Potrat, najhorší deň v živote

simik7192
31. jan 2020

Ahojte, tak moje tehotenstvo nedopadlo dobre...mala som spontánny potrat.. Od včera večera ma začalo bolieť v podbrušku také ako keď by som mala dostať, len som si myslela že sa mi sťahuje maternica ako to je v tehotenstve normálne .. Ale nebolo to tak.. Začali mi ako keby kontrakcie také slabé (neviem ako sú v skutočnosti ešte som nerodila) a už som vedela že je zle, išla som na zachod a začala som krvácať a taká veľká hruda (asi 4cm ani nie, zo mňa vypadla na vložku.. Teraz už normálne krvacam ako keď menzes, také maličké kúsky iba zo mňa idú.bez bolesti. Tak že mám čakať dokedy sa vyčistím a navštíviť Dr. Či som už čistá..bolesti už nemám iba občas zabolí, oproti tomu čo bolo v noci.. Ani špinenie som nemala nič, čo by nasvedčovalo tomu ze ako to dopadne.. Bola som v 4-5,6 týždni. Pri dr. Ako som bola v pondelok tak tam ešte nič nevidel, srdiečko nič.. Povedal mi že mám prísť o 3 týždne a už som tam ani nestihla dôjsť . Veľmi som sa tešila a zbytočne, že som mala po prvý krát na tehotenskom teste // čiarky. Mali ste aj vy takú skúsenosť? Kedy odporúčate piť alchimilkovy čaj, môžem ho piť ihneď alebo mam počkať dokedy sa dobre nevycistim? 😥😥

janinamojka
31. jan 2020

@simik7192 Je mi to ľúto, posielam vela sil..

jaris84
31. jan 2020

@simik7192 mozes ho zacat pit hned. Pomoze vycistit a zregenerovat maternicu. Nabuduce to uz vyjde. Držim prsty. Viem, ako ti je🙏

evita2176
31. jan 2020

@simik7192 je mi to luto viem co si zazila...u mna to bolo tiez take... :( ja som krvacala aai 7-8dni ...telo sa dalo dokopy samo...prajem vela sil a hlavne sa z toho vyrozpravaj niekomu a poplac si...ja som to dlho dusila v sebe.. :( vela sil prajem

evik159
31. jan 2020

ak by si potrebovala, nakontaktuj sa na poradnu alexis.sk vela sil prajem

elisella
31. jan 2020

Drzim.palcely ak vas doktor posle na kyret nahodou.ja som tam ist musela potratila som vo 8 tyzdni aj to mi vtedy moja maminka povedala nestresuj to mas kramy.ale to kramy meboli lebo potrat ma inu vonu.ja som krvacala 6 dni vkuse a museli ma vycistit

simik7192
autor
31. jan 2020

@jaris84
@janinamojka
@evita2176
@elisella a neviete že kedy odchádzajú aj príznaky tehotenstva? Lebo este stále mam takú divnu chuť v ústach ako som mala pred tým , aj palenie záhy.. 😐 Alebo ja som dala von iba jeden plod a druhy zostal zdravý? Možno trepem ale neviem čo si mám myslieť... Lebo ku dr som mala ísť až 12 a nevideli sme tam nič že koľko tam tých gestacnych vakov je.. Ale je to asi somarina. 😐😥

jaris84
31. jan 2020

@simik7192 telo sa postupne regeneruje. Podla mna je to u kazdeho individualne. aj po cisteni ides na kontrolu po 2 tyzdnoch a este mierne moze byt hcg zvysene.

elisella
31. jan 2020

@simik7192 ja som palenie zahy nemala ked mi zacal potrat bola cudna vona len som to nevedela tak som isla k lekarovi az po tuzdni a ten ma poslal na kyret

janinamojka
31. jan 2020

@simik7192 ja som uz take priznaky nemala, lebo som potratila v 24tt..mne uz museli nasadit lieky na potlacenie tvorby mlieka.. Mne len nasledovala depka potom, prazdno a neutichajuci neovladatelny plac.. Trvalo to niekolko tyzdnov kym sa to upokojilo. Drzim palce..

ikonica
31. jan 2020

Cize ty este nemas potvrdene, ze si skutocne potratila... Ci? Lebo niektore baby mavaju rozne hematomy a pod, krvacaju ako na jatkach als babo sa udrzi a donosia ho... Tak len chod pekne na kontrolu, ci je to skutocne tak...

simik7192
autor
31. jan 2020

@ikonica nie nemám až 12.som objednana

cica8
31. jan 2020

Chudatko moje, držím palce nech to druhý krát vyjde....

ikonica
31. jan 2020

@simik7192 a volala si dr aspon?ne povedal, ze keby bolo nejake spinenie ci krvacanie, ze mam prist...

rebeca196
31. jan 2020

@simik7192 no podľa mňa si vôbec nemusela potratiť, ja som bola presne takto, bola som si istá, že som potratila, išla som na pohotovosť a všetko bolo ok ......

deti95060810
31. jan 2020

no ja neviem, ja som krvácala strááášne a nie raz ,ale 3 krát a dcéra chodí do 8 tr.....
Nemala by si navštíviť lekára? Samozrejme ja to vôbec nemyslím v zlom....ale lekár by sa mal vyjadriť či to bol potrat....
ja som tak krvácala, že keď som sa postavila na rodičovskom zo stoličky, tak stolička bola celá od krvi...hotové jazero ...všetci pozerali že čo sa robí.... stratila som aj tehotenské príznaky - na niekoľko dní....

denullllka
31. jan 2020

@simik7192 ahoj, aj ja som takto potratila ako ty, začala som krvácať z ničoho nič no okamžite som letela na pohotovosť, no lekár videl len gestacny vak ( od začiatku tehu som ho mala prázdny).. tak na druhý deň ma poslal na vyčistenie, vyčistili ma samozrejme zle ( gs stále rástol) tak som musela ísť opäť na druhé čistenie..
čiže nastiv lekára a ten ti povie či si sa vyčistila sama alebo nie, niekedy je potrebné prave to čistenie maternice aby si mohla mat úspešne tehotenstvo.
Ja som teraz opäť tehu, otehotnela som po prvej MS a zatiaľ je všetko ok, mala som spinenie ale lekár mi nasadil od začiatku duphaston na udržanie plodu. 🙂 a pila som alchimelkovy caj hneď po potrate a brala femibion vitamíny. Veľa stastia prajem nech sa z toho čo najskôr dostaneš a nech tvoje druhé tehotenstvo bude ukážkové 🥰🍀

denullllka
31. jan 2020

@rebeca196 presne môj prípad, ja som tiež začala krvácať predvčerom a všetko bolo našťastie ok.. ja neviem ale nechapem ako niektore nejdú k lekárovi keď začnú krvácať a sú tehotné veď to je take riskantne že čo sa deje.. ach.

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petushka7
25. feb 2020

@simik7192 to mi je ľúto....prosím, mala si aj tehu príznaky?...ja mám podobný problém..už 7.den špinim..celý deň na hnedo, miestami silnejšie...som cca 6tt...mám brutál žalúdočné nevoľnosti...tvrdé prsia, bolia ma kríže...tak neviem na čom som..asi odchádza😏...k lekárovi idem až 2.3.

simik7192
autor
25. feb 2020

@petushka7 áno mala, v 4-5,6tt som išla k doktorovi kde mi nevedel určiť lebo tam videl iba gestacny vak, plod ešte nevidel a potom za ten týždeň sa mi tehu stupňovali, pálenie záhy nechuť do jedla, čudná pachuť v ústach a potom v štvrtok to prišlo (pondelok som bola pri dr) začalo ma bolieť pod bruško ja ne skúsená som si myslela že je to iba rozťahovanie maternice ze je všetko v poriadku, no večer keď som sa išla pred spaním vyčurat tak som si všimla že začínam krvácať, tak až vtedy mi doplo že je zle,išla som si ľahnúť že to prejde, no neprešlo už druhýkrát ako som sa postavila tak uz som cítila že niečo zo mňa vyšlo... A bol koniec. Už len som sa pondelok vybrala k lekárovi kde mi oznámil ze zo mňa to výslo, že babo bolo slabúcke na udržanie... Tak som sa s ním musela rozlúčiť.. Ale verím ze tam v ich nebicku sa ma lepšie, ako by sa mal tu nejak ťažko chori ak by sa mal iba trápiť.. Aj tak na neho nezabudnem hoci som ho videla ako malú gulicku stále bude pri mne aj keď tu nie je... Prepáč že som sa tak rozpisala ale je to ťažké... Až teraz som pochopila, že ako sa moja mama bála o mňa aj boji, lebo mama je len jedna.

petushka7
25. feb 2020

@simik7192 ďakujem za odpoveď...ja mám už tri deti....vzdy bolo všetko bez komplikácií...tak vôbec nemám s týmto skúsenosť, mám zmiešané pocity...už si len vravím nech sa stane vôľa Božia...vela síl 🍀❤️

simik7192
autor
25. feb 2020

@petushka7 neboj sa, hlavne sa nestresuj to babenku určite nepomáha viem ze sa to ľahko hovorí ale on cíti všetko 👶❤️

denullllka
25. feb 2020

@petushka7 ahoj, čítam to spinenie, pokial nekrvacas by to malo byt ok, ale hneď ako budeš mat krv čo i len náznak chod na pohotovosť, alebo doktorovi. Ja som mala hnedé spinenie, doktor na kontrole mi našiel hematóm blízko plodového vaku.. a ešte v ten deň v noci som začala krvácať a mala som aj bolesti, ihneď som išla na pohotovosť, diagnoza “hroziaci potrat” , tak mi dali infúziu na zastavenie krvácania a doktor povedal buď alebo, odlezala som si skoro týždeň v nemocnici, no našťastie sa babatko udržalo a všetko bolo v poriadku. No a k tomu spineniu, ešte stále ho občas mám, lebo mám ten hematóm spomínaný ( krvná zrazenina), ktorá sa musí úplne vstrebať.. takze možno je to aj tvoj pripad. Hlavne dávaj na seba pozor a nenamahaj sa fyzicky ❤️☘️ Držím ti palce 🙂

petushka7
25. feb 2020

@denullllka ďakujem za podporu...verím že všetko je ako má byť 🍀🌞❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre