Prechladnutie v prvom trimestri

channel21
11. dec 2014

Ahojte. som prechladnutá, boli ma hrdlo a mám nádchu. v noci neviem spávať lebo mám zapchatý nos. som v prvom trimestri. prosím poradte čo môžem brať. dakujem

mata1984
15. dec 2014

@channel21 Ahoj, ja som síce v 27 tt, ale dnes mi ustúpila nádcha, začalo sa to pred týždnom bolestou hrdla, nádchou, celkovou slabosťou, teploty max. do 37. Nebrala som nič, len vela tekutín, vela čaju (roibos, ovocný, medovka, rumanček, sem tam lipa, materina dúška, ale opatrne s bylinkami), vela som odychovala, ale som na rizikovom na PN, takže to musím aj tak a samé mi to prešlo po cca 7 dnoch. Ešte som kloktala a vyplachovala nos slaným roztokom, to mi pomáhalo aspon 3x denne. Na tvojom mieste by som nič nebrala, ak by bola horúčka nad 38, tak paralen (ten sa tuším môže). K porovnaniu priatel ochorel o den neskôr ako ja, presne to isté, bral paralen, všelijaké hot drinky a pod. a vôbec mu to nepomohlo, ešte má trochu nádchu. Je síce pravda, že chodil do roboty na nočné, ale aj tak si myslím, že nádcha prejde aj sama 🙂 Takže vela oddychu a tekutín a držím palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre