Polohy ležania pri rizikovom tehotenstve

simiii24
11. aug 2021

Ahojte baby. Som cca 6tt a zistila mi doktorka že mám hematóm a je veľmi veľký tak mám obavy síce zatiaľ nesplnil ani nekrvacam aj keď neviem či je to zrovna dobre lebo by som chcela aby sa ten hematóm vypravil alebo odišiel niekam do teplých krajín. Samozrejme mi doktorka predpísala kľudový režim len som chcela vedieť ake polohy ležania sú vhodné pri takomto stave. Či musím čisto ležať rovno na chrbáte alebo musím mat podvihnutý zadok, či môžem mať aj polosed alebo sedieť opretá o posteľ. Ďakujem za všetky rady, ktoré mi poskytnete pretože ja sa v tomto vôbec nevyznám a chcem aby bolo všetko v poriadku. 😊

viktoria1425
11. aug 2021

@simiii24 čo sa týka mimča a spania tak viem toľko (prikladam foto) ale či treba niak špeci ležať kvôli hematómu by som sa spýtala doktora či je to potrebné 🙂

simiii24
autor
11. aug 2021

@viktoria1425 ďakujem ti veľmi pekne 😊 hej to som počula že na ľavom boku je najideálnejšia poloha len sa nedá stále ležať tak isto 24h denne 😅

marticka85po
11. aug 2021

@simiii24 zatial mozes spavat aj na chrbate a od 2.trimestra uz by sa malo len na boku

danusa64
11. aug 2021

Co sa tyka hematomu neviem ci si nejake polohy vhodnejsie ako ine. Inak ja lezim na chrbte alebo na boku, na bruchu som prestala po par tyzdnoch lebo mi to bolo neprijemne. Na boku dlho nevydrzim a na chrbte zas neviem spat tak sa prehadzujem hore dole. Na chrbte neodporucaju spat lebo ti moze prist zle, ale ak ti je to pohodlne tak kludne. Ja som do 34tt v pohode prelezala aj pol dna na chrbte, teraz v 35 uz ma bolia krize tak dlho nevydrzim, ale aj tak sa stale zobudim na chrbte😁

simiii24
autor
11. aug 2021

@danusa64 ďakujem za radu 😊

xxx23
11. aug 2021

Ja som cele tehotenstvo prelezala na chrbate 😃 to som lezala od 9tt az do porodu 38tt

simiii24
autor
11. aug 2021

@xxx23 a mala si rizikové tehotenstvo? 🙈

xxx23
11. aug 2021

@simiii24 ano … stale som krvacala

simiii24
autor
12. aug 2021

@xxx23 joj to má mrzí ale som rada že si vydržala do konca 😊 a mala si nohy vyššie než hlavu alebo si čisto rovno ležala?

xxx23
12. aug 2021

@simiii24 nohy som mala vyssie nez hlavu … aj po porode mi to tak zostalo inak sa nevyspim 🙈 dakujem som stastna ze uz mam maleho pri sebe… aj tebe drzim palce 😊

simiii24
autor
12. aug 2021

@xxx23 to ti verím musí to byt úžasný pocit ☺️🥰 a ďakujem ti veľmi pekne 😊

feketka
30. jún 2022

@simiii24 ahoj, prosim ta, nevies ako to je nakoniec s tymi polohami? Tiez som od dnes leziaca kvoli hematomu a neviem aka poloha je najvhodnejsia a nikde to neviem najst.dakujem.

simiii24
autor
30. jún 2022

@feketka Ahoj. Vieš čo nezistila som nejakú špeciálnu polohu ale z mojich vlastných skúsenosti stačí ak budeš len ležať a nič nerobiť a hematóm sa sám vstrebe (už dvakrát som mala hematóm a pekne sa mi vstrebal)😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre