Pravdepodobný nález T13 v 33. týždni tehotenstva

newesta
28. júl 2014

ahojte, ja som bola na amniocentezu,a teraz cakam za vysledkami strasne sa bojim predpokladany T13 nalez :( ALE, zvlastne ze krvne testy vsetko ok cely cas a az teraz v 8mesiaci my zistili ze babo ma raztep na ustach cosi so srdieckom, mozocek nieje cely vyvinuty co nechapem lebo este sa vsetko vyvija nie?? tak mi to je divne ze mi prisli na taky nalez teraz v 8mes. :( rodit musim v BA na Kramare.. drzte mi palce nech je vsetko v poriadku :( ! stretla sa s tym niejaka mamicka? lebo ja nechcem tomu verit my stale verime, ze bude vsetko ok ze sa nam narodi zdrave babatko! 😲

ariadna22
28. júl 2014

hej musíš to brať pozitívne, všetko nega z hlavy mimčo to vníma

luk25
28. júl 2014

a ako je možne že doteraz bolo na utz vsetko dobre?nebola si napr. na 3D utz?lebo am je vseko dobre vidiet, nechapem ved toto sa nemože zmenit len tak z mesiaca na mesiac:( ale držim palce aby to bolo vsetko v poriadku 😉

lubka1983
28. júl 2014

@newesta a kedy budes mat vysledky?preto je viac utz v prvom trimestri druhom tretom nemuselo to byt vidno....

newesta
autor
28. júl 2014

@luk25 moj gynekolog 3D UZV nema,ale cosi sa mu nepozdavalo so srdieckom tak ma poslal na 3D UZV do KE a tam mi zistili to vsetko :( ale vsetky vysledky mam ok no nechapem..:(

newesta
autor
28. júl 2014

@lubka1983 termin mam 1.9 no a v krvi by neukazalo ze nieco nieje v poriadku??

cenculinka
28. júl 2014

@newesta uff drzim palce...aj ja som musela rodit v ba na kramaroch a potom preklad maleho na kardiologiu...ak by aj vysledky nedopadli dobre,chvalabohu ze sa na to.prisli teraz a nie pri porode,to musi byt brutalny sok potom...vsetko bude ok uvidis

newesta
autor
28. júl 2014

@lubka1983 a vysledky by som mala mat cca 6.8

newesta
autor
28. júl 2014

@cenculinka dakujem...ve prave ale aj tak je to sok pre nas krasne tehotenstvo doteraz a teraz bum! :(

luk25
28. júl 2014

@newesta a tie prve merania NT v 13tt, a potom morfologicky utz si mala robeny? lebo ak nahodou nieco nieje v poriadku tak tam ti to zistia,ved prave ten morfo utz zistuje razstepy,:(joj ale dufam že sa dr. mylil a bude drobec v poriadku, ved kolko je takých pripadov kde povedia že dietatko je chore a narodi sa zdrave, budem držat palce 🙂

newesta
autor
28. júl 2014

@luk25 vsetko som mala vsetko bolo ok... ja nerozumiem tomu :( ved to mi vela ludi povedalo ze sa stretli aj s takym pripadom, no ale musime uz na vsetko mysliet... ☹ a mala stale kopka nadherne nechce sa mi tomu verit aj ked ten raztep sme videli ale to sa da spravit len nech nema uz nic horsie :(! a dakujem

ejuskaaa
28. júl 2014

Ja neverim tomu ze vase babo ma nieco z toho,jednoducho neverim..ze zrazu teraz..budete sa bat az dokonca teraz zial..ale som presvedcena ze mate ZDRAVE BABO 🙂

katarina644
28. júl 2014

ahoj moja, mne v tretom mesiaci tehotenstva povedali, ze babo bude mat downov syndrom, ze bude zakrpateny. boli sme na odbere plodovej vody, vsetko ok, krv ok, nakoniec aj sono v siestom mesiaci ok, poslali ma na kramare, ci bude mat ok srdiecko aj to bolo ok. a maly sa nam narodil modry, devat mesiacov nevideli na sone, ze ma creva na pluca, nevyvinute pluca. trikrat odisiel po velkej operacii decko po tyzdni zacalo same dychat. bude mat styri roky a beha, lieta, sam sa napapa. okrem tohto mame dalsie diagnozy, ale mozog ma v poriadku. takze ja uz neverim a hlavne nie sonam. je to totalny blud. drz sa... ale z vlastnej skusenosti, ked uz nieco nasli, bude tam urcite nieco, ale ci v takom rozsahu uvidite, az ked sa babo narodi. treba sa na vsetko prichystat.

cenculinka
28. júl 2014

@newesta chapem ta. Ja som bola v 27.tyzdni v martine na sone a len tak medzi recou sa pytam.lekara ze vsak nema razstep a chore srdce...a on zeno mamicka to srdce je na prd!!!!co?!!!!ved cakam zdrave dieta a prd!!!a ze na prerusenie uz ist nemozem aj ked moznodvaja lekari by to este spravili...co?!!!!ake prerusenie?prisla som domov,vyhadzala vsetky male veci,manzel musel rozobrat postielku...a dnes mam krasneho "zdraveho"chlapca,sice so "zipsikom" na hrudniku ale je super. Vela ho este caka ohladom toho srdiecka no zatial zvlada lepsie ako lekari cakali...bala som sa razstepu pery a lekar ma chcel ukludnit tak mi vravi,mamicka pri tom vhorom drdiecku je razstep len taky kozmeticky odvar,skoda reci 😉 neboj,nech je ako chce,viete o tom,male je bojovnik lebo by uz "nezilo"ak by to tak nemalo byt a par operacii v najhorsom pripade vsetko vyriesi. A bude to najuzasnejsie dieta na svete a jed pride na svet,clovek si uvedomi,ze hodnoty v zivote su uuuuplne niekde inde 🙂 drzim palce

newesta
autor
28. júl 2014

@ejuskaaa ani mi tomu nechceme verit :( dakujem za povzbudenie 😉

newesta
autor
28. júl 2014

@katarina644 tak ste si tiez vytrpeli :( bidacik-ale velky bojovnik 🙂 ! ved sme na vsetko pripraveny :( :(

newesta
autor
28. júl 2014

@cenculinka dakujem krasne! ano my sme tiez vraveli, ze je to mala nasa bambulka milovana a bude bojovat...ved ona sa mi tolko nakopka je uzasna 😲

erickaa
28. júl 2014

@newesta Ahoj, nám pri prvom tehotenstve zistili v 20 tt na morfologickom uzv, že máme abnormálne veľký žalúdok, že to bude buď nepriechodné črevá alebo zauzlené. Boli sme to potvrdiť ešte u iného odborníka, tak to isté skonštatoval. Niečo je zlé s črevami, po pôrode hrozí operácia. Pre istotu nás poslali aj na kardio na Kramáre, tak bolo všetko OK, a ešte aj na genetiku. Na genetike, keď začali vyťahovať nejaké Edwardsove syndrómy, tak som mala dosť ☹ Ale to len z krvi, ktorá bola dovtedy OK, tak zrazu už videli nejaké riziko..ale veď to by bolo vidno na tých morfo, čo sme chodili a 3D a tam okrem toho žalúdka teda bolo všetko v poriadku. Amnio som odmietla aj z toho dôvodu, že keby bolo dieťatko choré, tak by sme už aj tak nestihli potrat, už som medzitým bola 24 tt a kým by došli ešte výsledky..no. Tak som sa nejako ukľudnila, že však prinajhoršom sa budú tie črievka operovať ☹ A čuduj sa svete, sa narodilo jedno zdravé krásne dieťa, čo má absolútne žalúdok aj črevá v absolútnom poriadku! Doteraz nevedia, čo to mohlo byť, že sa s tým nestretli. Proste žalúdok narástol skorej a nezodpovedal ich tabulkám a potom to ostatné telo dorástlo 🙂 Hlavu hore!

lubka1983
28. júl 2014

@newesta pockaj na vysledky......ja som tiez cakala viem 3tyzdne su vecnost ale 6.8je za chvilu...ked nieco nasli nieco tam bude ale treba zistit rozsah a co....nebudem ti pisat falosne nadeje.....ale razsep sa odoperuje srdiecko tiez.....a k tomu vyvoju mozgu vyvoj je uz ukonceny .....tak ci onak urcite daj vediet

katarinamarkova
28. júl 2014

@erickaa s tym zaludkom sa stalo cosi podobne mne, len uplne ine 🙂
20tt - vraj chyba zaludocna dutinka.....pruser jak svina....hovorim si....lakam sa bojim sa.....
ale kedze som vedela ze tt podla poslednej mens. nesedi a realne je to tak 18 tt, doktorke som to samozrejme uviedla - vraj uz v 17 tt by mala byt zalozena zaludocna dutinka......jej rekcia - na potrat este stihate, o tyzden spravime kontrolu, ale toto sa mi nezda.......zavolala si primara
ten: vraj zaludok by mal byt zalozeny uz v 16tt
zachranil ma materinsky instikt: sla som na sono do inej nemocnice
reakcia doktora - ved vsetko je ok, zaludocek mame......to je sice pravda ze sa zaklada v 16, 17 tt....ale nemeni to nic na tom, ze ked je prazdny tak ho skoro nie je vidno, takze sa stava obcas ze zaludocek nie je vidno, treba len spravit kontrolne sono a nie posielat mamu na potrat.
mam zdrave uzasne dietatko 🙂

katarinamarkova
28. júl 2014

@newesta prajem ti len nech vsetko dobre dopadne......doktori sa zvyknu casto mylit, bodaj by to bolo aj v tomto pripade tak.
a keby nahodou aj nie.....kazde dietatko nas zivot obohati tym spravnym smerom.

newesta
autor
28. júl 2014

@erickaa chvaala bozku ze vam to takto stastne dopadlo...

newesta
autor
28. júl 2014

@lubka1983 jasne dam

tinach
28. júl 2014

T13 je poranenie dolnej končatiny . Nepomylila si sa? Nie je to iná diagnoza?

kkkatkaaa
28. júl 2014

@newesta neboj, všetko bude ok, aj ja som bola na 3D v KE, správa z vyšetrenia bola: vysoké riziko Downa (po ultrazvuku mi dr.povedal, že on tam toho Downa vidí), kratšia ramenná aj stehenná kosť, disproporcia srdcových komôr, niečo (už si presne nepamätám čo) nad nosovou kostičkou... a chválabohu, mám zdravé, krásne dieťa, narodené v termíne. obehali sme kardiológiu, aj všelijaké možné vyšetrenia, nič sa nepotvrdilo. skrátka - aj ten najmodernejší prístroj sa môže mýliť! DRŽÍM PALCE!

mum111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinella1
28. júl 2014

@newesta drzim prsteky, nech je vsetko v poriadku, pre odlahcenie: kamaratke povedali, ze maly bude mat downov syndrom, takmer s istotou, bola na 3D v ke....odporucali amnio, nesla.....aj na dalsom kontrolnom ultrazvuku podozrenie potvrdili....nakoniec sa jej v termine narodil zdravy krasny chlapcek 🙂

Mne na 3D tiez sa cosi lekarovi nezdalo na mozgu, moj gyndos vravel, ze je to ok, ale aj tak som sa obavala, vysledok- narodila sa mi krasna, zdrava dcerka. Sestre videli nieco na oblickach, presne nvm....a tiez sa narodila zdrava dcerka....podotyjam, kazde z tychto ultrazvukov bol robeny v tej istej ambulancii v ke....a pocula som od viacerych, ze si takto nahanaju biznis, nastrasia mamicky aby prisli este raz, zacvakali a potom je to uz ok...

Tak pevne verim, ze aj u vas je to len plany poplacg a razstep je naozaj len kozmeticky problem

kkkatkaaa
29. júl 2014

@newesta, @martinella1 , kde v KE ste boli na 3D? kľudne aj v IP

newesta
autor
29. júl 2014

@kkkatkaaa ja som bola pri Doc.Dankovcikovi pri zeleznicnej nemocnici...

newesta
autor
29. júl 2014

@mum111 pri Dankovcikovi ano vysvetlili :((((

newesta
autor
29. júl 2014

@tinach nepomylila som sa T13 mi vraveli ze je to choroba ktora je nezlucitelna so zivotom :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre