Posunutý cyklus

madamzel123
8. feb 2018

Dobry den,chcem sa opytat na vas nazor..mam 38r.,jedno tehotenstvo za sebou pred 7rokmi.Vzdy som mavala cyklus pravidelny,bez problemov..este minuly rok bol 28dnovy,v lete uz len 26 a teraz posledne dva mesiace 20dnovy a intenzita krvacania je slabsia.Poslednu "normalnu ms" som mala 27.12.2017.Potom okolo 7.1.2018 mi zacala ovulka a hrozne ma boleli palili prsia(pri stlaceni vytekalo trosicku priesvitnej tekutiny) az do dalsej ms,ktora prisla 15.1.2018.Tam mi nastupil ten 20dnovy cyklus.Odvtedy sa prsia skludnili,nemam problemy,robila som si 2xtehotensky test,ale bol negativny.A 3.2.2018 som znova dostala ms,znova po 20tich dnoch a krvacanie slabsie ked porovnavam pred rokom napr.Je pravdou,ze som mala dlhu prestavku co sa tyka pohlavneho styku,nejakych 7rokov a od novembra 2017 fungujem aj pohlavne.Neviem ci to mohlo nejako rozhadzat cyklus,alebo to bude nieco vaznejsie? ma niekto skusenost??

simsalabim
8. feb 2018

Sla by som na gyndu, tazko takto vyvodit nejake zavery. Moze to byt kludne aj zaciatok menopauzy, tam sa zvykne cyklus skracovat.

danyb
8. feb 2018

pokiaľ nemáš iné problémy len krátky cyklus, nevidím v tom nejaký problém.. myslím že nejde o menopauzu, tam práve menštruácia občas vynecháva.. jediný problém vidím v tom, že ak by si chcela otehotnieť, zrejme máš príliš krátku luteálnu fázu a bol by problém s uhniezdením.. ak ťa to ale obťažuje mať tak často MS, stačí zájsť za lekárom, zrejme máš hormonálnu nerovnováhu, alebo ti chýba nejaký hormón.. ale ako vravím, máš slabšiu MS, takže ak nechceš otehotnieť problém ako taký nevidím 😉

kristinka86
8. feb 2018

@madamzel123 Mne sa cyklus po pôrode skratil na 22 dní. Teda, nabehol normál na cca 28 dní, ale neskôr už len na 22dní. V tom som šla na preventívku a nahlásila to doki. Vypočítala mi podľa MS, kedy mám prísť na hormonálne testy. Výsledky boli ale OK a aj cyklus sa upravil. Trvalo to celé 3 mesiace. Tiež vraj chcela vedieť, či nezačína prechod. A to mám 31 rokov. Ale u niektorých žien nastáva prechod veľmi skoro. U mňa to ale tak nie je - výsledky dopadli dobre. Keď zájdeš k svojej doki, asi Ti tiež spraví tie hormonálne testy a na základe toho bude vedieť, čím to je spôsobené.

simsalabim
8. feb 2018

@danyb praveze sa pred zacatim vynechavania cyklus skracuje a intenzita krvacania slabne, preto ma to napadlo. Ale netvrdim, ze to tak je u zakladatelky.

deti95060810
8. feb 2018

tiež mi to príde, že to môže byť menopauza... rodila len raz, takže kľudne už aj prechod...

madamzel123
autor
8. feb 2018

Ďakujem baby za odpovede, tipujem tiez prechod alebo rozhádzané hormony😕tehu uz v žiadnom prípade nechcem byt,skor som zapochybovala ci to nemoze byt tehu..ale testy negatívne a pohl.styk som mala chránený,tak neviem..

laurinka_a
8. feb 2018

@madamzel123 môže to byť aj nejaká cysta, moja mamka mala to isté

madamzel123
autor
8. feb 2018

@laurinka_a 😕😕

eliska13
8. feb 2018

@madamzel123 prechod nemá nič spoločné s tým koľko máš deti.Ale nie je ty o dobre mat tak často menzes aj kvôli anémii a niečo sa deje zájdi ku gynekologicke asi Ti spraví hor.profil

klinger
9. feb 2018

@madamzel123 skoro rovnaky vek, rovnaky problem plus spinenie tyzden pred ms. Hormonalny profil v poriadku (treti den cyklu), sono v poriadku. Gynekolog povedal, ze to moze byt zaciatok menopauzy a dal mi na predlzenie na skusku duphaston.

madamzel123
autor
9. feb 2018

@klinger a ten hormon.profil s robi pocas ms? Ako dlho ti trva?

madamzel123
autor
9. feb 2018

@klinger a vek mozes prezradit?😊

klinger
9. feb 2018

@madamzel123 Mam 37 a hor. profil. sa robi v urcite dni cyklu z krvi. Malo by to byt tri krat, okolo 3, 15 a 22 dna. Teda na zaciatku cyklu, v obdobi ovulacie a pred ms. Ale mne robil len ten prvy.

madamzel123
autor
9. feb 2018

@klinger uff..zdlhave vyšetrenie..a ja som chcela antiku predpisat..asi sa tak ľahko k nej nedostanem

klinger
10. feb 2018

@madamzel123 ale myslim, ze aj ano. Prave tu zvyknu predpisovat ako prvu moznost. Ja som nechcela.

madamzel123
autor
10. feb 2018

@klinger a aky dlhý máš teraz cyklus? A ms kolko ti trva?

madamzel123
autor
10. feb 2018

@klinger máš rovnako silnu ako predtým? Lebo mne sa zda,ze moja je slabšia.

klinger
10. feb 2018

S tym duphastonom sa natiahla na 26 dni. Slabsia sa mi nezda a stale cca 6 dni. To sa nezmenilo, len sa mi cyklus skracoval z 28 az na 19 ☹.

madamzel123
autor
10. feb 2018

@klinger tak som zvedavá ako dopadnem ja.lebo ja i trochu slabsiu intenzitu mam ako predtým,tak aby to nebolo tehu😊 ale testy negatívne,tak ani to mi nepasuje.

madamzel123
autor
10. feb 2018

@kristinka86 a mala si ms slabsiu ked si ju mavala potom uz castejsie?

kristinka86
10. feb 2018

@madamzel123 Nie. Mala som ju rovnako dlhu i silnu. Mozno unava, stres. Ktovie. Hormony boli OK.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre