Prechladnutie v 26. týždni tehotenstva

beatrice1111
12. nov 2021

Ahojte som v 26tt a pravdepodobne som prechladla, mám upchatý nos (na to mám Vincentka sprej) len ma bolí trochu hrdlo a hlava, viete mi odporučiť čo si môžem dať na prechladnutie? Alebo nejaký domáci recept?

zafir01
12. nov 2021

@beatrice1111 zazivam to odkedy som na dovolenke v auguste nachladla z klimatizacie .
dutiny upchate, bolest hlavy, zatekajuce hlieny, upchaty nos, popraskane zilky v nose, az sa mi teraz krv casto spusta.

nasadila som si vitamin C a D . zazvorovy caj ( len salku denne max ) . na celo uvarene, teple rozpucene zemiaky ( dam ich do sacka a obalim este utierkou ) uvolnia tlak z hlavy a dutiny .
cibulovy , tymianovy caj .
ak je teplota ( ja som nemala ) tak paralen, ale nie kazde 4 hodiny alebo kazdych 8 , koli mnozstvu .
do nosa detsky nasivin soft
vela vela tekutin . kludne aj 3 litre , nech sa hlieny riedia , pouzivat zvlhcovac vzdcuhu .
zacala som uzivat aj kolostrum , ale to treba dlhodobejsie. a tiez probiotika na creva, kedze imunita je prave v crevach

kkovacovak
12. nov 2021

@beatrice1111 na hrdlo nemôžeš nič. A aj to čo ti dajú v lekárni reálne na bolesť nezaberie. Povedala mi to známa v lekárni že ak by mi chcela silou mocou niečo predať tak mi niečo dá ale pomôcť to nepomôže vôbec. Kloktaj niekoľkokrát za deň slanú vodu. Urob si cibuľový sirup a ten užívaj plus cibuľový čaj. Keď to osladíš medom a dáš tam citrón tak ani nevieš že piješ cibuľu. Zázvor tiež ale s mierou. C a D pravdepodobne užívaš tak navýš dávky ale ak náhodou nie tak to ako prvé nasaď. D aj 8000IU.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre