Pomalý rast bábätka v brušku

ania20
17. mar 2016

Ahojte dievčata.Už som tu niečo o tom čítala ale aj tak chcem vedieť vaše skusenosti. Začiatok tehotenstva bol v pohode ale postupne ked sa mi robil ultrazvuk stale sa oddialuje termin porodu čo znamená ,že mi pomaly rastie babatko. Najskôr to boli nejake len 2 dni v 20tt 6dni a teraz v 26tt uz 10 dni.Dokonca už mam aj nejaku malu placentu Chcela by som vedieť ake s tym mate skusenosti a ake boli toho následky.Dakujem..

bluka2
17. mar 2016

@ania20 A co na to povedal gynekolog?

ania20
autor
17. mar 2016

@bluka2 ze zatial to nieje take strašne ale poslal ma uz na rizikove aj ze sa mam ist objednat do KE na Centrum fetálnej a gynekologickej diagnostiky.. aby tam presne určili co dalej.

lukla12
17. mar 2016

Ahoj..v 30t.t.malinka bola mensia asi o 10dni ako by mala byt.prietoky som mala v poriadku,a nebolo na ultrazvuku vidiet nejaky problem.Radsej som isla na podrobny kontrolny ultrazvuk v 32t.t.,vsetko bolo ok,v 34.t.t.znova kontrolny ultrazvuk a uz ma hospitalizovali,zle peietoky,babatko pomaly rastlo..udrzali mi to do konca 37t.t.,potom vyvolali porod a malinka vazila 2350g a merala 46cm.Toto je moja skusenost

bluka2
17. mar 2016

@ania20 Tak sa objednaj a daj vediet. Ked si tu aj precitas nejake skusenosti, u Teba to moze byt nic (male babo) alebo nieco ine. Dovtedy sa nestresuj. U mna sa zas termin posuval stale dopredu (skoro o 2 tyzdne), ale mala som len velku slecnu. Drzim vam palce

lukla12
17. mar 2016

S dcerkou vysla aj placenta,na ktorej bolo vidiet pocetne infarkty,mozem byt rada,ze sa dcerka narodila a bola som pod stalou kontrolou v nemocnici.

galixx
17. mar 2016

Ahoj, mne dcerka v 30tt zaostavala asi o tyzden, prietoky boli ok, v 36tt zaostavala asi o 2 tyzdne, odvtedy som bola v nemocnici a v 38tt mi urobili cisarak. Dcerka mala 46 cm, vazila 2660g. Bola uplne zdrava. Teraz ma 2,5 roka, stale je drobnejsia ale to som aj ja a ani manzel nie je valibuk🙂 moze to byt genetika

darina1952
17. mar 2016

@ania20 určite to nepodceňuj, poslali ťa k MUDr. Dankovčíkovi? tak sa čím skôr objednaj, a držím palce nech je všetko v poriadku 😉

ania20
autor
17. mar 2016

@darina1952 uz som sa objednala ale objednali ma az o mesiac..

darina1952
17. mar 2016

@ania20 tak nech to dobre dopadne 🙂

lukla12
17. mar 2016

Aj ja držím palce,aby bolo všetko v poriadku.

klarah2
17. mar 2016

@ania20 ahoj, ja som mala do 20tt všetko v poriadku, na ultrazvuku v tom 20tt bolo bábätko o týždeň menšie, teda bruško malo menšie. Chodila som na kontrolné ultrazvuky a v 30tt bolo menšie tiež o týždeň a pol. Ale prietoky som mala dobré. Nakoniec sa narodila v 36tt s váhou 2680g a 46cm.

womankc
17. mar 2016

@ania20 ahoj ja som mala tak pri prvej dcérke , cca v siedmom mesiaci som začala mať problémy s pečeňou / hepathopatia / a potom slabé prietoky vyvolávali mi malú cca v tuším 35- či 36 týždni.... placentu som mala celú čiernu odumretú , ale malá nemala vôbec žiadne problémy len bola malá 2520 a 45cm tuším , cca do 12 rokov bola taká menšia štíhla, ale potom to pred prvou menštruáciu nejako naraz dobehla ...... pamätám si akurát , že ma pchali liekmi na tú pečeň a dostávala som horúce injekcie na tie prietoky, určite to veľmi pomohlo , nebolo to príjemné, ale nič také , čo by sa nedalo normálne zvládnuť
Verím, že budete v poriadku

darina1952
22. apr 2016

@ania20 ahoj, bola si už na tom vyšetrení u Dankovčíka? dúfam, že je s bábätkom všetko OK 🙂

ania20
autor
22. apr 2016

@darina1952 Ahoj nie nebola..hoci som bola objednana ale v ten den ked som mala ist mi volali ze mi nemozu urobit usg v 30tt lebo mi ho nerobili v 20 tt..ale presne preco nemohli som nepochopila..proste ma zrusili a hotovo..ale nabuduci tyzden idem k primarovi a sa rozhodne ci musim uz ist do nemocnice.lebo.babatku brusko zaostava asi 2 tyzdne

darina1952
22. apr 2016

@ania20 asi tam ide o to, ze nemali vysledky pre porovnanie z predosleho vysetrenia, kedze si u nich nebola... A vo vsetkom je babo pozadu? drzim palceky aby dorastlo a dufam ze merania trochu skresluju a nude to OK 😘

kristinka86
22. apr 2016

@ania20 Tak tomu vôbec nerozumiem!!! Kamarátka šla do Myslavy na 3D v tom 30.tt bez toho, aby mala akékoľvek podklady z 3D z 20.tt. Tam nerobili žiaden problém. Len platila o nejakých 10-15eur viac, aby už pozreli aj morfológiu plodu, ktorá sa mala v tom 20.tt robiť a všetko bolo OK. Teda, neplatila plnú sumu za prvé aj druhé vyšetrenie, ale nejak to zrátali a skontrolovali jej totálne všetko. A prečo Ťa teda vtedy objednali, mesiac si čakala a oni to potom zrušili? Predtým sa nepýtali, či si u nich už bola? Celé to je divné. Držím palce, nech ste OK a skús teda zavolať do tej Myslavy. 😉

kristinka86
22. apr 2016

@ania20 PS: Teda, už si nie som celkom istá, či jej spojili prvé a druhé (14.tt a 20.tt) alebo druhé a tretie (20.tt a 30.tt), ale spojili to bez poznámok. Len sa jej po telefóne pýtali, či už má nejaké 3D za sebou a keďže nemala, tak musela čiastku priplatiť, aby spravili obe naraz - trvalo to tým pádom aj dlhšie a museli toho viac prekontrolovať. 😉

ania20
autor
22. apr 2016

@kristinka86 Ani ja som nerozumela..ked som volala ze sa objednam ta sa ma pytala ci som u nich uz bola a ja ze ano v 13tt ..tak ok..mesiac som cakala..lebo doktor si pozera pacientky co ma objednane na ten den az v ten den,a proste ked mi nerobili v 20tt tak ze uz teraz asi to ze nemaju ani na porovnanie povedala som ze mi nejde len o tie prietoky ale celkovo aby presne pomerali babatko..tak mi povedala ze to mozu urobit hocikde a zrusila ma..tak som dost ostala sklamana lebo som sa aj na jednej strane tesila ze uvidim babatko tak inak..a aj aby boli presnejsie vypocty.do kosic uz urcite nejdem.nabuduci tyzden idem tu vo vt k primarovy a sa dalej rozhodne ..ci musim ist do nemocnice..

kristinka86
22. apr 2016

@ania20 OK, jasné, chápem Ťa. Len tento prístup mi je divný. Ja som pri synovi chodila len ku Dankovčíkovi, lebo moja doki mi dávala výmenný lístoček stále. Ale pri dcérke som už druhé 3D bola v Myslave a bola som s prístupom spokojná. Aj veľa kamarátok chodí už do Myslavy. Tam robia presne to, čo u Dankovčíka. A nepočula som ešte, aby Ťa nevyšetrili len preto, že nemáš predchádzajúce výsledky. Ako vravím, dá sa to spojiť a Tebe šlo o zistenie, prečo bábo rastie pomalšie, o nič iné. Fuha. Ozaj nerozumiem. Nemusia predsa nič s ničím porovnávať, len sa na to pozrieť, či je všetko OK. Chápem aj to, že už sem cestovať nebudeš - ja len tak - do budúcna. 😉

kristinka86
22. apr 2016

@ania20 PS: Mne moja doki napr. nevie pomerať bábo. Má taký slabý utz., že som rada, ak mi povie, že vidí ozvy. 😀 Teda, aspoň nikdy mi nevravela, koľko ktoré bábo cca meria, váži, atď. Takže aj to je blud, že to robia všade. 😉 😀

ania20
autor
22. apr 2016

@kristinka86 ale ja som bola v ke na myslave pri dr juhasovi..aj teraz som mala ist k nemu..ale uz to neriesim akurat ze som usetrila..len nech vsetko dobre dopadne..

sara22
26. apr 2016

@ania20 a este sa ti prehlbuje zaostavanie? Ja som v 29tt a tiez mi zacala zaostavat. Vcera ma hospitalizovali kvoli sledovaniu. Tak neviem, co si o tom mysliet.. Prietoky su v poriadku, len mala z nicoho nic zacala zaostavat..

sara22
26. apr 2016

@galixx ak sa mozem spytat,preco robili cisarak?

xxelisxx
26. apr 2016

Ahoj,malý zaostávať od 30TT o dva týždne,prietoky najprv,že sú zlé,ako ka previezli do inej nemocnice,tam boli celý čas prietoky ok,malý sa narodil v 38 TT s 2280g a 45 cm a zdraví 🙂 Držím palce

ania20
autor
26. apr 2016

@sara22 ano este stale ..podla "mojich vypoctoch" jeden tyzden -jeden den..teraz je to uz 2tyzdne..zajtra idem ku primarovi..tak dufam ze tam neostanem. a tebe ako dlho zaostava? ked ta uz hospitalizovali?

sara22
26. apr 2016

@ania20 mne od zaciatku zaostavala 5dni,ktore su opodstatnene,kedze mam 33dnovy cyklus. A k tymto teraz pribudlo dalsich 12 dni ☹ tak ma sleduju,co to tak zrazu,ci len je drobec,alebo je niekde problem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre