Prázdny vak

7. nov 2023

Dobrý deň , rada by som sa poradila. 15.9. Som mala poslednú menštruáciu. Mám nepravidelne cykly. Prvý pozitívny test mi vyšiel 14.10. , na kontrole som bola prvý krát 24.10 kvôli spineniu. Hodnota hcg podľa krvi445. Nasadili mi utrogestan. Ptoom som bola na kontrole 31 .10. Bolo vidno len gestacny vak. Dnes 7.11.skm bola zase na kontrole ale videla doktorka opäť len vak. Povedala že to nie je dobré a že zajtra mi zavolá a dohodneme sa na postupe a chce ma poslať na laparoskopiu. Už nie je žiadna nádej že sa plod či zltkovy obal objaví ?

marhulka13
7. nov 2023

Nádej neviem ci je. Asi veľmi malinka. Len nechápem prečo na laparku?

autor
7. nov 2023

@marhulka13 že ak to bude mimomaternicové tehotenstvo tak to bude treba riešiť tak

domka222
7. nov 2023

Však, ale vak je v maternici? Ak áno, tak to nebude mimomaternicové

autor
7. nov 2023

@domka222 povedala že plod môže byť mimo toho vaku.vo vaku nie je nič zatiaľ

kkovacovak
7. nov 2023

No ale na základe čoho ta laparoskopia? Veď musela ten plod vidieť na sone mimo maternice keď toto povedala nie?

autor
7. nov 2023

@kkovacovak nevidela. Napísala do správy že buď ide o pseudovak alebo mimomaternicové

kkovacovak
7. nov 2023

No tak skôr to bude ta prvá možnosť. Neviem prečo toto vôbec spomínala. Pravdepodobnosť že by z vaku vypadlo a je inde a ona ho na sone nevidela je veľmi mizivá

autor
7. nov 2023

@kkovacovak tak povedala že zajtra zavolá. Že ak budú nízke hodnoty hcg tak mám počkať kým sa rozkrvacam a keď budú vysoké budú zodpovedať akoby tomu 7nemu týždnu pošle ma na zakrok

kiki68
7. nov 2023

Ja som to mala a treba nie laparku, ale kyretaz. Musia to vycistit, lebo sa tam tvorba nejake bunky, ale nie babatko. Proste to bud je zdrave tehu a HCG mozes mat velmi vysoke. Kludne aj cez 100tis. Keby je to mimomaternicove, tak sa to tvori inde a je to na sono v tomto stadiu dobre vidiet. Nech Ta posle rovno do nemocky na oddelenie a oni si s tym poradia. Ako je Jasne, ze z tohto nic nebude, zial to je priroda. Ale treba to hlavne vycistit, aby si mohla nabuduce donosit zdrave babatko. Urcite si daj po cisteni aspon 3 mes pauzu. Po mesiaci dojde aj histologia toho obsahu vaku.

autor
7. nov 2023

@kiki68 ďakujem za skúsenost. No uvidím zajtra ako sa vyjadrí doktorka. Stále verím že možno je to len oneskorené.. 🤕

bolarazjedna
7. nov 2023

Ja viem ze sa chytáš aj poslednej slamky nádeje, ale žiaľ, keď si mala pozitívny tehotenský test pred 3 týždňami, tak pri zdravom tehotenstve by malo už aj biť srdiečko... Tebe nevidno ani plod 😔 keby to bolo oneskorene počatie, a teda bola by šanca, že plod sa ešte objaví, tak by si nemohla mať pozit test pred 3 týždňami....

Aj ja som mala prázdny gestacny vak bez plodu pri prvom tehotenstve.. U mňa sa žiaľ dlho čakali, že či to tiež nie je iba oneskorene, potom týždeň aj pol ci sa mi spontánne nespustí potrat po vysadení utrogestanu....nak9niec ak tak som musela ísť na kyret, a to už bol 11.tyzden, bolo to psychicky veľmi náročné a kyret aspoň mi pomohol túto kapitolu uzavrieť...
Asi ta to teraz neuspokojí, ale každé 3-4 tehotenstvo skončí potratom v skorej fáze.... Mne to ale pomohlo, že v tom nie som sama, ale ze v mojom okolí, či už v práci, v MHD, v obchode, atď. každá 3-4.zena tým prešla, aj keď sa o tom nehovorí....

Želám skoré zotavenie a co najskor úspešné tehotenstvo!

noelia821
8. nov 2023

Ahoj, sme na tom veľmi podobne.. MS 13.9. naposledy.. Prvý pozitívny test 16.10. Napríklad ja viem, že som mala posunutú ovulaciu asi cca. 23-26 DC, nakoľko som bola 4.10. (22DC) na preventívnej prehliadke a doktor potvrdil, že ovulacia ide iba prebehnúť (dokonca na dobrej strane, prekonané mimomaternicove október 2022).
U doktora som bola 03.11. a potvrdil prázdny gestacny vak v maternici.. Akože ani slovom nespomenul mimomaternicove, aj keď vak bol prázdny.. Povedal mi, že mám prísť o týždeň a bude to jasné, či je to prosperujúce tehotenstvo (Skôr spomenul tehotenstvo bez plodu)… Bojím sa veľmi ako idem dopadnút v piatok.. ale teraz už je to v rukách Božích…
Minulý rok pri mimomaternicovom mi klesalo a stúpalo HCG, začala som špiniť 4 dni po prvom pozitívnom teste, v maternici nebolo nič.. žiaden pseudo vak..
Aké máš teraz HCG?
Držím palce aby všetko dobre dopadlo 🙏

autor
8. nov 2023

@noelia821 teraz mám hcg 3663. Zajtra mi znovu vezmú krv. Na začiatku tehotenstva som spinila a po utreti mala krv na papieri. Som v nemocnici zatiaľ. Držím palce 🙏🙏aby všetko dobré dopadlo 🧡🙏

autor
8. nov 2023

A sono tiež stále rovnaký nález

noelia821
8. nov 2023

Och to mi je ľúto, že si v nemocnici.. ale si v dobrých rukách 🙏 aspoň si pod kontrolou… Daj vedieť potom ako si dopadla 🙏 držím palce.. ❤️

autor
8. nov 2023

@noelia821 ďakujem. Ty tiež daj vedieť ♥️

kiki68
8. nov 2023

Mne povedali, ze ked tam nie je v 7tt ten tercik, tak to nie je dobre. Zial mali pravdu. Tam musi byt nejaky pomer medzi vakom a plodom. Inak sesterka mala mimomaternicove a nemala ziadny vak v maternici. Vsetko mala mimo a to prasklo zial a museli ju zachranovat. Nakolko stratila litre krvi. Ale prezila.

autor
9. nov 2023

@noelia821 ahoj ,tak dnes som šla domov. Hcg stúplo na 5019. Zatiaľ nevideli nič viac ako gestacny vak. Avšak dr v nemocnici povedala že niečo sa rysuje a že nie je všetko stratené. V pondelok mám ísť k svojej gynekologicke na sono a nový odber krvi. Mám veľký strach zároveň nádej.. dúfam že bude všetko okej 💛

marhulka13
9. nov 2023

A v ktorom tt máš byť?

autor
9. nov 2023

@marhulka13 posledná ms bola 15.9. Ale mala som veľmi nepravidelne cykly. Ovulácia bola zrejme 3.10. ( vtedy som mala spinenie ale mohlo to byť aj aj uhniezdenie) . Podľa menštruácie asi 7my ale ak sa posunulo tak menší ,aspoň dúfam...🙏

marhulka13
9. nov 2023

Mne v 6 tt nič nebolo vidno , tiež som bola v nemocnici a po týždni sa ukázalo aj so srdiečkom. Tak držím palce, nech to dobre dopadne

autor
9. nov 2023

@marhulka13 ďakujem krásne. Ozvem sa. Veľmi dúfam že v pondelok už bude vidno viac a potešíme sa celá rodinka

noelia821
10. nov 2023

Ahoj, tak dávam o sebe vedieť.. Dnes som bola u toho Dr. …Neviem akú mám hodnotu HCG…Nebral mi krv. Urobil mi ultrazvuk. Bábo je v gestačnom vaku.. Srdiečko sa mu krásne hýbalo.. Dr. urobil fotku… Tebe silno držím palce, aby to bola tiež len posunutá ovulacia ako u mňa 🙏❤️ Aby dobre všetko dopadlo a rástlo ako má.. Daj potom vedieť… Teraz už len čakať a dúfať, že sa nič nepokazí… je to naďalej v rukách Božích.. 🤍

autor
10. nov 2023

@noelia821 to je skvelá správa a veľmi gratulujem a prajem všetko dobré aby si si tehotenstvo už len užívala a aby ste boli zdraví ♥️ozvem sa aj ja. Dnes som zase začala trocha špiniť ale dr povedala že hnedé špinenie je ok kým nekrvacam. V pondelok idem na koniec len na odber a v utorok na sono a budú výsledky HCG. Veľmi dúfam že nezačnem krvácať ❤️🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre