Poradíte prevenciu proti častej mykóze v tehotenstve?

elizabeth3
29. jan 2013

problémy s mykózou mávam už 10 rokov, objaví sa mi tak raz do roka, preliečim sa a všetko ok, no teraz v tehu je to oveľa častejšie, Dr.mi predpísal Canesten, ten mi super zaberá, no prejdú 2- 3 týždne a mám problém znova. čo s tým?

careamell
29. jan 2013

Uprav stravu, vyhni sa pečivu, koláčom, sladkostiam, sladkým vodám...blbá odpoveď pre tehuľku, no mne to vždy zabralo, hlavne to pečivo a všetko, kde boli kvasnice 🙂

nevestickaaaa
29. jan 2013

žiadne kvasnice, syry, nič sladké a obmedziť múčne jedlá a cestoviny. Ja som tiež skúšala aniónové intimky, myslím, že mi trošku pomohli

cerez
29. jan 2013

Skúšala si aj nejaké probiotiká, acidofilné mlieko? Minimalizovať sladké, pohodlná spodná bielizeň, žiadne mydlá.

betuska22
29. jan 2013

No mne pomohli anionove vlozky cele tehu som ich nosila ( intimky ) a zabrali od vtedy som nic podobne nemala a jem vsetko....velmi dobra vec to je. Mne ich dokt poradil.

miselkat
29. jan 2013

V tehotenstve je to castejsie. Aj ja som mavala problemy, ale osvedcilo sa mi prat spodne pradlo a pyzamo osobitne s jemnym pracim praskom bez avivaze, prezehlovat aj nohavicky a kazdy den jeden jogurt.

hromik
29. jan 2013

Mam na to tradicny cinsky recept. Kup si v dm gingko oriesky , uvarv troche vody spolu s naporcovanym jablckom a jedz pocas celeho dna. Takto si treba varit kazdy den az do ustupu problemov s candidou. Recept super zabera, len obavam sa ze gingko je kontraindikovane v gravidite, treba sa pytat lekara. Inak ako pisu dievcata vyssie, obmedzit sladke, mucne, a aj sladke ovocie typu hrozno aa pod.

magdi21
29. jan 2013

v tehotenstve je to bohužiaľ častejšie ako v normále, akurát treba obmedziť cukor, iné sa nedá...

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jania023
29. jan 2013

Asi ta nepotesim ale to prejde az po porode..tato ,mykoza je z tehu..mala som to aj ja ..skusala som vsetko mozne aby som sa jej zbavila a doky sa len smial ze to nema vyznam ze tato mykoza reaguje na plod v brusku a pokila nebude vonku tak neprejde len sa grocha ztlmi na zopar dni a potom sup a jetu zas 😖

moncikg
30. jan 2013

ja som mala urobenu serklaz a nalozeny pesar, takze som bola velmi ohrozena vseliakymi mykozami, pouzivala som floragyn a gynocaps, striedala som tieto probioticke cipky, lactacyd na umyvanie a nemala som problem ani raz, ale fakt som to uzivala poctivo kazde dva dni jeden cipok, 5 mesiacov🙂 a este aj pocas sestonedelia...

jamnicka
25. sep 2015
Používateľ jamnicka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jamnicka.

Ja som mala mykozu pred druhým tehotenstvom pouzivala som Wobenzym a preslo to ale ja blba som ho asi uzivala kratko alebo je to tým druhým tehu a pred týždnom sa mi objavila mykoza zase, radila som sa s gynekologom a ten povedal nech si dam nizsiu dávku wobenzymu ze to babatko neohrozi a ja sa zbavim mykozy a zabrala to ale musim ho brat dlhsie aby sa mi mykoza zase nevratila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre