Pozitívne IgM rubeola

krisstina_em
27. aug 2022

Ahojte, nevyšla niekomu pozitívne hodnota IgM pri rubeole pri odbore krvi v 1. trimestri? Očkovaná som. Čítala som, že pozitívne IgM znamená aktívna nákaza a zároveň sa píše,že odkedy sa očkuje, na Slovensku neevidujeme nákazu rubeolou. Výsledky ďalšieho odberu budem mať o týždeň a už som zúfalá.

lenka8522
27. aug 2022

@krisstina_em moja sesternica mala veľmi vysoké hodnoty, povedali nech si bábo dá zobrať a narodil sa jej zdravý chlapček..neboj bude dobre

carduelis
31. aug 2022

To su protilatky ktore sa u teba vytvorili prave tym ockovanim v detstve. To znamena ze si chranena a nic sa nedeje 🙂

egetina
14. nov 2022

@krisstina_em ahoj, ako pokračuješ? Aj mne dnes vyšli pozitívne aj igg a igm, idem na infekčné o dva dni

krisstina_em
autor
19. nov 2022

@egetina ahoj, no po rubeole zas 1:180 na Down, a furt čosi. O pár dní idem už na PN, keďže mi to gynekologička odporučila. Tiež som bola na infekčnom a tam mi brali krv, ktorá šla do laboratória v nemocnici a ešte aj do labaku v BA. Všetky odbery ľahká pozitivita ale ubezpečili ma, že nič nehrozí

egetina
14. jan 2023

@krisstina_em wow. No ja som bola na infektologii v TT, kde mi doktorka povedala ze za posledných 16 rokov sa nestretla s človekom, čo by bol pozitívny reálne. Ze išlo bud o falošný výsledok alebo ze proste tehotným tie testy vychádzajú rôzne, že častokrát falošne im ukazujú reumu a neviem co. Povedala, že žiadne odbery absolútne nie sú potrebné, že proste mam imunitu a hotovo. Ze tieto testy sa nemajú vôbec co Robiť, že sú zbytočné. A s tým sa to uzavrelo. Zatiaľ pokračujem v pohode (ak nerátam hematom).. No som doma s druhým dieťaťom, je to náročné. Ako si dopadla?

krisstina_em
autor
7. feb 2023

@egetina ja som zrovna včera bola na prietoky v PB v nemocnici kde so máš rozprávala s doktorkou o tom a mi na rovinu povedala že som si to doniesla zo zahraničia lebo tu sme očkovaní. Ale že sa nemám báť. Noo 23.2. mám termín, stále som kinderko, akurát bábätko je menšie o 2 týždne ale tak ja som tiež malinká. Tak hádam bude všetko okej

egetina
24. feb 2023

@krisstina_em och, včera si mala termín tak dúfam ze už si spolu užívate spoločný čas ❤️
Ja potom neviem odkiaľ by som mala, nebola som v zahraničí ani nič podobné. Moje je zase väčšie ako by malo byt ale tak uvidíme. Želám všetko dobré ❤️

krisstina_em
autor
2. mar 2023

@egetina moja láska sa narodila 22.2 🙂 pri prepúšťaní z pôrodnice sa ešte čakalo na nejaké výsledky, našťastie ma zatiaľ nekontaktovali tak by malo byť všetko okej 🙂

egetina
21. mar 2023

@krisstina_em moc gratulujem 🎊 ❤️ ❤️

krisstina_em
autor
21. mar 2023

@egetina ďakujem 🙂

lubenicka
21. apr 2023

@krisstina_em ahoj ..tiež gratulujem k maličkej..som v 1.trimestri..vyšla mi pozitívna Rubeola už z BA z labáku..mám veľký stres a strach o maličké...akurat čítam vaše odpovede..ty si tiež mala aj pozitivitu ?..ak dobre chápem...a malička je zdravá

beataxxx
21. apr 2023

Ja som mala rubeolu pri druhej gravidite, bola som na konci druhého mesiaca,keď som to dostala od synovca škôlkara, chodila som veľmi často na ultrazvuk a sledovali sme podľa tabuliek vyvinu jednotlivé orgány, či je všetko ok, až do prvých pohybov som mala dohovorené ukoncenie , ale všetko sa javilo tak ako ma byt, tak sme si to riskli, to tehotenstvo bol strašný nápor na nervy, pretože mi nikto nevedel zaručiť, či bude v poriadku, ale našťastie tento môj príbeh ma happy end a mám úžasného dnes už dospelého syna🙂🙂🙂

lubenicka
21. apr 2023

@beataxxx teším sa s vami...som dojatá
Ja nemám žiadne príznaky rubeoly .akurát mám zimnicu...tiež mi odporúčajú ukončiť tehotenstvo...pockam na veľké sono...len chcem, aby moja psychika bola v norme ..lebo inak to prenášam aj na bábo..a to nechcem

krisstina_em
autor
23. apr 2023

@lubenicka dúfam, že vám všetko dobré dopadne a budete sa tešiť z bábätka

krisstina_em
autor
23. apr 2023

@lubenicka áno mala :( ľahkú ale mala. Dcérka má 8 týždňov s zatiaľ sa zdá všetko okej. Po pôrode jej robili nejaké testy po odbere krvi. Viac sa mi doktorka neozvala,tak si nič zle nevyšlo

monte16
31. máj 2023

@krisstina_em Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako vám to dopadlo? Mám podobný problém aktuálne som v 1, trimestri mala som pozitvíne hodnoty IgM na Rubeolu. doktorka ma poslala na infektologiu kde ma doktorka upokojila ze skôr ide o zle vyslekdy z labaku kvoli hormónom tak mi odobrali krv ešte raz ze na slovensku rubeola nebola uz 15 rokov a ked som očkovana mam byt kludna. Chcela by som sa len opytat ako to u vás dopadlo? Ďakujem krasne

krisstina_em
autor
31. máj 2023

@monte16 napíšem správu večer 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre