Potrebujem na genetickú konzultáciu výmenný lístok?

mokana
7. júl 2024

Ahojte, rada by som sa opýtala či na geneticku konzultáciu treba výmenný lístok alebo žiadanku od gynekológa (genetika americké nam. BA)? Sestrička vravela že nie... ale keď ma objednavali na termín na genetike, tak som mala pocit, že medzi menovanymi dokumentmi, ktoré mám priniesť je aj žiadanka. Bohužiaľ už nemám veľmi čas sa informovať keďže ako tehotná som dostala termín vo štvrtok poobede hneď na pondelok ráno. Ďakujem

tessa165
7. júl 2024

Áno treba

luccija
7. júl 2024

@mokana áno, mala som

mamina7070
7. júl 2024

urcite treba pripdne sa dohodni ze dolozis potom ale bez toho nebudu vediet dat urobit zesty atd

minesasubu
7. júl 2024

Zaleží prečo tam ideš, ja som mala vysledky z trisomy testov a doktorka mi napisala na žiadanku v podstate to čo vyšlo na testoch , myslim že ak tam ideš pondelok tak sa proste dohodneš na genetike a papier doložiš nesko sú tam velmi ustretoví a milý a chapu to

mokana
autor
7. júl 2024

@tessa165 ďakujem

mokana
autor
7. júl 2024

@minesasubu ďakujem. Mám pozitívne tripple na DS, negatívny trisomy, za sebou dva spontánne potraty a ojedinelé genetické ochorenie v rodine (nie DS). Konzultácia či je potrebná amnio alebo nie...

mamina7070
7. júl 2024

@mokana tak ale potom mas spravu kde mas napisane ze treba genetiku to ti uplne staci no stres a nech to dobre dopadne

majlo1234
7. júl 2024

@mokana oni ta poslu tak ci tak, je to jedina diagnosticka metoda na vylucenie DS, ale nemusis sa toho bat, drzim palce

mokana
autor
7. júl 2024

@majlo1234 Áno viem. Len teda potom načo robiť trisomy complete za 530e ... ten vyšiel negatívne na všetko vrátane DS. Som v 18tt takže nemám zatiaľ ani sono respektíve len to prvé a to bol OK (nosova kosticka a šijove prejasnenie). Mám 36r a jediné čo mám evidentne zvýšené je hcg...

mokana
autor
7. júl 2024

@mamina7070 no práveže na gynde mi povedali že ja sa mám rozhodnúť či idem na amnio alebo nie (podľa mňa sa chránia) a nepovedali že nemusím aj keď mám trisomy negatívne a tie sú ďaleko presnejšie než tripple testy... čiže sme spoločne prišli k záveru že s ohľadom aj na to genetické ochorenie v rodine bude lepšie ísť na konzultáciu na genetiku. Čiže ja nemám niekde explicitne napísané niečo... asi zbehnem najskôr o 7 ráno na gyndu nech mi dajú "nejaku žiadanku ".

majlo1234
7. júl 2024

@mokana to su vsetko nediagnosticke testy. Pozri, je len minimalna moznost, ze napriek negativnemu vysledku trisomny je dietatko chore. Tie testy, co robia na gynde, su nic nehovoriace, oni beru do uvahy vek, vahu, a kopec inych faktorov, ktore s dietatom nwmaju nic spolocne.
Ja som nebola na trisomny, budem mat 33 rokov, mala som miernu nasvahu a tiez mi vysiel pozitivny ten test. Kedzw som vedela, ze nwzvladnem babo s DS, radsej som sla na amnio, ktore to vyvratilo. Mam zdravu dcerku 🙂 takze sa neboj a ked chxes mat stopercentnu istotu, chod aj ty.
Pretoze ani ten ultrazvuk nie je stopercentny

tessa165
7. júl 2024

@mokana nútiť tá na amnio nik nebude. Mne tiež vyšiel pozitívny DS akurát som musela na genetike podpísať papiere že odmietam tento test

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre