Podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo

lenka1237
21. aug 2024

Ahojte chcem sa spýtať či mali ste niečo podobné alebo aké ste mali príznaky pri mimomaternicove tehotenstvo.
Posledná ms bola 11.7 a na ultrazvuku nebolo vidno gestačny vak , mám hnedé špinenie a hcg bolo včera 230 dnes 360 , doktor povedal že je to málo a chce ma poslať na čistenie , bolesti nemám žiadne iba keď ležím tak mam ťahanie v podbrušku špinenie trva už 4 dní som zúfalá neviem čo má čaká. Podľa poslednej MS by som mala byť v 6 tt podľa hcg 4tt. 😒😒 mali ste niektorá takú skúsenosť a bolo všetko dobre alebo sa mam pripraviť na možnú operáciu?

butterflyeffect
21. aug 2024

Ja som mala MMT mne rastlo hcg krasne dvojnasobne (priblizne v takom case ako si ty som mala vyse 7000) ale na sone nebolo nic vidno ani v maternici ani mimo. Vsade pisu ze bolesti, ja som nemala bolesti ani spinenie na cistenie som bola v 8 tt lebo predpokladali MA, nakoniec v 9tt operacia lebo MMT, kedze aj po cisteni stale rastlo hcg. Kazdopadne cistenie sa nerobi pri MMT ale pri MA( len ako vravim mne ho nenasli na sono, tak preto najskor cistenie) este by som na tvojom mieste pockala, hcg mas velmi nizke na to aby na sone bolo nieco vidiet.

lenka1237
autor
21. aug 2024

@butterflyeffect ďakujem za odpoveď ešte dodám 5.8 som bola na RTG 8.8 som mala dostať ms Teh. Test bol neg. Aj keď ms meškala 2 deň tak tt bol negatívny až na ten 4 deň som mala slabú čiarku , mohla by byť posunutá ovu alebo asi ten RTG poškodil plod ?

katariiinkaa
21. aug 2024

Ahoj, moja skúsenosť je taká že mne hcg síce rástlo ale veľmi pomaly - maximum bolo 1234. Na utz nič v maternici ani mimo nej. Poslala ma gyn na sledovanie do nemocnice, kde mi primár povedal že on by na mojom mieste ešte počkal so zákrokom. Deň na to som začala mierne krvácať a hcg sa znižovalo. Pár dní na to bolo už len niečo málo cez 100. Potom pekne kleslo na 0. Vysvetľoval mi primár že keď takto skoro umrie vo vajcovode, že nerastie ďalej tak občas si s tým telo dokáže poradiť a vypudí to do brušnej dutiny, kde sa to samé vstrebe. To bol zrejme môj prípad, lebo na sone v nemocnici niečo malé na pravom vajcovode našli, po začatí krvácania to už zmizlo. Bolesti som tiež nemala žiadne. Držím palce! ❤️

lalylily
21. aug 2024

ja som mala pravdepodobne mimomaternicove tehotenstvo a mala som hnede spinenie, je to jeden zo znakov.

ale v tvojom pripade mi to cistenie pride velmi unahlene (hlavne ak je to mimomaternicove a nic nevidia, tak co budu robit?), to HCG ti naozaj merali 2 dni (24h) po sebe? (nie po 48 hodinach?) lebo ak po 24h, tak ti stupa uplne normalne, skor az rychlejsie...

ak si si nesledovala datum ovulacie moze to byt aj normalne tehotenstvo s posunutou ovulaciou (mozes byt naozaj v 4tt)... ak vies na 100% kedy si mala ovulaciu a si naozaj v 6tt tak to asi nebude dobre

v kazdom pripade si myslim ze by to mal lekar dlhsie monitorovat, toto vyzera unahlene

lenka1237
autor
21. aug 2024

@katariiinkaa Ďakujem krásne za odpoveď takže zakrok u teba nebol?

lenka1237
autor
21. aug 2024

@lalylily nemám sledovanu ovu ale tiež si myslím že pravdepodobne som mala.o týždeň posunutu pretože 31.7 som mala taký ovu hlien husty krémový a 1.8 som mala poh.styk

katariiinkaa
21. aug 2024

@lenka1237 nie nebol, avšak to iba vďaka pánovi primárovi ktorý mi povedal že počkajme. Iný lekár hneď chcel robiť najprv čistenie a potom laparku alebo opačne.. k tomu sa ani nevyjadrujem.. celkovo jeho prístup mi pripadal taký že len rýchlo zákrok nech je pokoj. Dokonca som hneď v ďalšom cykle otehotnela znovu. Podľa mňa je ešte šanca že to v tvojom prípade bude v poriadku a len sa proste posunula ovulka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre