Poraďte niečo odskúané na afty v tehotenstve

beatrixx123
24. mar 2021

Žienky ja som už fakt hotová s tých Aft 🙈 každý deň horúčky uzliny má bolia už aj hrdlo od vitamínov kadejakých sprejov čajov vyskúšané a stale nič moc nepomáha normálne uvažujem večer nad pohotovosťou myslite že s tím niečo vyriesim ? Kedze tie afty mám na dasnach podnebí nemôžem sa ani riadne najesť 😭😭 už týždeň takto bojujem

Alebo poraďte ešte niečo odskúšané pre tehotnú 🙏🏼

asia83
24. mar 2021

@beatrixx123 Zrejme máte zníženú imunitu. Skúste voľnopredajné doplnky pre tehotné. Netuším, ktoré vitamíny, minerály, stopové prvky môžu a ktoré nie. Na imunitu je dobré v zvýšenej miere brať vitamín C, D, Zinok, Hliva ustricová, Imunoglukan. No to musíte riešiť s gynekologičkou, nech vám poradí a možno niečo predpíše. Čo tu jednej pomohlo, vám nemusí a naopak.

princess59
24. mar 2021

@beatrixx123 mne pomáha mundisal a môžu ho aj malé deti, ale či je vhodný aj v tehotenstve som si istá neni.

andra77
24. mar 2021

nikdy nič nepoužívam...z lekárni....žiadne čaje, vitaminy, spreje...jedine čo mi pomaha....polovica citronu s cukrom....skus....poriadne citron umy.....prekroj na polovicu...alebo štvrtku....a daj do cukru....a zjedz....🙂

nasrdena
24. mar 2021

@beatrixx123 určite treba hľadať príčinu, ale mne vždy najrýchlejšie pomohol Herbadent roztok, hneď úľava od bolesti a afty boli za deň dva preč.. Vatovu paličku do uší som namocila a potrela tým afty. Síce je to prirodny produkt ale samozrejme sa opýtaj lekárky alebo v lekárni na užívanie počas tehotenstva..

nevenka
25. mar 2021

V tehotenstve je normalne znizena imunita a prejavuje sa aj takto. Ja som mimo teho chodila na imunologiu, zistili mi poruchu bunkovej imunity, brala som dlhsie Isoprinosine. V tehotenstve sa asi nemoze. Ale noze sa huba Reishi, ja mam od firmy Mycomedica. To tak z dlhodobeho hladiska. Alebo mimo teho a dojcenia Coriolus. No a lokalne mi pomahal jox, mne gynekolog povedal, ze cokolvek lokalne do hrdla mozem v normalnych davkach, ze vzdy lepsie, ako potom riesit celkove ATB alebo tak. Este mame zvyklo zaberat caste kloktanie sodou bicarbonou, od zubarky mala taku radu...

miruska_v
19. jún 2022

Ahojte v lekárni mi odporučili na afty curasept, aj keď nieje napísané, že to môžu tehotné, hento bezpečne? Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre