Potrat do 8. týždňa

simonkamr
13. jún 2024

Potrat do 8.týždňa- zistená špecifická celulárna odpoveď voči partnerovým antigénom ťažkého stupňa.

Pomohlo vám užívanie Medrolu ? Mám dávku 16mg a postupne znizovat na 12 mg- 8mg .

jaja391112
13. jún 2024

@simonkamr ahoj, ja som mala zistenú rovnakú diagnózu. Medrol som užívala tiež na začiatku 16mg a postupne sa to znižovalo. V novembri som začala užívať a v januári som prirodzene otehotnela a zatiaľ je všetko v poriadku. Ale medrol som brala do 16-17tt ešte, kontrolovaná na imunológii som doteraz. Zatiaľ vyzerá byť všetko v poriadku, Predtym som ma tiez potraty, ale mam aj jedno zdrave dieťa vynosené bez akýchkoľvek liekov.

simonkamr
autor
14. jún 2024

@jaja391112 ďakujem tak to držím palce , dúfam, že aj u mňa tak všetko pôjde 🙂

linda5678
14. jún 2024

@simonkamr Ahoj, sice nemam skusenost, mrzi ma co sa ti stalo. No chcela by som sa ta opytat ci sa jednalo v tvojom pripade o spontanny potrat alebo MA? A ci mas nejako potvrdene, ze dovodom mohla byt prave vyssie spomenute zistenie. Tiez totiz stojim pred rozhodnutim, ci ist pripadne do imuno liecby. Dakujem

simonkamr
autor
14. jún 2024

@linda5678 ja som mala 3x MA , uz pred otehotnenim som bola na stitnu zlazu liecena a po 2.MA som bola na hematologi tam zistili hyperagregabilitu trombocytov a dali anopyrin 100 a v tom treťom tehu som brala anopyrin aj euthyrox aj duphaston a aj tak opäť missed ab. Takže ja dávam najväčšiu príčinu imunologi. Takže o súhlase s liečbou som absolutne neváhala.

jaja391112
14. jún 2024

@simonkamr ďakujem pekne 🙂 tiež drzim palce, aby ti všetko vyšlo 🙏

linda5678
14. jún 2024

@simonkamr dakujem za info, poslala som spravu

miskajerry
14. jún 2024

@jaja391112 prosim ta a chodila si aj na infuzie? ak áno, kolko mesiacov?

simonkamr
autor
14. jún 2024

@miskajerry ja som začala iba týždeň dozadu brať medrol

jaja391112
14. jún 2024

@miskajerry ja som začala chodiť na infúzie, keď som už bola tehotná (nie aktualne tehotenstvo, ale predchadzajuce). Vybrala som iba 2 a zistili sme, že tehotenstvo nie je prosperujúce, tak som ďalej už nešla lebo som potratila. Pri plánovaní ďalšieho tehotenstva mi chcela lekárka opäť dat infúzie, ale nakoľko sa nám doma zmenila situácia a nemala som kde dať prvé dieťa, tak sme sa dohodli na Medrole.

simonkamr
autor
14. jún 2024

@jaja391112 a pomohol ?

jaja391112
14. jún 2024

@simonkamr myslím si, že áno, nakoľko som už v 5 mesiaci 🙂

jaja391112
14. jún 2024

@simonkamr ale teda výsledky po 3 mesiacoch užívania som mala stále rovnaké - zvýšená celuárna odpoveď voči partnerovým antigénom. Avšak v tom čase som už zistila, že som opäť tehotná. Odvtedy mi už kontrolovali NKb bunky a tie mam v poriadku.

simonkamr
autor
14. jún 2024

@jaja391112 a to tehotenstvo predtym nebolo prosperujuce kvoli comu ?

jaja391112
14. jún 2024

@simonkamr nevyvinul sa plod, gestacny vak zostal prázdny. Ale mala som aj potrat MA kedy prestalo biť srdiečko v 1 trimestri predtým.

simonkamr
autor
14. jún 2024

@jaja391112 takze ten prvy potrat bez toho gestacneho vacku to bolo hned na zaciatku vsak ?

jaja391112
15. jún 2024

@simonkamr áno áno v 7-8tt odišlo spontánne. Ale mala som anebryomolu aj ako úplne prvé tehotenstvo a tam som musela ist na čistenie až v 10 - 11tt, ale zas brala som lieky na udržanie, takže možno preto sa to neopustilo samé.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre