Práceneschopnosť počas rizikového tehotenstva a kontrola zo sociálky

beruska164
13. feb 2015

Ahojte, chcem sa opýtam, či máte niekto skúsenosti s kontrolou zo sociálky na pnke - rizikové tehotenstvo. Ďakujem

lorela
13. feb 2015

@beruska164 Áno, prišla 2 krát.

beruska164
autor
13. feb 2015

takže môžem čakať návštevu, pýtala som sa mojich známych čo boli na pnke na rizikovom a nikomu neprišli. Ako dlho si bola na pnke resp. od ktorého mesiaca ??

michaela.g
13. feb 2015

Ahoj, ja som bola na PN na rizikovom skoro 6 mesiacov a neprisli ani raz, je to individualne, svokra bola na PN 8 mesiacov a neprisli ani raz moja mamina boal PN 11 dni a just prisli 🙂, kto vie podla coho to vyberaju...

nintu
13. feb 2015

Ja som bola cele tehu a neprisli ani raz. Dr.mi hovorila ze tehu nezvyknu chodit...

beruska164
autor
13. feb 2015

Vždy stresujem, keď idem k lekárke. Nebývame v meste a keď idem k lekárke tak som preč aj celý deň a bojím sa aby neprišli práve vtedy. Lekárku mám doobeda a potom čakám na manžela, pokiaľ skončí v práci, nechcem chodiť busom a šoférovať sa bojím.

j_ank_a
13. feb 2015

nemyslim, ze by si mala stresovat... ak aj pridu a nenajdu ta doma, nechaju papier... jednoducho si spatne vybav potvrdenie od gyn, alebo ineho lekara... toto oni neriesia a zvlast, ked ide o rizikove tehu, vtedy si predsa skoro viac u lekara ako doma..a to vedia, preto moc nechodia.... nestresuj sa koli tomu.. ak mozes pocas rizikaca behat kade tade, proste to rob... pohyb robi dobre... 😀

fg1984
13. feb 2015

@beruska164
@beruska164 skús si vybaviť vychádzky, v ten den keby ti došla kontrola okamžite volaj na to číslo, ktoré ti nechá a povedz, že si bola na kontrole.

lauritta96
13. feb 2015

Ze vraj rizikovym tehulkam nechodia, aj ja som bola na rizikovom, mala som vychadzky a nikdy mi neprisli tak sa nestresuj.

salsa82
13. feb 2015

Znamej prisli na kontrolu, ked uz bola na materskej. Manzel im otvoril, ze manzelka nie je doma, kocikuje maleho. Pani bola v takom soku, ze sa nezmohla na slovo 😀 ......

evittam
13. feb 2015

@lauritta96 Stresovat sa netreba,to je pravda. Ale ziadne "ze vraj" neexistuje-môzu prist ako kazdemu inemu. A nehnevajte sa,ale na rizikovom ste kvôli tomu,ze mate mat klud a nie behat kade tade,samozrejme nejake prechadzky-pohyb prospeje a vtedy da aj gynekolog vychadzky. A ak je niekto PN lebo sa jej nechce-brz urazky,tak nech sa nestazuje,ze ju kontrola doma nenasla....

beruska164
autor
13. feb 2015

Ďakujem Vám veľmi pekne dievčence za vaše príspevky. Ja som zatiaľ bez vychádzok :(

amy25
13. feb 2015

Ja som PN 6 mesiacov, neboli zatiaľ ani raz a pondelok idem už do nemocnice, tak už asi neprídu. Neviete či mám nahlásiť na sociálke, že nastupujem do nemocnice?

beruska164
autor
13. feb 2015

@amy25 Držím palce, nech je všetko ako má 🙂.

babatkoo
13. feb 2015

@lauritta96 som na rizikovom a mlady pan v Petrzalke ma bol pozriet uz 3 x ;)

amy25
13. feb 2015

@beruska164 Aj ja som bola bez vychádzok. Musela som ale aj tak ležať, takže by som aj tak nikam nešla. Aj potom keď som už mala vychádzky, tak som išla niekam len keď som musela. Ked si pn, väčšinou je na to dôvod a bábätko stojí za to vydržať oddychovať aj celých 9 mesiacov.

beruska164
autor
13. feb 2015

Ak sa rozhodnú prísť pozrieť aj mňa, tak im prajem pevné nervy - lebo v našej dedine nie sú čísla domov v poradí akom stoja domy ale mám pocit, že tie čísla dávali ako im pasovalo. Aspoň si spravia malú prehliadku dediny :D :D

amy25
13. feb 2015

@beruska164 dakujem

sue
13. feb 2015

Hm, kontrolu som ešte nemala, ale očakávam ju 🙂 bolo mi povedané, že záleží od pobočky Sociálky, na ktorej je evidovaná PN - že niekde majú roboty vyše hlavy a nestíhajú"chodiť po vychádzkach", niekde sa paničky s radosťou vyberú na vychádzku aj vo večerných hodinách či cez víkend - najmä ak má budúca mamina vysokú PN 😉 ale ako písali kočky vyššie - treba si dať stále potvrdzovať papier PNkový o ošetreniach a hneď telefonovať na Sociálku, ak by ťa zastihli vtedy, keď nie si doma 🙂

beruska164
autor
13. feb 2015

@amy25 to máš úplnú pravdu, ja tiež nikam nechodím iba k lekárke. Ale bojím sa preto, lebo chodím s manželom autom, mňa vysadí v ambulancii a on ide do práce, potom čakám na ňho pokiaľ skončí v práci aby som sa nemusela terígať domov mhd a potom sadkou. Bojím sa teraz šoférovať, ja môžem dávať pozor na ceste a byť zodpovedný šofér ale keď sa nájde niekto kto sa hrá na supermana, takých mladých darcov orgánov je veľa na našich cestách :(.

amy25
13. feb 2015

@beruska164 Vždy ked ideš k lekárovi, daj si potvrdiť pn - ten zelený papier. Potom aj keď prídu, nič sa nestane, len im ho ukážeš. A mna objednával doktor kludne aj na tretiu, štvrú poobede. Takže si mysllím že to bude v pohode, teda pokial ti nepríde kontrola o ôsmej večer a ty tam ešte furt nebudeš.

beruska164
autor
13. feb 2015

@amy25 ten si dávam potvrdzovať stále, aj keď nejdem ku gynekologičke 🙂.

ivankaberrynka
13. feb 2015

@beruska164 Jednoznačne, keď ideš k lekárovi, tak ti nič nemôžu. Traba mať potom ale doklad o návšteve lekára - čiže už to spomínané potvrdenie.
A to máš také rizikové tehu, že nemôžeš ísť vôbec von na čerstvý vzduch? To je dobré? Mala si nejaké krvácanie, alebo prečo musíš len doma byť a zrejme iba ležať asi?
Toto inak nikomu nezávidím. Ja som ležala 1 týždeň kvôli špineniu a som myslela, že ma už šľak trafí. Celé telo ma bolelo od toho večného ležania..

amy25
13. feb 2015

@ivankaberrynka Ja som ležala prvé 4 mesiace, potom mesiac som mohla vstať častejšie, odvtedy zase len ležať. Dá sa to zvládnuť, nie je to také hrozné. Teraz už ale musím do nemocnice, tam sa mi to bude asi viacej vliecť. :D

deanse
13. feb 2015

Aj u mňa bola kontrola, keď som bola na rizikovom. :(

beruska164
autor
13. feb 2015

@ivankaberrynka od začiatku som mala špinenie a hematómy, gyndoška ma poslala na hematologiu, tam mi zistili zlú zrážanlivosť krvi - brala som mesiac lieky. V 8tt som zakrvácala aj zo zrazeninou čo ma dosť vystrašilo, hneď pohovosť a kľudový režim v posteli, následne kontrola na hematológii, lekárka sa vyjadrila aby som sa dosť šetrila, tak ma gyndoška vypísala na pn s diagnozou - hrozba potratu. Zatiaľ som bez vychádzok, koncom mesiaca by mi už mala dať aj vychádzky.

majbu
13. feb 2015

Mne tiež prišla kontrola ale v case vychádzok. Manžel kuka na toho pána ze ci nevedia, ze mam vychádzky.

lucy125
13. feb 2015

Ja som bola na rizikovom od 5tt do zaciatku MD,chodila som kade tade a nedosli ani raz.

katarina644
13. feb 2015

@beruska164 ano mala som jeden krat a vtedy som bola u doktora. a prislo mi aj z roboty.

petra7777
13. feb 2015

@beruska164 Ale veď ak ideš k lekárke, tak čo stresuješ? Nechápem.....veď keby ti v tom čase prišla kontrola, zájdeš za tou lekárkou, u ktorej si bola, aby ti dala potvrdenie(je povinná ti ho na požiadanie vystaviť).... a je to vyriešené....zbytočné vrásky si robíš 🙂

elizita
13. feb 2015

Ja som pn od zac dec. To som bola 1mesiac chora a vypisala ma vseobecna. Od zac januara som na rizikovom vypisana gynekologickou. V soc poist diagnozu nevedia, ta je napisana len na tom zelenom papieri pn. Doplacam si a kontrola este nebola. A kontroly chodia vo vacsine pripadov nahodne. Zamestnancom daju pn-ky a hybaj dnes spravit 5 kontrol. A vyberu si asi kam sa dostanu najpohodlnejsie alebo maju cestu z prace 🙂 Ja mam SP hned cez cestu takze ich ocakavam 🙂 alebo vas skontroluju na niekoho podnet - zamestjavatel ci nejaky "dobry" znamy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre