Poraďte čo na bolesť po vytrhnutí zuba v 7 mesiaci tehotenstva ?

daduss222
3. dec 2019

Ahojte,, potrebujem poradiť som v 7 mesiaci tehotenstva a v nedeľu mi trhali zub 7čku kde som mala. Zápal a aj hnis ja som už strašne zúfalá nakoľko lieky nemôžem brať dávam si akurát tak paralen aj to sa bojím tak často :( boli na z toho už aj ucho, hrdlo no celá ľavá strana poriadne som sa od nedele ani nevyspala ránu si výplachujem repikom :/. No už fakt neviem ze co.. Ďakujem za každú radu vopred :/

hivanik
3. dec 2019

@daduss222 ...treba ist k zubarovi...mne takto ranu prekryval, pretoze som mala odhalenu kost a mozes dostat zapal kosti...takze k zubarovi

daduss222
autor
3. dec 2019

@hivanik ešte som zabudla dopísať že vraj mi pod ním rastie 8čka ako mi vytrhla tu 7 čku tak narazila na tu 8 čku ach slahne ma už z toho :(

hivanik
3. dec 2019

@daduss222 ...skus sa telefonicky poradit aby si nieco nezanedbala nakolko si tehotna....daj potom vediet

mondolina
3. dec 2019

Ak si vyplachovala už po zákroku, mohla si si vyplaviť zátku, ktorá hojí ranu. Choď k zubárovi.

daduss222
autor
3. dec 2019

@mondolina práveže som nevyplachovala iba vypluvala krv na druhý deň som vyplachovala repikom a teraz mam také. Bolesti chvíľu to prejde chvíľu idem zošaliet od bolesti ale pritom keď si pozriem tu ránu nemám to ani také. Hrozne ako som si ho išla dat vytrhnúť mala. Som opuchnuté červené ďasno a teraz už nemám tak preto nechápem čo to môže byť

hivanik
3. dec 2019

Ano... ta krvna zrazenina, ktora sa vytvori po trhani je napomocna, chrani a prekryva kost....mne zubarka tolko vyplachovala ranu az sa mi ta zrazanina nevytvorila.

jarmila2010
3. dec 2019

urcite chod medzi bolestivymi k zubnemu alebo aj na pohotovost..aj mn mal s tym pred 2t problemy..presne ,ako pise vyssie,odhalena kost..tyzden mu menili drenaz a postupne s ato ukludnovalo...ze je male %ludi,kt.maju problemy po vytrhnuti zuba s hojenim

laguna28
3. dec 2019

@daduss222 skús si rozdrviť klinček a s vodou ho chvíľu prevaluj v ústach. Bude to trošku akoby stipat na jazyku ale omrtvy to ďasná a bolesť by mala prejsť. Ja dom pri bolesti zuba klinček prezuvala a rýchlo to zabralo ale keď ti zub trhali tak radšej to skús takto rozdrviť

mondolina
3. dec 2019

@daduss222
Aj tak si si mohla tu zatku vypluť, musí ti to ošetriť lekár.

lenicka777
3. dec 2019

Ja pracujem v zubnej ambulancii a všetkým pacientom po extrakcii zuba to je jedno akého sa hovorí aby si týždeň nevyplachovali ranu žiadnym repikom telo si na mieste extrakcie vytvorí krvnú zrazeninu ktorá chráni pred zápalom a infekciou ta zrazenina sa časom stratí a rana sa zahojí takze je mozne ze si si tu spôsobila práve tým vyplachovanim 🙂 urcite zájdi k zubarovi ale hlavne NEVYPLACHUJ 🙂

jarmila2010
3. dec 2019

@lenicka777 vidis a mn povedali,ze na druhy den si moze vyplachovat repikom

daduss222
autor
3. dec 2019

@lenicka777 no lenže mne na pohotovosti povedala ze na druhý deň mam vyplachovat repikom tak som sa toho držala ach :(

daduss222
autor
3. dec 2019

@lenicka777 a ak sa smiem spýtať čo mi môže s tým zubár teraz spraviť?? Ja sa neskutočne bojím lebo ma to dosť boli neviem si predstaviť ze sa mi v v tom bude vŕtať

lenicka777
3. dec 2019

Neboj iba ti to vyplachne roztokom kde je dezinfekcia 🙂 aby sa ti zase spravila ta zrazenina

lenicka777
3. dec 2019

My konkrétne používame na vyplach peroxid vodika 3%😊

daduss222
autor
3. dec 2019

@lenicka777 to ma bude asi dosť bolieť však :/ a malo by to ustúpiť potom tie bolesti? Ja neviem ja už rozmýšľam ci to nieje aj tým ze sa mi vraj tlači 8čka lebo ako mi vytrhla túto 7 tak narazila na 8 že sa mi tlači :/ tak ja už fakt neviem

lenicka777
3. dec 2019

@daduss222 nie to ta nebude boliet fakt len sa ti ulavi radšej chod dat skontrolovať ci to je tou osmickou alebo ozaj boli ta rana, na rtg predsa musi vidieť v akom štádiu je ta osmicka

daduss222
autor
3. dec 2019

@lenicka777 no problém je ze ja nemôžem na rtg som v 7 mesiaci tehotenstva a poriadne nemôžem ani tabletky akurát co viem tak paralen ale aj to sa bojím často si dávať ach

mondolina
3. dec 2019

@daduss222
Pozri si - suché lôžko po extrakcii.

lenicka777
3. dec 2019

@daduss222 jaj bože zabudla som ze na rtg nemôžeš do pekla skoda každopádne chod co najskôr nech ti to aspon vyplachnu 🙂 a uvidíš co sa bude dalej diat

hivanik
3. dec 2019

@daduss222 ...mne to povyplachovala a prilozila namocenu gazu v niecom a na druhy den zase....asi 3x som bola a potom bolo ok...Boli preto lebo je tam odhalena cast kosti a treba to prekryt

daduss222
autor
3. dec 2019

@hivanik a bolesti ustúpily aspoň?? Lebo ja mam strašne mňa boli už celá ľavá strana

daduss222
autor
3. dec 2019

@mondolina nevedela som co je to suché lôžko pozrela som na nete a podla obrázkov to teda asi mam :( moc krvi v rane nemám ale mam akurát tak biele a žlté v rane a odtiaľ mi to vychádza

hivanik
3. dec 2019

@daduss222 ....ano ustupili a tiez som nesla hned az na druhy den a vravela, ze treba prist cim skor

judar
3. dec 2019

No ja teraz neviem....nemaju sa tehotnym vo vyssom stadiu tehotenstva trhat zuby?...lebo poznam par zubarov ktory od tohto idu obklukou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre