Poruchy štítnej žľazy v 11. týždni

patka182
11. jún 2014

Ahojte prosím Vás je tu niekto kto by mi vedel poradiť? doktor mi volal ž mam poruchy štitnej žlazy z výsledkov krvy a som v 11týždni tehotenstva beriem tabletky euthyrox 150mg. ale bojím sa aby sa plodu nič nestalo prosim pomôžte mi... 😖 ☹

jul11
11. jún 2014

@patka182 no ked si sledovana na endokrinologii,malo by si byt ok. inak endokrinologovia stale vravia,ze ked zena otehotnie,ihend sup na kontrolu,lebo vacsinou zvysuju davku. inak ked clovek berie lieky,tak je vsetko ok.tak sup volaj svojmu endokrinologovi

kiwi82
11. jún 2014

ja beriem euthyrox 75. počas tehu ťa bude endokrinolog pravidelne sledovať, každých 6 tyždnov na krv a potom na kontrolu a ultrazvuk. podľa výsledkov upraví dávku. Neboj, je to ok, hlavne tie lieky, čo ti predpíšu ber pravidelne.

patka182
autor
11. jún 2014

Urcite to nebudem zanedbavat len sa bojim aby sa malickemu nic nestalo...l

labajka
11. jún 2014

jooooooj, neboooj, ja beriem euthyrox 50 od marca, som v 31tt, všetko ok, ver im, nič sa nedeje, je veľa takých žien, jo joooooj

martulka35
11. jún 2014

dufam že ťa poteším,ak si to prečítaš,ja som mala to isté,celé tehotenstvo som to brala aj po porode a asi rok po porode mi povedali že mám hodnoty v poriadku a vysadili mi lieky,odvtedy mám stále všetko ok a to už prešli odvtedy dva roky a stále mi všetko vychádza super,,,takže je to asi len v tehotenstve a dieťatku to nijak neuškodí...mám krásneho zdravého syna

katkuz
11. jún 2014

tvoje telo neprodukuje dostatok hormonu thyroxin (pre teba i tvoje dietatko), preto ho potrebujes doplnit v umelej forme. je to normalne ze telo tehotnej zeny "nestiha" tvorit tento hormon - vela zien ho preto potrebuje takto doplnit. prave pri jeho nedostatku by si mohla dietatku uskodit, takze tie lieky potrebujes tak pre seba i pre dietatko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre