Pôrod sekciou kvôli neurológovi

1. feb 2023

Ahojte.
Bola som na prehliadke u svojho neurologa, PNkujem s chrbticou aktualne. Povedal mi, ze kvoli nezhubnemu nadoru v hlave a cyste mi neodporuca rodit prirodzene a dokonca mi napisal do papierov, ze odporuca sekciu.
Vcera na poradni som to ukazala gynekologovi a on, ze to nic neznamena rozhodne sa porodnik.
Mam to brat, ze porodnik vidi lepsie do neurologickych veci v mojom mozgu ako neurolog?
Trocha ma to dostrasilo, lebo je pravda, ze vzdy pri dvihani, tlaceni ci dokonca cviceni s vacsou vahou mna rozbolela/rozpichala hlava.
Mala ste niektora podobne zdravotne indikacie?
Dakujem za rady.

dankagirl
1. feb 2023

Ak máte odporúčania od neurológa ,tak by som to brala na vedomie a nie čo povie pôrodník ..
Ja mám za sebou 3 klasické super pôrody ,teraz som tehu 4 a som po 2 operáciách driekovej chrbtice a moj neurochirurg mi odporúča cisársky …

macekovam
1. feb 2023

A napísal ti to ten neurológ do karty?

martinkatinka
1. feb 2023

Ja som mala tiez indikaciu na sekciu a vraj skusime normalne. Takze ano, rozhoduje porodnik.

lucia147852
1. feb 2023

Netreba sa nechať...pôrodnici si často myslia, že žena je len pošva a maternica 🤦🤦 ale veď áno, následky už potom on nerieši. Hlavne že má čiarku za prirodzený pôrod. Určite by som hľadala normálneho pôrodníka.

autor
1. feb 2023

@dankagirl brutal, obdivuhodne, ja sa bojim prirodzeneho ale podla mna je lepsi ako sekcia, ale ja som myslela, ze tí lekari medzi sebou nejak vedia co si mozu a nemozu dovolit 🙈🤷‍♀️

autor
1. feb 2023

@macekovam ano, dal normalne vyjadrenie, ze na zaklade toho a toho odporuca viest porod sekciou 🙈

autor
1. feb 2023

@lucia147852 veru aj ja, len ja som prvorodicka a nemam skusenosti 🙈

barus26
1. feb 2023

mne napísal neurológ tiež odporúčanie rodiť sekciou kvôli cyste na mozgu a všetci to tolerovali v nemocnici

macekovam
1. feb 2023

Tak potom bude sekcia ak je na to dôvod... A tak je to správne.

dankagirl
1. feb 2023

Jednoznačne prirodzený je top aspoň ja som maka krásne ,preto mám rešpekt pred cisárskym

mimi3008
1. feb 2023

@dankagirl to moze byt od pripadu k pripadu. Ja prvy porod prirodzene, skoncil kliestami, druhy bol sekcia, ta sekcia a zotavovanie po nej bolo neporovnatelne lepsie, nez po tom prvom

ropucha6
1. feb 2023

Najdi si porodnicu, kde to budu respektovat. Mne tiez v jednej tvrdili, ze napriek viacerym komplikaciam “nie je dovod”. Nastastie som nemala v plane tam rodit, v druhej to islo hned na sekciu, dokonca o 4 tyzdne skor, kedze komplikacie sa zhorsovali.

lyci
1. feb 2023

jednoducho gynekolog o tom nerozhoduje ani na to nema vplyv, preto povedal, ze to rozhodne porodnik. ten ta mozno bude prehovarat na prirodzeny, ze sak nech skusis a pod., ale nepovol. mas papier, indikaciu. ja dostanem papier z neura neskor a teda ma nikto neprehovori uz nanic. stacilo mi pri prvom prirodzenom, ze sak len na pozorovanie do nemocky skor, potom sak len vyvolavanie, to vsetci tak...

lucia147852
1. feb 2023

Preto píšem tak, lebo tiež som ako neskúsená prvorodička na to doplatila. Držím palce a určite radšej pôrodnica ďalej ale normalna.

morgane1975
1. feb 2023

Asi by som poukazovala o zmene gynekológa… s hlavou nie je sranda. Keď sa niečo stane vy budete niesť následky a nie on. Cisársky je bezpečný.

anavixy
1. feb 2023

Neverim tomu, ze by niekde nerespektovali to, ked neurolog napise, ze zena s cystou na mozgu nema rodit vaginalne. Su indikacie a su indikacie, ale nalez na mozgu nebude podla mna nikto spochybnovat… a aj keby nahodou, sekcia sa planuje v predstihu, budete mat cas ist inam 🙂

rheia27
1. feb 2023

pouvazuj nad zmenou gynekologa

devin123
1. feb 2023

V porodnici bola mamicka, krora pocas prirodzeneho porodu zrazu oslepla. Hned jej urobili cisarsky. Nasledne zistili, ze ma nador v hlave, o ktorom pred tym nikto nevedel. . Hned ju operovali. Zrak sa jej vratil. Bola mesiac v nemocnici, dieta prvy krat videla az po prichode domov. Ak sa o nadore vie, netreba nic podcenit. Zdravie matky a dietata je prvorade.

autor
1. feb 2023

@barus26 a smiem sa spytat, kde ste rodila?

autor
1. feb 2023

@morgane1975 ano manzel tiez hovori, ze dieta mat budem a teba nie, ked sa nieco pokasle tak co budem robit? sudit sa? pomoze mi to, ked nebudes? a ma pravdu...

autor
1. feb 2023

@rheia27 gynekolog je super on nerodieva, upozornil ma iba, ze porodnici si robia po svojom...

barus26
1. feb 2023

BA- kramare

ttonicum
1. feb 2023

Napiste mi, mam nejake skusenosti.

morgane1975
1. feb 2023

Treba sa dopredu dohodnúť s pôrodníkom. Ja by som neriskovala.

sss777
1. feb 2023

Gynekológ má pravdu, rozhoduje pôrodník, lebo cisársky rez je operácia ako každá iná a môžu vzniknúť komplikácie. Neurológ nikdy nikoho neoperoval, takže konečné rozhodnutie je na tom, kto rozhodne o tom, že sa zvolí invazivnejsie riešenie.

kristinka92
1. feb 2023

myslím že manzel to vystihol úplne presne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre