Prázdny a menší gestačný vak

charlotte269
2. máj 2022

Ahojte žienky,
prosím máte niekto skúsenosť s týmto? O prázdnom gestacnom vaku tu je toho kopec. No ja ho mám na začiatku 7 týždňa prázdny a veľkosťou zodpovedá len 4-5 týždňu. Ovuláciu som mala 15-16 deň cca. Viem, že nádej zomiera posledná no zase nechcem v sebe živiť falošnú nádej. Mám prísť na kontrolu o 2 týždne (dovtedy asi zosaliem). Lekár v podstate nepovedal žiadnu predikciu len po mojej poznámke že už by to mal byť 7 týždeň poznamenal, že nechce robiť unáhlené závery.

charlotte269
autor
2. máj 2022

@charlotte269 ešte poznamenam, že som k dr išla kvôli krvácaniu, ktoré hneď v ten deň prestalo ale to ani veľmi neriešil...

diaalex
2. máj 2022

@charlotte269 kamarátka tak mala v decembri, mala prist o 2 týždne (v stredu) a v 2. týždni v pondelok sa jej spustilo silne krvácanie a vlastne sa vyčistila …

kiki68
2. máj 2022

@charlotte269 lekar ma pravdu, mozno zbytocne stresujes. Za dva tyzdne sa ukaze ci je poplach ba mieste alebo sa budes tesit. Drzim palce

diamond007
2. máj 2022

@charlotte269 ja som toto malá so srdiečkom.... V 8tt na kontrole nebilo, mala som prísť o pár dní na kontrolu prípadne kyretaz. Došla som o dva týždne a už krásne buchotalo a to som bola už ozaj 10tt. Takže za mňa, určite nádej zomiera posledná. Tiež zodpovedal plod menšiemu týždňu a rodila som aj po termíne potom nakoniec. Nič nie je stratené ak zodpovedá menšiemu týždňu. 🙂 ovuláciu si mala možno 15-16den, ale nikdy nevieš koľko spermia bojovala k vajíčku a kým ho oplodnila 😀 držím palce o dva týždne, nechaj to otvorene a prijmi to, čo má prísť tak príde a bude ❤️

7kikuska7
2. máj 2022

Stále máš nádej, že sa za 2 týždne niečo zmení, držím palce 🙂

lienka.7
2. máj 2022

@charlotte269 jedine myslieť pozitívne... ja som tiež mala v 7tt prázdny vak (neviem ci velky, malý apod., lekar tiez nechcel nič komentovat, lebo ze nie je jasnovidec). Objednal ma o 2 tt a uz bolo všetko ok. Ale poviem ti, najhoršie 2 tt v mojom živote 😔😔😔 no a dnes je tu 4 mesačná slecna uz 💕
Moc, moc ti držím palce✊🍀

basska_b
5. máj 2022

Na zaciatku 7. tyzdna je naozaj priskoro robit zavery. Mne napr. robil na zaciatku 8. tyzdna prve sono cez brucho a videl len prazdny vak. Uz uz ma chcel poslat domov a tu zrazu sono pritlacil silnejsie, povedal, aby som nedychala a babo sa odrazu na obrazovke zjavilo. A to on ma spickove sono, ze k nemu chodia baby na sukromne 3D sono... Najma ak mas viac tuku v oblasti bruska, kluuudne tam babo moze byt schovane... kamosku poslali na kyretaz v 7tt, ze nebije srdiecko a strasne si to dodnes vycita, ze mali s tym pockat

katuska2301
11. máj 2022

@charlotte269 ahoj, akurát riešim niečo podobne.. dnes som podľa poslednej MS 6tt+0 .. bola som u gyn a videla len prázdny gestačný vak a nič v ňom.
Takisto mi lekárka nepovedala nič čo by má upokojilo.. kontrolu mám o týždeň v stredu zas.
Ako si ty dopadla? Mám sa báť či ešte mám nádej? Ďakujem

charlotte269
autor
12. máj 2022

@katuska2301 ja som mala dnes (po 14 dňoch ) kontrolu. Bábätko sa ukazalo. Bije mu srdiecko. Veľkosťou zodpovedá 7+5 (čo je len nejak 3-4 dní menej ako podľa MS). Držím prsty nech ti to dopadne rovnako 🙂.

katuska2301
12. máj 2022

@charlotte269 ďakujem trocha si má upokojila. Verim a dúfam v to že budúci týždeň bude všetko v poriadku😊 a gratulujem❤️

pietrula
16. júl 2023

@katuska2301 ahoj, ako si dopadla?

katuska2301
17. júl 2023

@pietrula ahoj, vtedy to bola anembryomola a musela som ísť na kyretáž.
Po dvoch MS sa nám podarilo a otehotnela som a teraz máme doma 2 mesačnú Lauru❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre