Podozrenie na mimomaternicové

30. mar 2021

Ahojte.. Som cca 20 dní od oplodnenia, pozitívny krásny test mi vyšiel už minulý pondelok, dnes som bola u doktorky ale v maternici nič nieje a ma podozrenie na mimomaternicove, nespinim nekrvacam, nemám sa zle, tehotenské príznaky mam.. Zajtra mam ísť na krv a ze keď budu výsledky mi zavolá postup.. Mali ste niektorá ze ešte skoro v 5 alebo 6tom týždni ste nemali ani len dutinku a bolo to ôk? Bojím sa ze ma zoberú do nemocnice a urobia hneď laparoskopiu.. Som úplne hotová

diaalex
30. mar 2021

No v 5-6tt už by určite videla aspoň vačok... aj pri mimo máš všetky príznaky

petamich
30. mar 2021

zial u mna 2x nebolo v 6tt nic vidiet a napokon som zacala spinit a nedopadlo to dobre :( ale lekar na kontrole vzdy najskor tvrdil, ze to este moze byt v pohode ak bola posunuta ovulacia, ze sa to stava bezne 🤞🏻🤞🏻 drzim paste!

veronikavaneska
30. mar 2021

Teraz kamoška mali to isté obehala koopu lekárov robili je snáď 10x sono a je 6tt a už ma vacok a že bude tam bábo o tri týždne jej výpisu knižku....lekári sú všelijaky... tak ju vystresovali že má mimomaternicové....rakovinu...tri vačky/deti....zase nič....potom áno... Potom nie bola hotová z nich....

simca35
30. mar 2021

mne v 5tt nebolo vidieť absolútne nič, išla som znova o týždeň na kontrolu a už bolo vidieť aj srdiečko avšak som mala mimomaternicové. :/ a to som mala ovu až na 20DC. Mala som tehotenské priznaky, žiadne špinenie ani bolesti, nechcela som tomu ani uveriť. Ale tebe držím palce aby babatenko bolo tam kde má 🙂

autor
30. mar 2021

@simca35 a prosím ta ne pametas sa ktory DC si bola keď nebolo vidieť nič a potom keď sa to ukázalo? Tiež som mala ovulaciu po 20dc..ano.. Aj ja mam tehotenské príznaky stále mam aj tlaky v podbrusku, ktoré som mala pri normálnom tehotenstve.. Je to hrozne.. Operovali ta potom? Ak áno bola si dlho PN?

autor
30. mar 2021

@veronikavaneska áno len ci ona nemala proste len posunutu ovulaciu, ja viem, že prebehla pred troma týždňami takže sa bojím ze vacok by už mal byť vidieť :(

autor
30. mar 2021

@petamich ďakujem Ti.. Ja si tiež myslím, že to asi nič dobré neznamená.. Kiežby som aspon normálne potratila a nebolo to mimomaternicove..

petamich
30. mar 2021

ano to uz potom clovek rozmysla presne takto aj ja som si to hovorila - drzim paste, aby to bola len posunuta ovulka a vsetko dobre dopadlo a ked uz aj nie, nech to nie je mimomaternicove 🍀

simca35
30. mar 2021

je to čerstvé, som dva týždne po operácií , takže pamätám ako keby to bolo dnes. 39 DC (19DPO) som bola nebolo vidieť nič, v ten deň mi aj digi test ukázal 2-3tt. potom som išla presne o týždeň na kontrolu znova 46DC a už bolo bábo vidieť. Mne aj silneli tehotenské testy čo sa gynekológ čudoval, lebo že pri mimo to nezvykne. A kedy máš ísť na Ďalší ultrazvuk? držím palce strašne 🙂 ....Veru operovali, na druhý deň som išla do nemocnice a potom o deň na to ma operovali. čakali kým začnem mať bolesti,(aby mi praskol vajcovod) , skolabovala som , no proste katastrofa, v ten deň mi nebolo všetko jedno. PN som bola týždeň a pol, doktor ma chcel nechať dlhšie ale ja som už musela ísť do práce. teraz je to dva týždne od operácie a citím sa normálne, akurát sa nemám namáhať a dvíhať tažké veci.... som sa rozpísala prepáč.. Ale tvoj prípad to určite nebude. 🙂

autor
30. mar 2021

@simca35 a kde Ti našli to babetko? Sonom na vajecnikoch? Prepáč ak Ta to zranuje.. Mne iba povedal ze v maternici nič nieje, ani náznak, že musíme zobraz krv na hcg v akej je výške a potkm pravdepodobne nemocnica.. Myslím si ze bude vysoké lebo robila som si ešte dnes, mala som ešte jeden, nebol to ani len z ranného moču a v sekunde nabehla aj druhá veľmi výrazná čiarka.. Som z toho úplne hotová.. Presne toho sa obávam, že buď budú čakať kým mi to tam praskne alebo mi rovno zoberú všetko.. Hrozne som z toho na nervy.. Aj ty si mala stále také pichanie a tlaky v podbrusku? Ja to mam stále..

autor
30. mar 2021

@petamich ďakujem Ti veľmi pekne za povzbudenie

simca35
30. mar 2021

V pravom vajcovode som ho mala. a Maternicu som mala len zväčšenú sliznicu inak nič. Tebe aspoň povedal, že máš sliznicu zväčšenú? Možno sa iba bábo schováva....
Ja som mala HCG 9000, v deň keď ho vybrali .Bolo to naše vymodlené, vysnívané 2roky sme sa snažili, no nič ide sa ďalej. v lete pôjdeme na umelé lebo ja už toto prežívať znova nechcem. Nevadí v pohode, aspoň s niekým o tom hovorím.
...ak sa náhodou potvrdí to mimo , tak choď hned do nemocnice a nech ťa operujú hneď, vtedy sa vajcovod dá ešte zachrániť. ale keď už praskne ide naozaj o život...Ešte ten gynekológ čo ma operoval , bol taký arogantný, že však ona už jedno dieťa má tak je vajcovod zoberieme. tak hnusne to povedal. to boli posledné slová čo som počula pred uspatím....
a ty by si podľa ovu mala byť v koľko týždni? lebo ja som bola podľa MS 7TT ale podľa ovu 6TT (posunutá ovulka)

simca35
30. mar 2021

jj bolesť podbrušku som mala.. aj príznaky ako nespavosť, zápchu a neskutočnú bolesť pŕs.

autor
30. mar 2021

@simca35 práveže vôbec nekomentoval áno sliznicu ani maternicu iba ze ten nič nieje.. Najskôr mi robil vyšetrenie, tam mi povedal xze vyzerá to pekne, krcok dole, uzavretý až keď robil sono bolo ticho a bolo vidieť ze je zle.. Povedal ze tam nieje nič a ze by už mal byť apson vacok aj keby bola posunutá ovulácia.. Appka mi píše tak 6+1,ja si myslím ze som tak o týždeň pozadu ale už predminulý víkend som mala jasne pozitívny test takže si myslím, žeby tam už určite bolo niečo vidno.. Počkám zajzta na to Hcg a asi rovno nastúpim do nemocnice nech už mám rovno potkm.. Presne toho sa obávam, že si povedia ze však už jedno ma tak coby sme neodstrihavali.. My sme sa snažili rok a pol ael po tomto definitívne končím.. Už nevládzem.. To hcg si mala krásne.. Je mi ľúto ze Vám to skončilo takto

simca35
30. mar 2021

Takže reálne by si mohla byť v 5tt a to ešte nemusí byť nič vidieť (ani mne nebolo)... verím a dúfam, že mimomaternicové nebude tvoj prípad a bábo sa ukáže. veľa babám sa to stalo, že dlho nič a potom bolo vidieť aj bábo s bijúcim srdiečkom 🙂 ...Uvidíš HCG ako zajtra.. držím palce 🙂 ...moja zlatá nevzdávaj sa , bábo príde ja v to verím. Nádej umiera posledná 🙂 daj vedieť ako si dopadla.

autor
31. mar 2021

@simca35 tak už mi volali, hcg mam 3100..mam zajtra prísť znova na sono a krv, žeby už teoreticky mohol vidieť kde to rastie..

petamich
31. mar 2021

no pri HCG nad 1000 by uz malo byt nieco vidno, drzim paste!!!!

autor
31. mar 2021

@petamich áno ja viem ale pochybujem za dva dni dozadu som mala pod 1000 keď nič nevidel.. Skôr sa zmieru jem s tým mimomaternicovym, len hlavne aby to dobre dopadlo..

petamich
31. mar 2021

pokojne si mohla, HCG sa ma zdvojnasobit kazde 2-3 dni, cize sanca tam stale je, nechcem ti davat falosne nadeje ani nic (to by som nerada), kazdopadne tak ci onak, nech uz aspon vies ako to je

simca35
31. mar 2021

Krásna hodnota😊držím palce zajtra aby bábo vykuklo tam kde má 🍀😊budem na teba silno myslieť. 😊

autor
31. mar 2021

@simca35 aj ja stále v kútiku duše dúfam, len dnes mám celý deň takú rezavu bolesť v podbrušku na ľavej strane.. Som sama zvedavá co povie zajtra..
@petamich ďakujem Ti krásne aj tak.. Vlastne obom, že sa ma snažíte povzbudiť, určite Vám hneď napíšem keď pôjdem od neho a budem vedieť niečo nové 🙂 a teraz idem spať lebo som nervózna ako pes

autor
1. apr 2021

@simca35 @petamich babky tak predsa dnes niečo našiel v maternici 🥰🥰🥰 povedal ze je to maličké vzhľadom k posledné MS aj ovulaci ale je to tam, nech už to dopadne akokoľvek. Nieje to mimomaternicove.. Hrozný kameň zo srdca mi spadol 🙂 ďakujem že ste ma tak podporili 🥰🥰🥰

petamich
1. apr 2021

uff, tak katastroficky scenar mimomaternicove sme vylucili ❤️ a teraz nech drobec zabojuje! 🍀🤞🏻 asi sa to vajko s tou spermiou dlhsie hladali, nerozhodny "chlap" 😂

simca35
1. apr 2021

Jeeeej super ❤️ja som to vedela, že sa babo schováva ❤️ držím palčeky nech len pekne rastie a krásne tehulkovanie prajem❤️🍀

konsuelo
5. apr 2021

Ja som toto mala obdobne pred par rokmi...HCG stupalo a nikde nič,potom pulzujuca bolest v ľavom vajcovode...na druhy deň ráno laparo a von-mimomaternicove ☹ ...ale v poslednej chvíli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre