Pozitívny výsledok na Downov syndróm

lucita1505
9. okt 2020

Ahojte...V 12 týždni mi robili špeciálny ultrazvuk (morfologicky)V Sonoclinic v KE + krvne testy...výsledok na DS vyšiel menej ako 1:50 000 a sono bolo tiez ok, termin porodu mám 5.4.2021,v 14tt mi môj gynekolog povedal na základe sona že dieťa je o týždeň väčšie a že mi môže urobiť tripple test...výsledok bol prekvapujúco pozitivny 1:12 a odporučil mi amio....termín pôrodu som mala 29.03.2021...Mam z toho riadny zmätok...O týždeň idem na odber krvi opäť do KE zo Sonoclinic...čo si o to myslite?mohol sa môj gynekolog zmylit?ďakujem

alikal
9. okt 2020

test nerobi priamo gynekolog, on ho neovplyvni, tieto tripple su casto falosne pozitivne, zatial sa neboj, nech urobi znova, mohol to ovplyvnit skory tyzden, a downov sa da vylucit aj kvalitnym morfo ultrazvukom neskor (okolo 18-20tt) skoro na 100%, amnio nemusi byt nutna ked nechces. kamoska mala tiez ten druhy tripple nejak 1:16 a chlapec je zdravy

luulinkaa
9. okt 2020

Poznám tu jednu babu z koníka, ktorej vyšiel 1:2 a podla morfo Soňa ma krásne, úplne zdravé dieťatko. Takže asi tak ;) je to na Tebe ako sa rozhodnes

lucita1505
autor
9. okt 2020

@alikal ďakujem za odpoveď..myslim či sa lekár nepomylil práve v týždňoch...najprv sa jeho sono zhodovalo s Košicami že je o týždeň bábätko menšie a odrazu o týždeň väčšie..to môže dieťa nárast Tak rýchlo?...amio som úplne vylúčila...

simona92101
9. okt 2020

@lucita1505 tie tyzdne su odhadom.mne kazdy lekar urcil iny termin,prvy bol 1.4,potom 8.4 a posledny az 14.4,lebo mi tiez tvrdili ze je dieta malicke.az odbornik na sone ma sfukol,co kazdy ma s tabulkami,ze to sa neda takto urcovat podla velkosti dietata,kazda zena ma inu stavbu tela a je jasne ze 50 kg zena nebude mat rovnako velke dieta ako 80 kg zena.cize je mozne ze sa lekar pomylil.ja som nakoniec porodila 1.4 a dcerka mala normalnu vahu 3500 g a 50 cm.

lucita1505
autor
9. okt 2020

@simona92101 ja len nechápem ako v priebehu 3 týždňov môžem mať dva tak rozdielne výsledky testov na ten DS...🤧

nickpick
9. okt 2020

@lucita1505 1:12 neznamena ze ti vysiel pozitivny Down, tripple test je statisticky test, 1:12 znamena, ze 1 z 12 zien porodi dieta s Downovym syndromom, ty si uz absolvovala morfologicke sono a ak tam nespozorovali ziadnu odchylku, malo by to byt v poriadku, existuju presnejsie testy ako tripple testy, skus najst v starsich diskusiach na tuto temu ktore momentalne zeny viac odporucaju (na SK sa robia Nifty a Trisomy testy), ja som absolvovala Trisomy, dozvies sa z nich aj pohlavie dietata, detekuju Downov syndrom plus ine najcastejsie geneticke poruchy, amnio je az posledne vysetrenie ktore sa robi ked tieto testy plus morfologia Downa potvrdia, tvoj gynekolog je divny ked ta posiela rovno na amniocentezu....

simona92101
9. okt 2020

@lucita1505 rozumiem,netreba vesat hlavu,skus este raz ist na testy,a porad sa s lekarom.tie testy nie su presne.ja som mala hranicne hodnoty,amnio som uz nestihla,3x som bola na 3D sone,lekar vylucil akekolvek poskodenie,odmeral vsetky kosticky,hlavne tvarovu cast podla ktorej sa to urcuje.

lucita1505
autor
9. okt 2020

@nickpick v KE sa ma pýtali či môj lekár bral do úvahy ich termíny...odpovedala som že nie...A Oni na to ze ich môžem rovno hodiť do koša ale pre pokoj na dusi mi urobia krve testy opäť...takže zatiaľ sa snažím zachovať pokoj...ten Trisomy test je vraj super...už som o ňom čítala a podľa výsledkov z krvi sa rozhodneme či ho postúpime alebo nie...snáď budú v poriadku a hodím to fakt za hlavu...

floren
9. okt 2020

@lucita1505 môže, záleží ako odmera... ja som bola v nemocnici a tam ma doktorka vystrasila, že malý je menší a tak, ale keď som si to spätne vzala, že sa sestričky pytala, že ako sa to meria... a potom som šla k svojmu a malý bol ok

tramellova
9. okt 2020

Ahoj viem co prežívaš mne vyšiel z krvi Downov a aj rastep chrbtice doktor na sone nevidel nič ale povedal mi ze pre istotu ma posiela na morfologicky ultrazvuk do Martina tam doktor povedal ze dieťatko je zdravé a všetko je v poriadku. Jasne ze do konca tehotenstva tam boli nejaké obavy ale dala som na materinský cit že je bábätko zdravé a dnes mam doma zdravého ročného chlapca. Niekde som inak čítala že zle výsledky ti môžu vyjsť aj keď ti sa zdravotne necítiš fit ja mam atopicky ekzém a v tom čase keď mi robili testy som mala ekzém veľmi zlý po celom tele tak aj možno to ovplyvnilo moje hodnoty držím palce.

lucita1505
autor
9. okt 2020

@tramellova ďakujem pekne všetkým za povzbudenia...Verim v šťastný koniec

kiki68
9. okt 2020

Tu krv a morfo sono to je tzv Oscar test, tiez som ho absolvovala. Na Amnio odporucaju vtedy, ako ta krv vyjde zle a su aspon dva znaky na morfo sone zle. Ak zle vyjde krv tak pozeraju velmi detailne vsetko. A u mna to bolo vsetko ok, len nechali sme zo zaujmu prvy robit nifty z krvi a o tyzden bol Oscar. Na tom nifty vysla ta Trisomie v este vyssich cislach ako na oscar. To nifty bolo v statisicoch a nieco v pomaly milionoch pravdepodobnosti, Oscar riesil iba trizomiu zakladnu a ta pravdepodobnost bola ako u Teba ze 1:40tis a pod. Tiez to boli vysoke cisla. Tripple sa tu ani nerobi v Rakusku a bol by mi na nic. Kedze tie dva drahsie testy su o dost presnejsie. Maly je zdravy tak ako ukazoval oscar a nifty test. Robili sme tiez morfo sono v 23tt a este morfo robili v nemocke v 32tt . Kvoli tomu ze som bola na rizikovom a chceli si to checknut

mlska19
9. okt 2020

@lucita1505 Odporucam ti investovat a spravit si Trisomy.Za ten klud to stoji.Viem,o com hovorim,prve tehotenstvo som mala pozitivny Turnerov syndrom,teraz som nevahala a dala si co najskor Trisomy,ktore vysli negativne-dovtedy som trpla.Obavy asi nezmiznu uplne nikdy,ale mna to teda poriadne ukludnilo.Sestra mala po druhych Tripple 1:50 na Downa,tiez nesla na amnio a vtedy Trisomy neboli bezne dostupne.Chalan je nastastie zdravy.

ikonica
9. okt 2020

Nerob paniku... Mne vysiel prvy 1:80 a o 10 dni opakovany uz 1:2900 a mam zdravu dcerku... Tiez mi zle zadali tyzdne....

eriksonka1234
9. okt 2020

@lucita1505 vôbec sa nestresuj, tieto testy ja osobne neuznávam, lebo viac vystresuju ako pomôžu. Kolegyna dve deti jedno 1:5,druhe 1:3,obe zdravé. Mne vypočítali tp na 24.1, rodila som 27.12,a to tiež sa im zdalo, že je stále o 2tyzdne väčšie. Nakoniec mal 2700g.

suwwana
18. máj 2021

@lucita1505 ahoj, dufam, ze vsetko je s babom v poriadku a uzivate si spolocne chvile. Chcem sa ta opytat ci si nakoniec absolvovala trisomy test v sonoclinic? Mne prave vysiel pozitivny Tripple test a zrejme budem postavena pred tuto otazku. Dakujem pekne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre