

katulienkax
11. feb 2024

naco sa chces silou mocou napchavat umelymi hormonami. Tie su pre zeny, ktore predtym potratili, alebo sa dlho nedarilo otehotniet. Ja som za ZIADNE tabletky pocas tehotenstva, pokial to nie je nutne z dovodu tazsej choroby atd ...

any_soj
13. feb 2024

On na ultrazvuku vidí aj kvalitu žltého telieska. Mne sa stalo po ovu, v čase keď sme mali problém otehotnieť, že povedal, že nie je úplne dobré, a nasadil injekcie na podporu ovulácie - čiže vidí na sone, či je kvalitné. A ak je žlté teliesko kvalitné, prvé týždne po počatí je to ok.

autor
13. feb 2024

@any_soj Tusim nieco aj spominal ze zlte teliesko je v poriadku. Tak snad vie, co robi 🙏🏻

autor
14. feb 2024

@any_soj
@katulienkax
@michaela329
@biglovemom tak preto som chcela progesteron, lebo som uz zacala spinit, volala som mu vcera, a neda, kym nevidi akciu srdca. Musim pockat este do piatku. Snad vydrzim hovoril. 😄🥲 Dnes uz cely den spinenie, a ruzovy vytok. Inak sa nesmejem a je mi do placu. Beriem od neho aj kartu. To je 100%.

diaszoky
14. feb 2024

Ja som brala
Tiez az po akcii stdiecka neskor

biglovemom
14. feb 2024

Ah boze to je iny id…t😳🫣 snad vsetko dobre dopadne

autor
14. feb 2024

@diaszoky mne pri prvom dali hned, aj sestre, kamoskam, proste tak hovorili lekari, ze je na zachranu tehotenstva, a telo mozno potrebuje trochu dopomoct embryjku, umelym hormonom. Neskodi, tak preco nebrat? Ale tento...... Ach.... Citim hnev.

autor
14. feb 2024

@biglovemom nemam uz ani priznaky, nic... 😪 Sem tam sa objavuje taka zvlastna velka boelst celeho podbruska, ako keby sa pripravovala na nieco. 😪 Citala som, ze krvacanie po potrate je brutal silne. 😪😪😪

diaszoky
14. feb 2024

Preco
Sisa ho neopytala

autor
14. feb 2024

@diaszoky 4x!!!!!! Som sa ho pytala. Uz na piaty mi bolo trapne. Este mi hovoril, aby som s anestresovala. Prvy som mala ivf. Nikdy sa nam za 6 rokov nepodarilo prirodzene otehotniet. Nikdy. Az teraz len tak. Tak len tak aj odislo.

diaszoky
14. feb 2024

Vybavila by som si ho inde
Idiot

biglovemom
14. feb 2024

Kym nekrvacas neni nic stratene…,

michaela329
14. feb 2024

Choď teda na pohotovosť. Tam Ťa pozrú a zistiš aj ďalší názor Dr. Ono kým to srdce nie je, ešte sa všeličo môže stať. Žiaľ, pozitívne testy, ešte nie sú tehotenstvo - s tým mám tiež skúsenosti a ani dvojité dávky progesterónu vtedy zázraky neurobili.

autor
14. feb 2024

@michaela329 mala som to uz potvrdene z krvi aj na usg. Videl ze je vnutromaternicove.

autor
14. feb 2024

@biglovemom uz zacina byt cervena....

diaszoky
14. feb 2024

Presne. Aj moje zname ho brali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre