Pôrod covid pozitívnej s príznakmi

loboka
7. mar 2021

Prosim je tu niekto kto rodil covid pozitivny? Potrebovala by som sa surne poradit 🙏

alikal
7. mar 2021

pripnem sa, uz prenasam, od stredy som pozitivna, mam sopel a sem tam kaslem. tento tyzden ma to stopro caka 🤦

ninka2012
7. mar 2021

Rodila sesterka ak chcete napíšte mi

maybe888
22. mar 2021

@alikal zdravím, ako ste prosím Vás dopadli, ak by sa V8m chcelo napísať, zaujíma ma to, lebo možno aj mňa sa to zakrátko bude týkať, ďakujem

alikal
22. mar 2021

@maybe888 sla som do trencina, dopredu sme sa dohodli na pasy, boli nachystani v oblekoch, normalne ma vysetrili, na porod to vobec nevyzeralo, ale v noci sa mi spustila voda, volala som hodinu dopredu ze idem rodit, rozdychavat ma dali na izbu na nadstandard na gynekologicke oddelenie, potom ked to uz islo ma odviedli na porodnu salu, kde boli normalne sestra, porodna asistentka a doktorka cele v oblekoch, odrodili ma, prisla pani z novorodeneckeho poriesit malu a dali mi ju v perinke na mna. dve hodky klasika spolu a mali sme ist spolu hned na izbu, ale ja som im 2x odpadla, takze malinku museli odniest niekde prec, kde sa o nu ukazkovo starali ako som neskor zistila, na 150%, bola mimo inych deticiek, a mna davali den dokopy, tiez ukazkova starostlivost. ked som na druhy den vladala normalne fungovat tak nas dali dokopy spolu na izbu a normalne na 4. den sme sli domov 😉

maybe888
22. mar 2021

@alikal čiže v podstate, z toho čo čítam v celku dobrú skúsenosť ste mali? a Vy ste boli pozitívna a maličká negatívna?? kojili ste normálne? dakujem pekne 🙂

alikal
22. mar 2021

@maybe888 akoze pri samotnom porode na mna bola ta por. asistentka bezdovodne neuveritelne hnusna, bolo mi do placu, ale nemyslim ze to suviselo s covidom, proste je asi taka, a doktorka povedala za cely porod dve vety...ale inak okrem toho gynekologicke a novorodenecke uzasna starostlivost! ja som bola pozitivna s miernym priebehom a dcerku netestovali ze to je v podstate jedno, brali ju ako pozitivnu, nemohla k inym detickam a aj k nej chodili len v obleku. napriek tomu sa o nu sestricky ten prvy den ked som s nou nebola starali akoby bola ich vlastna, oproti trnave napr. kde mi lezala prva dcerka po narodeni kde ich nechavali revat cele hodiny velky rozdiel. a hej, normalne kojim, len som tie 4 dni co sme boli v nemocnici mala respirator ked som ju mala na rukach a na sebe, ze pre istotu keby bola negativna od porodu, aby som ju tie prve najtazsie dni nezahltila velkym mnozstvom virusu. je uplne v poriadku

maybe888
22. mar 2021

@alikal tak toto mi veľmi pripomenulo moju skúsenosť pri prvom pôrode, keď na mňa bola tiež bezdôvodne hnusná, nepríjemná, ironická pôrodná asistentka...ako taký bachar vo väznici, nie ako osoba, ktorá mi to mala uľahčiť,... aj ked som mala pri prvom pôrode veľké šťastie na skvelú doktorku a doktora, na tú pôrodnú asistentku neviem zabudnúť,...som presvedčená, že by som mala celkom iný zážitok z porodu, keby tam bola asistentka, ktorá mala službu pred touto nemenovanou....
mňa čaká teraz druhý pôrod o nejaké tri týždne a od dnes som sa začala cítiť chorá, ale také nič moc príznaky, tak už hysterčím :D...zajtra idem na test pravdepodobne
a neviem a nechcem si predstaviť, aké to je rodiť pozitívna, ked Vás obchádzajú a dajú Vám to pocítiť...doposiaľ som vlastne čítala skôr len negatívne skúsenosti covid pozit rodičiek...

alikal
23. mar 2021

@maybe888 tak velmi drzim palce aby to bolo len prechladnutie...myslim ze velmi zalezi od konkretnej porodnice, v trencine proste bolo vidno ze nie som prva, mali system a vedeli co robit. preto som tam sla rodit z piestan. na ine porodnice som tiez citala kadeco

janinah
30. jan 2022

Obnovujem tému,neterka od piatku pozit. a rodiť ide o pár dní.Zaujíma ma ako to bolo s detičkami a či ste pôrod "udýchali",či dali kyslík a všetky info,ktoré nám môžu pomôcť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre